SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ BACOV
CUI 947277 · C04/53/2005
SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ BACOV are CUI 947277, nr. de înregistrare C04/53/2005, înmatriculată pe 21.10.2005. Sediul social e în Municipiul Bacău, jud. Bacău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 1392. În 2025: cifră de afaceri 217.513 lei, profit net 8.719 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 218 mii lei · mediana 252 mii lei | 86% din mediană |
| Profit net | 9 mii lei · mediana 7 mii lei | 118% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 2 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 4% · mediana 3% | 133% din mediană |
| Cifră pe salariat | 109 mii lei · mediana 161 mii lei | 67% din mediană |
Comparat cu 95.001 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 217.513 | 183.934 | 286.557 | 333.846 | 278.085 | 260.352 | 294.914 | 289.268 | 310.492 | 258.275 | 207.963 | 177.114 | 139.106 | 134.102 | 101.055 |
| Venituri totale | 217.513 | 183.934 | 286.557 | 333.846 | 278.085 | 260.352 | 294.914 | 289.268 | 310.492 | 258.275 | 207.963 | 177.114 | 154.186 | 134.102 | 101.055 |
| Cheltuieli totale | 207.394 | 166.307 | 253.400 | 290.768 | 229.128 | 159.480 | 192.159 | 220.640 | 224.155 | 161.800 | 95.744 | 117.796 | 63.384 | 101.729 | 90.549 |
| Profit / pierdere brută | 10.119 | 17.627 | 33.157 | 43.078 | 48.957 | 100.872 | 102.755 | 68.628 | 86.337 | 96.475 | 112.219 | 59.318 | 90.802 | 32.373 | 10.506 |
| Profit / pierdere netă | 8.719 | 15.869 | 30.581 | 40.231 | 46.604 | 98.749 | 100.111 | 66.066 | 83.529 | 93.892 | 105.981 | 54.004 | 86.304 | 27.193 | 10.185 |
| Active imobilizate | 55.990 | 54.237 | 63.860 | 96.359 | 134.571 | 177.109 | 163.246 | 176.434 | 188.170 | 202.840 | 131.275 | 143.443 | 153.553 | 170.633 | 176.495 |
| Active circulante | 105.452 | 112.922 | 130.202 | 174.302 | 429.839 | 680.074 | 569.702 | 558.877 | 493.372 | 423.736 | 347.672 | 237.364 | 176.133 | 74.524 | 119.681 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 21.926 | 21.926 | 21.926 |
| Creanțe | 15.665 | 3.118 | 16.913 | 18.360 | 278.646 | 554.584 | 555.077 | 548.680 | 407.193 | 400.385 | 337.290 | 116.133 | 42.298 | 8.297 | 90.801 |
| Casa și conturi la bănci | 89.787 | 109.804 | 113.289 | 155.942 | 151.193 | 125.490 | 14.625 | 10.197 | 86.179 | 23.351 | 10.382 | 121.231 | 111.909 | 44.301 | 6.954 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 40.000 | 49.151 | 86.653 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 23.960 | 16.174 | 26.336 | 22.643 | 21.555 | 19.986 | 30.001 | 45.823 | 58.120 | 86.683 | 32.947 | 40.788 | 52.697 | 54.472 | 132.684 |
| Capitaluri proprii | 137.482 | 150.985 | 167.726 | 248.018 | 582.855 | 886.348 | 789.600 | 689.488 | 623.422 | 539.893 | 446.000 | 340.019 | 276.989 | 190.685 | 163.492 |
| Capital subscris vărsat | 13.200 | 13.200 | 13.200 | 13.200 | 13.200 | 17.827 | 17.827 | 17.827 | 17.827 | 17.827 | 17.827 | 17.827 | 17.827 | 17.827 | 17.827 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 5 | 6 | 5 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 07.12.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău |
| CAEN principal | 1392 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ BACOV |
| Nr. reg. com. | C04/53/2005 |
| EUID | ROONRC.C04/53/2005 |
| Formă juridică | SC |
| Înmatriculare | 2005-10-21 |
| Sediu social | Str. Turbinei, 4, Mun. Bacău, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. TURBINEI, NR.4 |
| Telefon | 0234 545603 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| A.L.V. SMART DESIGN S.R.L. | aceeași clădire |
| ACCESORII AUTO BACAU S.R.L. | aceeași clădire |
| ALEXIRION SRL | aceeași clădire |
| ALSET SRL | aceeași clădire |
| ARCOMAS-REP SRL | aceeași clădire |
| ARŞTEF CONFPROD S.R.L. | aceeași clădire |
| AUTODAV INVEST SRL | aceeași clădire |
| AUTOKARDAN S.R.L. | aceeași clădire |
| AUTOMEISTER SERVICE SRL inactiv | aceeași clădire |
| AUTOTRONIC SRL inactiv | aceeași clădire |
| BENESTA CLEANING S.R.L. | aceeași clădire |
| BERDI SPEED S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 7729 | 2019 – 2025 |
| 6820 | 2011 – 2018 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (34)
Sunt 34 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Bacău
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08