TUS ENGINEERING GROUP S.R.L.
CUI 9018729 · J1996001260042
TUS ENGINEERING GROUP S.R.L. are CUI 9018729, nr. de înregistrare J1996001260042, înmatriculată pe 23.10.1996. Sediul social e în Municipiul Bacău, jud. Bacău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7112. În 2025: cifră de afaceri 19.879 lei, pierdere netă 11.385 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 20 mii lei · mediana 172 mii lei | 12% din mediană |
| Profit net | -11 mii lei · mediana 31 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Marjă netă | -57.3% · mediana 23.7% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 103.070 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 19.879 | 24.374 | 20.077 | 22.187 | 28.736 | 13.417 | 17.711 | 50.048 | 17.633 | 12.574 | 41.916 | 18.445 | 95.570 | 15.057 | 12.846 |
| Venituri totale | 19.879 | 24.374 | 20.079 | 88.108 | 39.635 | 13.418 | 18.372 | 50.874 | 17.633 | 12.574 | 41.916 | 43.805 | 95.570 | 15.057 | 12.846 |
| Cheltuieli totale | 31.210 | 48.708 | 50.706 | 121.984 | 39.081 | 38.547 | 37.614 | 46.827 | 43.025 | 4.608 | 29.111 | 63.602 | 23.522 | 12.276 | 13.043 |
| Profit / pierdere brută | -11.331 | -24.334 | -30.627 | -33.876 | 554 | -25.129 | -19.242 | 4.047 | -25.392 | 7.966 | 12.805 | -19.797 | 72.048 | 2.781 | -197 |
| Profit / pierdere netă | -11.385 | -24.334 | -30.627 | -36.519 | -311 | -25.511 | -19.793 | 2.521 | -25.922 | 7.589 | 11.548 | -21.111 | 69.193 | 2.439 | -197 |
| Active imobilizate | 3.105 | 25.735 | 62.008 | 103.347 | 144.686 | 2.869 | 33.745 | 64.621 | 95.498 | 2.364 | 2.871 | — | 29.528 | 6.824 | — |
| Active circulante | 33.830 | 23.007 | 9.772 | 88.607 | 9.927 | 10.643 | 72.389 | 70.368 | 62.958 | 100.211 | 90.571 | 81.721 | 89.310 | 37.767 | 29.220 |
| Stocuri | 6.001 | 6.001 | 6.001 | 6.001 | 6.001 | 6.001 | 6.001 | 6.000 | 6.001 | 6.001 | 6.001 | 6.001 | 6.000 | 18.913 | 18.913 |
| Creanțe | 4.141 | 3.824 | 3.762 | 82.162 | 3.757 | 3.794 | 3.950 | 3.751 | 3.767 | 3.707 | 10.523 | 3.734 | 63.585 | 3.769 | 28 |
| Casa și conturi la bănci | 23.688 | 13.182 | 9 | 444 | 169 | 848 | 62.438 | 60.617 | 53.190 | 90.503 | 74.047 | 71.986 | 19.725 | 15.085 | 10.279 |
| Cheltuieli în avans | 337 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 179.084 | 179.169 | 177.874 | 267.421 | 193.561 | 52.028 | 118.939 | 128.001 | 153.989 | 72.160 | 32.616 | 32.443 | 48.449 | 43.396 | 30.463 |
| Capitaluri proprii | -141.812 | -130.427 | -106.094 | -75.467 | -38.948 | -38.516 | -12.805 | 6.988 | 4.467 | 30.415 | 60.826 | 49.278 | 70.389 | 1.195 | -1.243 |
| Capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 16.12.1996 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău |
| CAEN principal | 7112 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | TUS ENGINEERING GROUP S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J1996001260042 |
| EUID | ROONRC.J1996001260042 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1996-10-23 |
| Sediu social | Str. MARASESTI, 4, Mun. Bacău, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. MARASESTI, NR.4, BL.4, SC.G, ET.1, AP.2 |
| Telefon | 0726854588 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BOB-ELECTRONIX SRL | 452 m |
| NICOROM COM SRL | 559 m |
| BD GRAPHIC SOLUTIONS S.R.L. inactiv | 753 m |
| CHOCAFFE SRL inactiv | 753 m |
| D.C.D. IMPEX SRL | 753 m |
| DANEXT SISTEM SRL | 753 m |
| FLASH MEDIA SRL | 753 m |
| GRITI & CO-IMPORT EXPORT SRL | 753 m |
| KEFERE BACĂU S.R.L. | 753 m |
| LAURA STYLE SRL inactiv | 753 m |
| MIKKA CONT SRL | 753 m |
| NUCOS IMPEX SRL | 753 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 6820 | 2014 – 2025 |
| 5210 | 2011 – 2013 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (25)
Sunt 25 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Bacău
| 944424 | FOR YOU SRL |
| 945330 | SALIA SERV SRL |
| 947269 | CRINAS SRL |
| 951650 | ROMAN LAROM SNC |
| 977529 | ANDRONIC TEHNIC SERAFIM SNC |
| 985688 | MAPAMOND SRL |
| 2816219 | ELIMO-PLUS SRL |
| 4277846 | DRUM PROIECT SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25