EMATEX CONF S.R.L.
CUI 9715556 · J38/446/1997
EMATEX CONF S.R.L. are CUI 9715556, nr. de înregistrare J38/446/1997, înmatriculată pe 24.07.1997. Sediul social e în Municipiul Drăgăşani, jud. Vâlcea. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 1413. În 2025: cifră de afaceri 305.520 lei, profit net 102.445 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 306 mii lei · mediana 254 mii lei | 120% din mediană |
| Profit net | 102 mii lei · mediana 7 mii lei | de 14× mediana |
| Salariați | 2 · mediana 2 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 33.5% · mediana 3% | de 11× mediana |
| Cifră pe salariat | 153 mii lei · mediana 162 mii lei | 94% din mediană |
Comparat cu 94.197 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 305.520 | 424.303 | 145.574 | 445.517 | 446.341 | 628.129 | 243.367 | 94.119 | 6.112 | 9.337 | 10.192 | 10.330 | 14.346 | 16.777 |
| Venituri totale | 363.518 | 424.506 | 145.574 | 445.517 | 446.373 | 827.289 | 384.702 | 94.119 | 6.112 | 9.337 | 10.192 | 10.330 | 14.346 | 16.780 |
| Cheltuieli totale | 256.789 | 336.951 | 257.876 | 229.986 | 372.842 | 601.148 | 342.472 | 37.265 | 35.898 | 16.691 | 15.771 | 17.284 | 19.022 | 20.173 |
| Profit / pierdere brută | 106.729 | 87.555 | -112.302 | 215.531 | 73.531 | 226.141 | 42.230 | 56.854 | -29.786 | -7.354 | -5.579 | -6.954 | -4.676 | -3.393 |
| Profit / pierdere netă | 102.445 | 80.737 | -113.500 | 211.522 | 67.601 | 221.618 | 40.088 | 55.886 | -29.970 | -7.634 | -5.885 | -7.241 | -4.676 | -3.393 |
| Active imobilizate | — | — | — | 35.172 | 119.585 | 161.792 | 203.998 | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 647.262 | 548.987 | 549.029 | 661.847 | 363.960 | 363.052 | 250.070 | 81.701 | 25.877 | 44.771 | 36.408 | 26.913 | 21.574 | 14.141 |
| Stocuri | 24.219 | 23.469 | 23.469 | 23.469 | 23.469 | 23.469 | 23.469 | 23.469 | 23.469 | 38.016 | 30.769 | 25.044 | 16.790 | 9.697 |
| Creanțe | 575.411 | 501.973 | 522.191 | 624.101 | 289.627 | 297.107 | 218.927 | 57.094 | 2.310 | 6.621 | 5.399 | 1.838 | 4.097 | 2.233 |
| Casa și conturi la bănci | 47.632 | 23.545 | 3.369 | 14.277 | 50.864 | 42.476 | 7.674 | 1.138 | 98 | 134 | 240 | 31 | 687 | 2.211 |
| Cheltuieli în avans | — | 2.881 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 209.345 | 216.397 | 293.314 | 198.136 | 200.613 | 207.574 | 358.417 | 26.137 | 126.199 | 115.123 | 99.126 | 83.746 | 71.166 | 59.057 |
| Capitaluri proprii | 437.917 | 335.471 | 255.715 | 498.883 | 282.932 | 317.270 | 95.651 | 55.564 | -100.322 | -70.352 | -62.718 | -56.833 | -49.592 | -44.916 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 5 | 5 | 3 | 12 | 18 | 13 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Dec 01 2023 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 29.08.1997 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Drăgăşani |
| CAEN principal | 1413 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | EMATEX CONF S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J38/446/1997 |
| EUID | ROONRC.J38/446/1997 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1997-07-24 |
| Sediu social | Aleea Tineretului, 2, Mun. Drăgăşani, VÂLCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VÂLCEA, MUN. DRĂGĂŞANI, ALEEA TINERETULUI, NR.2, BL.L1, SC.C, ET.3, AP.12 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 1413 | 2017 – 2025 |
| 9521 | 2011 – 2016 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (8)
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Vâlcea
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25