IONISAND SRL
CUI 8986115 · J1996000468074 · dizolvare
IONISAND SRL are CUI 8986115, nr. de înregistrare J1996000468074, înmatriculată pe 04.12.1996. Sediul social e în Municipiul Botoşani, jud. Botoşani. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6820. În 2025: cifră de afaceri 4.000 lei, profit net 85.166 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 4 mii lei · mediana 124 mii lei | 3% din mediană |
| Profit net | 85 mii lei · mediana 17 mii lei | 512% din mediană |
| Marjă netă | 2129.2% · mediana 19.4% | de 110× mediana |
Comparat cu 55.919 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4.000 | 24.113 | 20.902 | 12.000 | 12.000 | 10.500 | 12.000 | 12.000 | 11.000 | 12.000 | 12.000 | 12.000 | 12.000 | 9.597 | 14.516 |
| Venituri totale | 156.236 | 24.113 | 20.902 | 12.000 | 12.000 | 10.500 | 12.000 | 12.000 | 11.000 | 12.000 | 12.000 | 12.000 | 12.000 | 10.353 | 14.518 |
| Cheltuieli totale | 55.192 | 22.525 | 52.657 | 6.620 | 5.000 | 323 | 1.717 | 2.137 | 1.347 | 789 | 8.384 | 12.167 | 7.030 | 7.799 | 20.609 |
| Profit / pierdere brută | 101.044 | 1.588 | -31.755 | 5.380 | 7.000 | 10.177 | 10.283 | 9.863 | 9.653 | 11.211 | 3.616 | -167 | 4.970 | 2.554 | -6.091 |
| Profit / pierdere netă | 85.166 | 1.067 | -32.361 | 5.020 | 6.645 | 9.884 | 9.923 | 9.503 | 9.323 | 10.851 | 3.256 | -527 | 4.640 | 2.554 | -6.091 |
| Active imobilizate | — | 10.119 | 12.619 | 15.999 | 15.999 | 20.999 | 20.999 | 21.999 | 22.999 | 22.999 | 22.999 | 22.999 | 23.899 | 22.573 | 23.173 |
| Active circulante | 83.076 | 53.259 | 51.952 | 49.430 | 49.315 | 49.174 | 49.791 | 52.468 | 63.935 | 54.643 | 55.020 | 51.910 | 50.833 | 62.176 | 62.313 |
| Stocuri | — | 37.126 | 43.471 | 45.327 | 45.327 | 45.326 | 45.327 | 45.327 | 45.326 | 45.327 | 45.327 | 45.327 | 46.375 | 59.501 | 58.453 |
| Creanțe | 78.392 | 79 | — | 3.720 | 3.671 | 3.671 | 3.671 | 3.671 | 3.671 | 3.671 | 3.671 | 3.671 | 2.562 | 2.332 | 3.534 |
| Casa și conturi la bănci | 4.684 | 16.054 | 8.481 | 383 | 317 | 177 | 793 | 3.470 | 14.938 | 5.645 | 6.022 | 2.912 | 1.896 | 343 | 326 |
| Datorii | 4.745 | 70.213 | 72.473 | 40.969 | 45.874 | 57.379 | 67.879 | 81.479 | 103.449 | 103.480 | 114.708 | 114.854 | 114.150 | 130.133 | 133.424 |
| Capitaluri proprii | 78.331 | -6.835 | -7.902 | 24.460 | 19.440 | 12.794 | 2.911 | -7.012 | -16.515 | -25.838 | -36.689 | -39.945 | -39.418 | -45.384 | -47.938 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 03.12.1996 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani |
| CAEN principal | 6820 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | IONISAND SRL |
| Nr. reg. com. | J1996000468074 |
| EUID | ROONRC.J1996000468074 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1996-12-04 |
| Sediu social | Cal. Naţională, 79, Mun. Botoşani, BOTOŞANI |
| Domiciliu fiscal | JUD. BOTOŞANI, MUN. BOTOŞANI, CAL. NAŢIONALĂ, NR.79, BL.11, SC.C, AP.2 |
| Telefon | 0758460640 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALESSIA COMPANY SRL inactiv | aceeași clădire |
| DALA SRL | aceeași clădire |
| DASCONTA GOLD SRL | aceeași clădire |
| FOTO CON BAR SRL | aceeași clădire |
| MCM SOFTLOGICS S.R.L. | aceeași clădire |
| NATURAL DEEA CAKES S.R.L. | aceeași clădire |
| POLANDRA SMART CHOICE S.R.L. | aceeași clădire |
| PROCONTAB SRL | aceeași clădire |
| PROFILUX POWER S.R.L. | aceeași clădire |
| PROFILUX SRL | aceeași clădire |
| REAL SERVICE TOP TEAM S.R.L. | aceeași clădire |
| TUR ROM IMPEX SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4532 | 2023 – 2025 |
| 4711 | 2011 – 2022 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (7)
| 6457789 | DALA SRL |
| 7313633 | CORSACOM SRL |
| 9020125 | PASTED COM SRL |
| 9915090 | VAMISCOM SRL |
| 12605340 | PROCONTAB S.R.L. |
| 13206410 | MILUCA S.R.L. |
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Botoşani
| 605703 | COFETARIA BULEVARD SRL |
| 606024 | GEVI SRL |
| 609616 | MAGIC SRL |
| 609829 | LEMONCOF SRL |
| 609985 | SILVAURA-COM SRL |
| 610467 | ELIA-COM SRL |
| 611705 | CORA SA |
| 611780 | FARM ALIMENT SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25