LOREX PROD-IMPEX SRL
CUI 8622793 · J1996000637331
LOREX PROD-IMPEX SRL are CUI 8622793, nr. de înregistrare J1996000637331, înmatriculată pe 10.07.1996. Sediul social e în Municipiul Vatra Dornei, jud. Suceava. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 5630. În 2025: cifră de afaceri 248.279 lei, profit net 1.725 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Vânzările, stocul, food cost-ul și e-Factura într-un singur loc, cu HoReCaOS. De la 58 de lei pe lună.
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 248 mii lei · mediana 166 mii lei | 150% din mediană |
| Profit net | 2 mii lei · mediana 1 mii lei | 133% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 2 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 0.7% · mediana 1% | 70% din mediană |
| Cifră pe salariat | 124 mii lei · mediana 131 mii lei | 95% din mediană |
Comparat cu 55.590 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 248.279 | 264.847 | 258.240 | 239.489 | 201.993 | 160.100 | 217.489 | 172.841 | 167.901 | 136.787 | 139.398 | 120.554 | 84.768 | 75.774 | 74.098 |
| Venituri totale | 254.192 | 266.129 | 259.032 | 240.700 | 214.449 | 163.027 | 217.600 | 172.841 | 167.901 | 136.787 | 139.398 | 120.554 | 84.768 | 76.102 | 75.368 |
| Cheltuieli totale | 252.158 | 257.097 | 232.894 | 211.410 | 167.438 | 136.311 | 175.761 | 155.346 | 153.536 | 126.621 | 110.948 | 149.710 | 132.204 | 87.151 | 106.821 |
| Profit / pierdere brută | 2.034 | 9.032 | 26.138 | 29.290 | 47.011 | 26.716 | 41.839 | 17.495 | 14.365 | 10.166 | 28.450 | -29.156 | -47.436 | -11.049 | -31.453 |
| Profit / pierdere netă | 1.725 | 7.804 | 23.833 | 27.206 | 45.032 | 25.211 | 39.664 | 15.767 | 12.686 | 8.798 | 24.361 | -32.772 | -49.854 | -11.049 | -31.453 |
| Active imobilizate | 59.711 | 62.752 | 65.792 | 33.793 | 36.639 | 40.110 | 43.746 | 47.968 | 52.232 | 56.766 | 61.026 | 51.237 | 51.237 | 51.237 | 45.157 |
| Active circulante | 26.827 | 35.381 | 23.346 | 21.902 | 29.712 | 27.344 | 33.947 | 23.105 | 12.533 | 31.118 | 17.402 | 19.135 | 43.460 | 73.922 | 65.525 |
| Stocuri | 24.182 | 11.445 | 12.241 | 16.755 | 14.887 | 15.215 | 14.759 | 6.792 | 11.640 | 21.025 | 17.294 | 11.285 | 41.858 | 69.753 | 64.851 |
| Creanțe | 258 | 887 | 1.889 | — | — | 500 | 3.712 | 9.280 | — | — | 0 | 7.468 | 1.240 | 897 | 613 |
| Casa și conturi la bănci | 2.387 | 23.049 | 9.216 | 5.147 | 14.825 | 11.629 | 15.476 | 7.033 | 893 | 10.093 | 108 | 382 | 362 | 3.272 | 61 |
| Datorii | 52.285 | 55.653 | 52.986 | 16.252 | 44.114 | 90.249 | 125.699 | 158.743 | 168.202 | 204.007 | 203.349 | 225.402 | 216.955 | 197.563 | 172.037 |
| Capitaluri proprii | 34.253 | 42.480 | 36.152 | 39.443 | 22.237 | -22.795 | -48.006 | -87.670 | -103.437 | -116.123 | -124.921 | -155.030 | -122.258 | -72.404 | -61.355 |
| Capital subscris vărsat | 600 | 600 | 600 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 4 | 4 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 15.07.1996 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Vatra Dornei |
| CAEN principal | 5630 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | LOREX PROD-IMPEX SRL |
| Nr. reg. com. | J1996000637331 |
| EUID | ROONRC.J1996000637331 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1996-07-10 |
| Sediu social | Str. Oborului, 8, Mun. Vatra-Dornei, SUCEAVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. SUCEAVA, MUN. VATRA-DORNEI, STR. OBORULUI, NR.8 |
| Telefon | 0230373350 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ANAFLOR DORNA S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| BEAD ART S.R.L. | aceeași clădire |
| FERO CONSULT SRL | aceeași clădire |
| JEWELRY STUDIO S.R.L. | aceeași clădire |
| MAYVID SHOP S.R.L. | 38 m |
| ARTIZAN FAMILY S.R.L. | 39 m |
| CASA VERDE BUCOVINA S.R.L. | 39 m |
| COLOANA PRODCOM SRL | 39 m |
| AMPRENTĂ PE RETINĂ S.R.L. | 40 m |
| RXT S.R.L. | 44 m |
| STUDIO CHIRILUS S.R.L. | 55 m |
| BELPAN SRL | 61 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 5630 | 2015 – 2025 |
| 4711 | 2011 – 2014 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Suceava
| 712238 | DUNAREA SRL |
| 713047 | MIREX & CO SRL |
| 713322 | HAVANA-LUCHIAN SRL |
| 713977 | CIPRIAN SRL |
| 715951 | MIA SRL |
| 730846 | MARGARETA-UNGUREANU SNC |
| 734864 | WANKO COMIMPEX SRL |
| 738394 | SUZANA COM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08