PHONIX-COMERT SRL
CUI 95680 · J1991001134058
PHONIX-COMERT SRL are CUI 95680, nr. de înregistrare J1991001134058, înmatriculată pe 15.07.1991. Sediul social e în Loc. Ştei, Oraş Ştei, jud. Bihor. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4100. În 2025: cifră de afaceri 7.050 lei, profit net 170 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 7 mii lei · mediana 221 mii lei | 3% din mediană |
| Profit net | 170 lei · mediana 19 mii lei | 1% din mediană |
| Marjă netă | 2.4% · mediana 9.3% | 26% din mediană |
Comparat cu 112.336 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7.050 | 15.820 | 10.314 | 15.408 | 29.740 | 28.307 | 43.267 | 186.675 | 168.899 | 217.582 | 114.157 | 149.580 | 202.979 | 206.191 |
| Venituri totale | 7.063 | 15.892 | 10.315 | 15.468 | 29.740 | 33.110 | 43.268 | 186.675 | 168.899 | 217.582 | 114.157 | 149.580 | 204.480 | 206.191 |
| Cheltuieli totale | 6.893 | 14.166 | 9.062 | 17.831 | 35.624 | 43.200 | 59.028 | 234.004 | 195.113 | 227.393 | 140.304 | 179.616 | 319.878 | 235.671 |
| Profit / pierdere brută | 170 | 1.726 | 1.253 | -2.363 | -5.884 | -10.090 | -15.760 | -47.329 | -26.214 | -9.811 | -26.147 | -30.036 | -115.398 | -29.480 |
| Profit / pierdere netă | 170 | 1.313 | 994 | -2.709 | -6.181 | -10.421 | -16.193 | -49.197 | -27.903 | -16.339 | -29.572 | -34.082 | -115.398 | -29.480 |
| Active imobilizate | 91.305 | 94.686 | 98.068 | 101.450 | 104.831 | 107.703 | 121.144 | 121.144 | 121.144 | 121.144 | 121.144 | 75.586 | 70.628 | 102.843 |
| Active circulante | 4.917 | 2.613 | 3.074 | 4.861 | 2.552 | 4.345 | 1.611 | 26.811 | 34.092 | 37.620 | 56.561 | 39.278 | 10.941 | 19.005 |
| Stocuri | — | — | 1.870 | 1.904 | 639 | 2.017 | 1.101 | 24.964 | 33.173 | 35.923 | 55.897 | 39.269 | 7.717 | 16.085 |
| Creanțe | 903 | — | — | — | 437 | — | — | 1.444 | 850 | 1.100 | 300 | — | 2.237 | — |
| Casa și conturi la bănci | 4.014 | 2.613 | 1.204 | 2.957 | 1.476 | 2.328 | 510 | 403 | 69 | 597 | 364 | 9 | 987 | 2.920 |
| Datorii | 438.355 | 439.602 | 444.759 | 450.921 | 449.284 | 447.769 | 446.172 | 455.179 | 413.263 | 388.888 | 391.490 | 344.635 | 282.216 | 207.097 |
| Capitaluri proprii | -342.133 | -342.303 | -343.617 | -344.610 | -341.901 | -335.721 | -323.417 | -307.224 | -258.027 | -230.124 | -213.785 | -229.771 | -200.647 | -85.249 |
| Capital subscris vărsat | 4.240 | 4.240 | 4.240 | 4.240 | 4.240 | 4.240 | 4.240 | 4.240 | 4.240 | 4.240 | 4.240 | 4.240 | 4.240 | 4.240 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | 3 | 3 | 4 | 5 | 5 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Aug 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 26.11.1992 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Beiuş |
| CAEN principal | 4100 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PHONIX-COMERT SRL |
| Nr. reg. com. | J1991001134058 |
| EUID | ROONRC.J1991001134058 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-07-15 |
| Sediu social | Str. Poet Andrei Mureşanu, 10, Orş. Ştei, BIHOR |
| Domiciliu fiscal | JUD. BIHOR, ORŞ. ŞTEI, STR. POET ANDREI MUREŞANU, NR.10 |
| Telefon | 0763165555 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 4711 | 2025 |
| 4520 | 2024 |
| 4711 | 2011 – 2023 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (32)
Alte firme din Bihor
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-12