BANEASA POD - A.P. SRL
CUI 8724017 · J40/9027/1995
BANEASA POD - A.P. SRL are CUI 8724017, nr. de înregistrare J40/9027/1995, înmatriculată pe 25.10.1995. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6820. În 2025: cifră de afaceri 81.681 lei, pierdere netă 41.177 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 82 mii lei · mediana 124 mii lei | 66% din mediană |
| Profit net | -41 mii lei · mediana 17 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -50.4% · mediana 19.4% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 82 mii lei · mediana 172 mii lei | 48% din mediană |
Comparat cu 55.922 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 81.681 | 81.681 | 71.345 | 40.336 | 43.791 | 40.429 | 41.457 | 41.457 | 40.429 | 40.000 | 38.710 | 38.710 | 38.710 | 38.710 | 38.709 |
| Venituri totale | 81.681 | 81.681 | 71.345 | 164.680 | 43.791 | 40.429 | 41.457 | 41.457 | 40.429 | 40.000 | 38.710 | 38.710 | 38.710 | 38.710 | 41.278 |
| Cheltuieli totale | 122.058 | 108.720 | 98.674 | 91.578 | 152.197 | 111.889 | 105.593 | 98.084 | 80.133 | 106.203 | 107.985 | 173.489 | 164.335 | 107.937 | 34.971 |
| Profit / pierdere brută | -40.377 | -27.039 | -27.329 | 73.102 | -108.406 | -71.460 | -64.136 | -56.627 | -39.704 | -66.203 | -69.275 | -134.779 | -125.625 | -69.227 | 6.307 |
| Profit / pierdere netă | -41.177 | -27.839 | -28.042 | 71.455 | -108.844 | -71.855 | -64.552 | -57.043 | -40.109 | -67.003 | -70.435 | -135.939 | -126.785 | -69.227 | 5.780 |
| Active imobilizate | 1.725.464 | 1.775.553 | 1.825.642 | 1.875.731 | 1.391.990 | 1.442.079 | 1.492.168 | 1.542.257 | 1.592.346 | 1.642.435 | 1.695.830 | 1.723.051 | 1.834.901 | 1.923.456 | 2.012.011 |
| Active circulante | 530.809 | 441.011 | 371.635 | 274.149 | 251.651 | 297.085 | 298.494 | 366.233 | 500.866 | 409.968 | 389.801 | 401.729 | 427.393 | 456.883 | 410.545 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | -7.335 | — | — | — |
| Creanțe | 530.833 | 441.007 | 350.924 | 272.675 | 250.009 | 291.109 | 295.081 | 363.503 | 498.682 | 407.244 | 388.507 | 406.181 | 424.859 | 456.859 | 410.117 |
| Casa și conturi la bănci | -24 | 4 | 20.711 | 1.474 | 1.642 | 5.976 | 3.413 | 2.730 | 2.184 | 2.724 | 1.294 | 2.883 | 2.534 | 24 | 428 |
| Datorii | 499.372 | 418.486 | 371.359 | 295.920 | 394.966 | 378.190 | 354.379 | 366.197 | 452.420 | 461.324 | 427.550 | 396.263 | 374.679 | 365.938 | 338.929 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | 3.455 | 6.909 | 48.366 | 89.823 | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1.756.901 | 1.798.078 | 1.825.918 | 1.853.960 | 1.248.675 | 1.357.519 | 1.429.374 | 1.493.927 | 1.550.969 | 1.591.079 | 1.658.081 | 1.728.517 | 1.887.615 | 2.014.401 | 2.083.627 |
| Capital subscris vărsat | 111.415 | 111.415 | 111.415 | 111.415 | 111.415 | 111.415 | 111.415 | 111.415 | 111.415 | 111.415 | 119.865 | 111.415 | 111.415 | 111.415 | 111.415 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | — | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 25.10.1995 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 6820 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | BANEASA POD - A.P. SRL |
| Nr. reg. com. | J40/9027/1995 |
| EUID | ROONRC.J40/9027/1995 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1995-10-25 |
| Sediu social | Şos. Bucureşti-Ploieşti, 10, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, SOS. BUCURESTI-PLOIESTI, NR.10 |
| Telefon | 6321415 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ANIMA MUNDI ADVANCED S.R.L. | aceeași clădire |
| AUTOSILVROM SRL | aceeași clădire |
| EXIM BANCA ROMÂNEASCĂ S.A. BUCUREŞTI SUCURSALA BUCUREŞTI BĂNEASA | aceeași clădire |
| GENERAL SMART PROJECT SRL | aceeași clădire |
| MARTEX PROCOM SRL inactiv | aceeași clădire |
| POSITIVE SERVICES INTERNATIONAL SRL inactiv | aceeași clădire |
| RESTAURANT POD BANEASA SRL | aceeași clădire |
| SMARTLIFE PLUS S.R.L. | aceeași clădire |
| SRC TYREGROUP SRL | aceeași clădire |
| ART ACT PRODUCTION SRL | 53 m |
| ASITO KAPITAL SA | 53 m |
| BLUE PRINCESS MODA SRL | 53 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 6812 | 2025 |
| 6820 | 2017 – 2024 |
| 5610 | 2011 – 2016 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (5)
| 4429626 | M.V.A. TIPOART SRL |
| 5888503 | W &S PROD COM SERV S.R.L. |
| 6345394 | MARTEX PROCOM SRL inactiv |
| 18019189 | DINEDLE COMPANY SRL inactiv |
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Bucureşti
| 19 | BUCUR OBOR SA |
| 94 | COMPIL PIPERA SA |
| 116 | CONECT BUSINESS PARK SA |
| 124 | JECO TRADING SA |
| 132 | DIASFIN SA |
| 167 | CI-CO SA |
| 302 | UNISEM SA |
| 337 | METALOGLOBUS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25