RAMEX SRL
CUI 955555 · J1992000108048
RAMEX SRL are CUI 955555, nr. de înregistrare J1992000108048, înmatriculată pe 14.01.1992. Sediul social e în Municipiul Oneşti, jud. Bacău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 6820. În 2025: cifră de afaceri 91.503 lei, profit net 94.889 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 92 mii lei · mediana 124 mii lei | 74% din mediană |
| Profit net | 95 mii lei · mediana 17 mii lei | 572% din mediană |
| Marjă netă | 103.7% · mediana 19.4% | 535% din mediană |
Comparat cu 55.834 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 91.503 | 49.412 | 42.706 | 38.723 | 38.723 | 27.125 | 109.732 | 147.531 | 147.109 | 166.450 | 194.124 | 193.030 | 97.158 | 158.639 | 118.968 |
| Venituri totale | 101.191 | 49.412 | 42.706 | 38.723 | 38.723 | 27.125 | 109.732 | 147.531 | 147.109 | 166.450 | 194.124 | 193.056 | 97.158 | 158.639 | 118.968 |
| Cheltuieli totale | 3.061 | 12.648 | 21.536 | 24.500 | 10.172 | 41.788 | 157.167 | 149.601 | 138.571 | 157.403 | 179.836 | 199.342 | 108.605 | 182.434 | 112.982 |
| Profit / pierdere brută | 98.130 | 36.764 | 21.170 | 14.223 | 28.551 | -14.663 | -47.435 | -2.070 | 8.538 | 9.047 | 14.288 | -6.286 | -11.447 | -23.795 | 5.986 |
| Profit / pierdere netă | 94.889 | 35.280 | 19.889 | 13.061 | 27.389 | -15.128 | -48.533 | -3.561 | 7.091 | 6.451 | 8.465 | -11.933 | -14.749 | -23.795 | 5.986 |
| Active imobilizate | 73.049 | 73.049 | 73.049 | 84.595 | 84.595 | 84.595 | 84.595 | 84.595 | 84.595 | 84.595 | 84.595 | 84.595 | 84.595 | 84.595 | 86.247 |
| Active circulante | 155.357 | 54.251 | 19.762 | 51.358 | 58.756 | 29.749 | 39.983 | 59.150 | 95.542 | 60.331 | 55.882 | 110.930 | 101.619 | 53.599 | 85.966 |
| Stocuri | 437 | 437 | 437 | 15.881 | 27.881 | 27.871 | 32.077 | 57.746 | 77.880 | 57.102 | 54.482 | 63.946 | 95.899 | 46.113 | 84.942 |
| Creanțe | 20.636 | 4.900 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 5.983 | 5.645 | 0 | 418 |
| Casa și conturi la bănci | 134.284 | 48.914 | 19.325 | 35.477 | 30.875 | 1.878 | 7.906 | 1.404 | 17.662 | 3.229 | 1.400 | 41.001 | 75 | 7.486 | 606 |
| Datorii | 110.581 | 105.848 | 106.639 | 169.671 | 190.129 | 188.511 | 183.618 | 154.268 | 187.099 | 162.225 | 164.227 | 227.740 | 206.497 | 143.728 | 153.965 |
| Capitaluri proprii | 117.825 | 21.452 | -13.828 | -33.718 | -46.778 | -74.167 | -59.040 | -10.523 | -6.962 | -17.299 | -23.750 | -32.215 | -20.283 | -5.534 | 18.248 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 07.12.1992 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Oneşti |
| CAEN principal | 6820 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | RAMEX SRL |
| Nr. reg. com. | J1992000108048 |
| EUID | ROONRC.J1992000108048 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-01-14 |
| Sediu social | Bld. Mărăşeşti, 21, Mun. Oneşti, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, MUN. ONEŞTI, BLD. MĂRĂŞEŞTI, NR.21 |
| Telefon | 0234320694 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALIRO SRL | aceeași clădire |
| APO & ERICK SRL-D inactiv | aceeași clădire |
| COCIS-SANDU SRL | aceeași clădire |
| CODE CRAFT IT S.R.L. | aceeași clădire |
| DYNAMICS CRAFT S.R.L. | aceeași clădire |
| INSPECT EXPERT S.R.L. | aceeași clădire |
| TOTAL CONECT SRL | aceeași clădire |
| AKELLA SRL inactiv | 57 m |
| ALYN BUSINESS COFEE S.R.L. | 57 m |
| ANA HAPPY ORTODENT S.R.L. | 57 m |
| BLUE DOT WEB S.R.L. inactiv | 57 m |
| CYBER WARD S.R.L. | 57 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (5)
| 6820 | 2021 – 2025 |
| 4752 | 2015 – 2020 |
| 4753 | 2014 |
| 4752 | 2013 |
| 4711 | 2011 – 2012 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Bacău
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08