ALPACOM SRL
CUI 8944110 · J1996000560325
ALPACOM SRL are CUI 8944110, nr. de înregistrare J1996000560325, înmatriculată pe 13.11.1996. Sediul social e în Municipiul Sibiu, jud. Sibiu. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 1.476.871 lei, pierdere netă 6.983 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,5 mil lei · mediana 199 mii lei | 743% din mediană |
| Profit net | -7 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 3 · mediana 1 | 300% din mediană |
| Marjă netă | -0.5% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 492 mii lei · mediana 224 mii lei | 220% din mediană |
Comparat cu 270.699 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.476.871 | 1.333.958 | 1.632.466 | 1.849.735 | 2.004.486 | 2.298.695 | 3.063.155 | 2.785.367 | 1.951.313 | 1.815.785 | 1.739.829 | 1.624.327 | 1.154.797 | 1.310.897 | 1.385.171 |
| Venituri totale | 1.476.871 | 1.333.958 | 1.632.466 | 1.857.594 | 2.004.486 | 2.298.695 | 3.063.155 | 2.785.367 | 1.958.359 | 1.815.785 | 1.739.829 | 1.624.327 | 1.154.797 | 1.310.928 | 1.385.171 |
| Cheltuieli totale | 1.483.854 | 1.350.659 | 1.636.027 | 1.802.759 | 1.968.940 | 2.210.290 | 2.958.199 | 2.724.922 | 1.924.742 | 1.724.539 | 1.670.249 | 1.564.206 | 1.157.631 | 1.319.774 | 1.418.687 |
| Profit / pierdere brută | -6.983 | -16.701 | -3.561 | 54.835 | 35.546 | 88.405 | 104.956 | 60.445 | 33.617 | 91.246 | 69.580 | 60.121 | -2.834 | -8.846 | -33.516 |
| Profit / pierdere netă | -6.983 | -16.701 | -3.561 | 46.042 | 29.859 | 74.279 | 88.163 | 45.193 | 28.342 | 76.311 | 56.311 | 51.529 | -2.834 | -8.846 | -33.516 |
| Active imobilizate | 2.128 | 2.672 | 3.215 | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 897 | 2.119 | 4.544 | 6.110 |
| Active circulante | 406.906 | 536.560 | 570.173 | 659.084 | 637.935 | 523.524 | 509.635 | 338.969 | 230.456 | 234.698 | 238.637 | 513.943 | 638.697 | 519.657 | 525.962 |
| Stocuri | 380.846 | 531.715 | 516.462 | 611.721 | 608.077 | 515.797 | 454.018 | 270.350 | 159.931 | 218.674 | 237.237 | 506.229 | 621.485 | 507.542 | 509.286 |
| Creanțe | 1.944 | 890 | 952 | 0 | 122 | 5.582 | 16.694 | — | 9.639 | 13.618 | — | 3.723 | 16.356 | 723 | 6.849 |
| Casa și conturi la bănci | 24.116 | 3.955 | 52.759 | 47.363 | 29.736 | 2.145 | 38.923 | 68.619 | 60.886 | 2.406 | 1.400 | 3.991 | 856 | 11.392 | 9.827 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 429 | 497 | — | — | — | — |
| Datorii | 117.605 | 186.820 | 204.203 | 286.338 | 311.231 | 226.679 | 287.233 | 204.612 | 96.292 | 174.305 | 162.667 | 494.760 | 672.264 | 552.815 | 554.533 |
| Capitaluri proprii | 291.429 | 352.412 | 369.185 | 372.746 | 326.704 | 296.845 | 222.402 | 134.357 | 134.164 | 60.822 | 76.467 | 20.080 | -31.448 | -28.614 | -22.461 |
| Capital subscris vărsat | 45.500 | — | 45.500 | 45.500 | 45.500 | 45.500 | 45.500 | 45.500 | 45.500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
| Număr mediu de salariați | 3 | — | 4 | 5 | 5 | 4 | 6 | 6 | 7 | 6 | 6 | 6 | 7 | 7 | 7 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Wed Mar 01 2023 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 18.11.1996 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ALPACOM SRL |
| Nr. reg. com. | J1996000560325 |
| EUID | ROONRC.J1996000560325 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1996-11-13 |
| Sediu social | Str. Valea Aurie, 6, Mun. Sibiu, SIBIU |
| Domiciliu fiscal | JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. VALEA AURIE, NR.6, BL.10, AP.14 |
| Telefon | 0269241063 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CDV RO TRANS S.R.L. | aceeași clădire |
| EXPERT FINANCE CONSULT S.R.L. | aceeași clădire |
| FDK STUDIO S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| INSTRUCTO AI LABS S.R.L. | aceeași clădire |
| SRG.TRANSPORTES S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| LEOPITIC-SEM SRL | 18 m |
| SIMON & CLARY SRL inactiv | 18 m |
| BURHIL SCULĂRIE S.R.L. | 32 m |
| CONSTRUIM EVENIMENTE SRL inactiv | 32 m |
| DAMATO SRL inactiv | 32 m |
| MARKET VALUE SRL | 32 m |
| SRSACT67 S.R.L. | 32 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (5)
| 13656075 | ILIE & OVIDIU COMPANY SRL |
| 14901938 | BEX IMPEX SRL |
| 20653659 | SANDU MIHAI PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ |
| 22227943 | POPA GABRIEL PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ |
CAEN autorizat (10)
Alte firme din Sibiu
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25