URANIA SRL
CUI 8787392 · J1996001115041
URANIA SRL are CUI 8787392, nr. de înregistrare J1996001115041, înmatriculată pe 11.09.1996. Sediul social e în Municipiul Bacău, jud. Bacău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 9510. În 2025: cifră de afaceri 11.378 lei, profit net 2.934 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 11 mii lei · mediana 129 mii lei | 9% din mediană |
| Profit net | 3 mii lei · mediana 4 mii lei | 80% din mediană |
| Marjă netă | 25.8% · mediana 3.6% | 717% din mediană |
Comparat cu 30.785 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 11.378 | 5.248 | 9.417 | 8.589 | 22.786 | 15.977 | 13.610 | 19.551 | 8.525 | 4.740 | 2.553 | 1.890 | 3.427 | 3.207 | 2.750 |
| Venituri totale | 11.378 | 5.248 | 9.417 | 8.589 | 22.786 | 15.977 | 13.610 | 19.565 | 8.525 | 4.740 | 2.554 | 1.890 | 3.427 | 3.207 | 2.750 |
| Cheltuieli totale | 7.626 | 5.238 | 6.961 | 7.815 | 15.277 | 8.038 | 7.244 | 9.940 | 4.034 | 2.806 | 2.702 | 1.929 | 1.889 | 4.523 | 7.731 |
| Profit / pierdere brută | 3.752 | 10 | 2.456 | 774 | 7.509 | 7.939 | 6.366 | 9.625 | 4.491 | 1.934 | -148 | -39 | 1.538 | -1.316 | -4.981 |
| Profit / pierdere netă | 2.934 | -199 | 1.882 | 516 | 6.825 | 7.460 | 5.958 | 9.038 | 3.978 | 1.792 | -225 | -96 | 1.435 | -1.356 | -4.994 |
| Active circulante | 20.855 | 17.195 | 17.972 | 15.560 | 42.102 | 34.918 | 25.665 | 20.997 | 9.539 | 5.510 | 3.623 | 4.084 | 4.316 | 2.051 | 4.133 |
| Stocuri | — | — | — | — | 261 | 261 | 261 | 261 | 261 | 261 | 261 | 261 | 261 | — | 33 |
| Creanțe | — | — | 100 | 174 | 412 | 470 | — | — | 21 | 874 | 1.260 | 1.242 | 1.278 | 1.688 | 3.318 |
| Casa și conturi la bănci | 20.855 | 17.195 | 17.872 | 15.386 | 41.429 | 34.187 | 25.404 | 20.736 | 9.257 | 4.375 | 2.102 | 2.581 | 2.777 | 363 | 782 |
| Datorii | 12.651 | 11.925 | 12.504 | 11.974 | 10.091 | 9.732 | 7.940 | 9.230 | 6.810 | 6.759 | 6.664 | 6.900 | 7.036 | 6.206 | 6.931 |
| Capitaluri proprii | 8.204 | 5.270 | 5.468 | 3.586 | 32.011 | 25.186 | 17.725 | 11.767 | 2.729 | -1.249 | -3.041 | -2.816 | -2.720 | -4.155 | -2.798 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 18.09.1996 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău |
| CAEN principal | 9510 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | URANIA SRL |
| Nr. reg. com. | J1996001115041 |
| EUID | ROONRC.J1996001115041 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1996-09-11 |
| Sediu social | Str. Călugăreni, 3, Mun. Bacău, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. CĂLUGĂRENI, NR.3, BL.3, SC.A, ET.4, AP.14 |
| Telefon | 0724845550 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ACC BEST CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| ACC DESIGN S.R.L. | aceeași clădire |
| ADMIRA RAM TEHNIC SRL inactiv | aceeași clădire |
| AGRIAM SELF SRL | aceeași clădire |
| ALDENIUS SRL inactiv | aceeași clădire |
| BLUE STEEL DESIGN S.R.L.-D. inactiv | aceeași clădire |
| BOGTRANS LOGISTICĂ S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| DAS TRANS CONSTRUCT S.R.L.-D. | aceeași clădire |
| DELIA TRANSPORT 74 S.R.L. | aceeași clădire |
| EVENTI SPA CONCEPT S.R.L. | aceeași clădire |
| G3 SERVICES SRL inactiv | aceeași clădire |
| LIDASIG SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 9510 | 2025 |
| 9511 | 2013 – 2024 |
| 7211 | 2011 – 2012 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (7)
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Bacău
| 4457391 | TEXER SERVICE COMPANY SRL |
| 5112943 | COSEPT SRL |
| 6236150 | VELVET COM SRL |
| 11157028 | AFIL SERVICE SRL |
| 14155439 | INFOSTAR SRL |
| 14267599 | NICODAV SERV SRL |
| 15690294 | SILVANDA SERVICE SRL |
| 17004511 | TOTAL NET SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25