FENX CALMIN SRL
CUI 8821745 · J1996000575185
FENX CALMIN SRL are CUI 8821745, nr. de înregistrare J1996000575185, înmatriculată pe 05.09.1996. Sediul social e în Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, jud. Gorj. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 9531. În 2025: cifră de afaceri 9.728 lei, profit net 3.163 lei, 0 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 10 mii lei · mediana 129 mii lei | 8% din mediană |
| Profit net | 3 mii lei · mediana 4 mii lei | 86% din mediană |
| Salariați | 0 · mediana 1 | 0% din mediană |
| Marjă netă | 32.5% · mediana 3.6% | 903% din mediană |
Comparat cu 30.787 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 9.728 | 10.358 | 7.816 | 6.607 | 5.795 | 2.849 | 4.791 | 4.418 | 4.046 | 4.200 | 4.078 | 3.792 | 2.795 | 3.359 |
| Venituri totale | 9.728 | 10.358 | 7.816 | 6.607 | 5.795 | 2.849 | 4.791 | 4.418 | 4.046 | 4.200 | 4.078 | 3.792 | 2.795 | 3.359 |
| Cheltuieli totale | 5.963 | 5.652 | 3.791 | 4.693 | 3.930 | 2.180 | 4.221 | 15.295 | 11.805 | 11.089 | 8.896 | 3.989 | 4.135 | 2.706 |
| Profit / pierdere brută | 3.765 | 4.706 | 4.025 | 1.914 | 1.865 | 669 | 570 | -10.877 | -7.759 | -6.889 | -4.818 | -197 | -1.340 | 653 |
| Profit / pierdere netă | 3.163 | 3.953 | 3.357 | 1.716 | 1.691 | 582 | 447 | -10.921 | -7.841 | -7.014 | -4.919 | -265 | -1.340 | 549 |
| Active imobilizate | 25.342 | 25.342 | 25.342 | 25.342 | 25.342 | 25.342 | 25.342 | 25.342 | 25.342 | 25.342 | 25.342 | 5.276 | 5.360 | 5.504 |
| Active circulante | 13.323 | 9.949 | 5.836 | 12.724 | 8.320 | 4.210 | 2.356 | 1.887 | 2.298 | 1.859 | 2.062 | 2.702 | 2.072 | 2.602 |
| Stocuri | 1.743 | 1.743 | 1.743 | 1.622 | 1.622 | 1.769 | 1.622 | 1.621 | 1.622 | 1.622 | 1.623 | 1.022 | 1.022 | 961 |
| Creanțe | — | — | — | 95 | 95 | 1.396 | 143 | 150 | 90 | 131 | 111 | 103 | 160 | 430 |
| Casa și conturi la bănci | 11.580 | 8.206 | 4.093 | 11.007 | 6.603 | 1.045 | 591 | 116 | 586 | 106 | 328 | 1.577 | 890 | 1.211 |
| Datorii | 22.801 | 22.590 | 22.430 | 32.674 | 32.613 | 32.507 | 31.235 | 31.214 | 20.704 | 12.424 | 5.612 | 1.477 | 666 | 0 |
| Capitaluri proprii | 15.864 | 12.701 | 8.748 | 5.392 | 1.049 | -2.955 | -3.537 | -3.985 | 6.936 | 14.777 | 21.792 | 6.501 | 6.766 | 8.106 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 02.10.1996 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Rovinari |
| CAEN principal | 9531 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | FENX CALMIN SRL |
| Nr. reg. com. | J1996000575185 |
| EUID | ROONRC.J1996000575185 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1996-09-05 |
| Sediu social | Str. CASTANILOR, Orş. Rovinari, GORJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. GORJ, ORŞ. ROVINARI, STR. CASTANILOR, BL.D3, SC.2, ET.2, AP.29 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 334.RO S.R.L. | aceeași clădire |
| ANDRICRIS COM SRL | aceeași clădire |
| ANTO & RYA SRL-D inactiv | aceeași clădire |
| CIPSON COMPROD SRL inactiv | aceeași clădire |
| CONTOUR BY ANDRE S.R.L. | aceeași clădire |
| ECONSPALIDORO GROUP S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| FABY SEAFOOD S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| FARMA-ROVIS SRL | aceeași clădire |
| HEWELYNE CLUB 24 SRL | aceeași clădire |
| LOMIRIN SRL | aceeași clădire |
| MADA TRACTĂRI AUTO PMC S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| MINIDEL SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4520 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (29)
Sunt 29 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Gorj
| 2156228 | AUTOREX SRL |
| 2156511 | PANDURAŞUL SRL |
| 2157193 | VAL SERVICE SRL |
| 2161372 | ARGO IMPEX SRL |
| 2161780 | METACO SA |
| 2166450 | AUTOSERVICE PHP SRL |
| 2172495 | CRAIB AND CRIS IMPORT EXPORT SRL |
| 2173725 | OCELIUS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25