GLAS TRANSILVAN STUDIO S.R.L.
CUI 8574092 · J12/1103/1996
GLAS TRANSILVAN STUDIO S.R.L. are CUI 8574092, nr. de înregistrare J12/1103/1996, înmatriculată pe 20.06.1996. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 1820. În 2025: cifră de afaceri 80.293 lei, profit net 39.487 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 80 mii lei · mediana 252 mii lei | 32% din mediană |
| Profit net | 39 mii lei · mediana 7 mii lei | 535% din mediană |
| Marjă netă | 49.2% · mediana 3% | de 16× mediana |
Comparat cu 95.001 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 80.293 | 89.962 | 118.467 | 68.268 | 70.401 | 113.295 | 77.531 | 94.417 | 98.071 | 94.843 | 60.738 | 84.231 | 115.739 | 120.047 | 72.140 |
| Venituri totale | 80.293 | 90.079 | 118.467 | 68.269 | 70.401 | 113.966 | 833.131 | 94.417 | 98.071 | 94.843 | 60.738 | 89.156 | 115.739 | 120.047 | 72.140 |
| Cheltuieli totale | 33.854 | 63.982 | 71.627 | 75.564 | 65.426 | 73.407 | 434.597 | 89.356 | 79.570 | 92.907 | 69.071 | 66.296 | 56.750 | 84.684 | 86.425 |
| Profit / pierdere brută | 46.439 | 26.097 | 46.840 | -7.295 | 4.975 | 40.559 | 398.534 | 5.061 | 18.501 | 1.936 | -8.333 | 22.860 | 58.989 | 35.363 | -14.285 |
| Profit / pierdere netă | 39.487 | 19.733 | 38.165 | -7.978 | 4.271 | 39.493 | 390.203 | 4.117 | 17.520 | 39 | -10.155 | 20.185 | 55.517 | 31.762 | -16.449 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | 193 | 678 | 1.839 | 359.801 | 374.435 | 389.069 | 403.703 | 419.004 | 386.598 | 398.275 | 408.739 |
| Active circulante | 111.087 | 75.418 | 65.928 | 61.944 | 78.964 | 69.051 | 394.921 | 66.741 | 64.359 | 50.547 | 40.483 | 30.352 | 43.477 | 45.764 | 32.997 |
| Stocuri | 55 | 496 | 12.692 | 11.925 | 12.159 | 13.317 | 13.391 | 20.447 | 19.949 | 24.192 | 11.746 | 15.376 | 15.600 | 16.673 | 14.565 |
| Creanțe | 77.507 | 46.100 | 47.933 | 49.550 | 59.957 | 51.350 | 378.156 | 38.280 | 27.172 | 20.899 | 20.595 | 13.066 | 22.739 | 20.034 | 14.714 |
| Casa și conturi la bănci | 33.525 | 28.822 | 5.303 | 469 | 6.848 | 4.384 | 3.374 | 8.014 | 17.238 | 5.456 | 8.142 | 1.910 | 5.138 | 9.057 | 3.718 |
| Datorii | 68.275 | 1.877 | 10.288 | 4.251 | 13.486 | 8.328 | 3.232 | 147.021 | 163.390 | 181.733 | 186.341 | 181.356 | 205.729 | 270.310 | 299.769 |
| Capitaluri proprii | 42.812 | 73.541 | 55.640 | 57.693 | 65.671 | 61.401 | 393.528 | 279.521 | 275.404 | 257.883 | 257.845 | 268.000 | 224.346 | 173.729 | 141.967 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 5.100 | 5.100 |
| Număr mediu de salariați | — | — | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 27.06.1996 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 1820 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | GLAS TRANSILVAN STUDIO SRL |
| Nr. reg. com. | J12/1103/1996 |
| EUID | ROONRC.J12/1103/1996 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1996-06-20 |
| Sediu social | Str. Pajiştei, 12, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. PAJIŞTEI, NR.12 |
| Telefon | 0264426566 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| DARCOKE PAN S.R.L. inactiv | 28 m |
| BE NATOORIA S.R.L. | 32 m |
| COMPLETE APART SOLUTION S.R.L. | 32 m |
| LEXICAR SRL | 32 m |
| BREM CONSULT S.R.L. | 41 m |
| ACE PERFORMANCE S.R.L. inactiv | 45 m |
| HURI IT SOLUTIONS S.R.L. inactiv | 45 m |
| BAVARIAN FOOD SRL inactiv | 60 m |
| TREE SRL | 76 m |
| AQUA PREMIUM CONSULTING S.R.L. | 81 m |
| BAKING ACADEMIA ARK S.R.L. | 81 m |
| HOSPITALITY INVESTMENT SOLUTIONS S.R.L. | 81 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 1820 | 2023 – 2025 |
| 5920 | 2011 – 2022 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Cluj
| 211903 | PRAEMIUM SRL |
| 221613 | IRSIANDO EXPOSERV SRL |
| 4953719 | MEGAVIDEO COLLECTION SERV SRL |
| 6655093 | CAZACUS SOFTWARE SRL |
| 52003778 | DEEPCUT VINYL S.R.L. |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08