TRANIO COMSERV SRL
CUI 9637156 · J40/6109/1997 · radiată
TRANIO COMSERV SRL are CUI 9637156, nr. de înregistrare J40/6109/1997, înmatriculată pe 28.07.1997. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 3, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4771. În 2024: cifră de afaceri 113.400 lei, pierdere netă 40.076 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 113 mii lei · mediana 199 mii lei | 57% din mediană |
| Profit net | -40 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -35.3% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 113 mii lei · mediana 224 mii lei | 51% din mediană |
Comparat cu 270.677 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 113.400 | 200.376 | 97.812 | 46.278 | 47.793 | 134.421 | 171.125 | 189.889 | 378.221 | 620.544 | 633.903 | 731.786 | 249.605 | 388.681 |
| Venituri totale | 113.400 | 200.376 | 97.812 | 46.278 | 51.600 | 218.242 | 171.125 | 189.890 | 378.221 | 622.581 | 689.737 | 731.787 | 263.532 | 388.681 |
| Cheltuieli totale | 152.342 | 163.706 | 119.835 | 98.958 | 91.363 | 152.708 | 261.145 | 363.356 | 470.494 | 700.479 | 737.318 | 684.816 | 273.773 | 339.366 |
| Profit / pierdere brută | -38.942 | 36.670 | -22.023 | -52.680 | -39.763 | 65.534 | -90.020 | -173.466 | -92.273 | -77.898 | -47.581 | 46.971 | -10.241 | 49.315 |
| Profit / pierdere netă | -40.076 | 34.667 | -23.001 | -53.142 | -40.222 | 63.332 | -91.731 | -175.365 | -92.273 | -77.898 | -47.581 | 39.001 | -17.993 | 37.655 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | 3 | 3 | 22.860 | 74.225 | 78.629 | 110.919 | 3.628 | — | 0 |
| Active circulante | 35.553 | 74.343 | 51.704 | 23.314 | 27.870 | 46.740 | 62.511 | 115.989 | 144.465 | 105.279 | 324.032 | 370.460 | 178.996 | 165.399 |
| Stocuri | 30.156 | 55.424 | 38.904 | 15.181 | 20.586 | 37.222 | 38.172 | 96.590 | 101.370 | 56.427 | 267.327 | 282.829 | 171.278 | 153.585 |
| Creanțe | 499 | 6.553 | 8.784 | 7.879 | 6.891 | 7.437 | 19.113 | 15.921 | 42.172 | 46.853 | 53.431 | 61.422 | 3.991 | 8.065 |
| Casa și conturi la bănci | 4.898 | 12.366 | 4.016 | 254 | 393 | 2.081 | 5.226 | 3.478 | 923 | 1.999 | 3.274 | 26.209 | 3.727 | 3.749 |
| Cheltuieli în avans | — | 3.036 | 3.036 | 3.036 | 3.036 | 3.036 | 4.012 | 3.939 | 10.625 | — | 15.645 | 19.314 | 6.702 | 3.402 |
| Datorii | 367.566 | 369.316 | 381.344 | 329.953 | 281.367 | 260.018 | 432.258 | 416.790 | 327.952 | 190.271 | 379.061 | 274.286 | 105.583 | 70.693 |
| Capitaluri proprii | -332.013 | -291.937 | -326.604 | -303.603 | -250.461 | -210.239 | -365.732 | -274.002 | -98.637 | -6.363 | 71.535 | 119.116 | 80.115 | 98.108 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 | 5 | 6 | 7 | 5 | 5 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Dec 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RADIERE din data 08.10.2025 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 4771 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | TRANIO COMSERV SRL |
| Nr. reg. com. | J40/6109/1997 |
| EUID | ROONRC.J40/6109/1997 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1997-07-28 |
| Sediu social | Str. Morilor, 23, Sector 3 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. MORILOR, NR.23, ET.4, AP.18 |
| Telefon | 3355950 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADA POSH PR & EVENTS SRL inactiv | aceeași clădire |
| CAFICONS CONCEPT SRL | aceeași clădire |
| CRIVAS EXPERT SRL | aceeași clădire |
| DESYNG TOP S.R.L. | aceeași clădire |
| DIGI-SOFT SRL | aceeași clădire |
| DOWNTOWN FITNESS SRL | aceeași clădire |
| DRG EXPERT HYBRID S.R.L. | aceeași clădire |
| EXPERT ELECTRO & FINANCE SRL inactiv | aceeași clădire |
| EXPERT REAL-CGA SRL | aceeași clădire |
| KBR TAX CONT S.R.L. | aceeași clădire |
| MAREC AVIA SRL | aceeași clădire |
| MIHAIMAT ROUMM6 S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4771 | 2015 – 2024 |
| 4642 | 2011 – 2014 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (24)
Sunt 24 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Bucureşti
| 1642 | LUMINPEX SERVICII IMPORT EXPORT SRL |
| 5180 | CHRISTIANE COMPANY SRL |
| 7017 | COM FLORIA SRL |
| 33849 | TEM COM SRL |
| 36543 | MARY COMERCIAL SRL |
| 325630 | GEOROM IMPEX SRL |
| 327968 | CEDAROM SRL |
| 331063 | ST GEORGIA COM TEXT SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25