IOLANDA SRL
CUI 9723249 · J1997001207088
IOLANDA SRL are CUI 9723249, nr. de înregistrare J1997001207088, înmatriculată pe 12.08.1997. Sediul social e în Municipiul Braşov, jud. Braşov. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4647. În 2025: cifră de afaceri 1.962.699 lei, profit net 146.964 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-10 | COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC REMUS RADULET | Corpuri de iluminat pentru uz casnic (Re | 4 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2,0 mil lei · mediana 199 mii lei | 988% din mediană |
| Profit net | 147 mii lei · mediana 3 mii lei | de 52× mediana |
| Salariați | 3 · mediana 1 | 300% din mediană |
| Marjă netă | 7.5% · mediana 1.6% | 469% din mediană |
| Cifră pe salariat | 654 mii lei · mediana 224 mii lei | 292% din mediană |
Comparat cu 270.677 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.962.699 | 2.072.737 | 1.946.671 | 2.724.358 | 1.837.770 | 1.492.865 | 1.249.874 | 786.510 | 163.785 | 0 | 0 | 0 | 12.800 | 0 | 0 |
| Venituri totale | 1.968.619 | 2.073.482 | 1.946.671 | 2.724.977 | 1.837.781 | 1.500.035 | 1.249.874 | 786.510 | 163.785 | 0 | 0 | 0 | 12.800 | 0 | 0 |
| Cheltuieli totale | 1.793.623 | 1.843.710 | 1.687.914 | 2.257.040 | 1.586.048 | 1.337.454 | 1.047.218 | 653.648 | 144.779 | 0 | 0 | 0 | — | — | — |
| Profit / pierdere brută | 174.996 | 229.772 | 258.757 | 467.937 | 251.733 | 162.581 | 202.656 | 132.862 | 19.006 | 0 | 0 | 0 | 12.800 | 0 | 0 |
| Profit / pierdere netă | 146.964 | 192.678 | 244.314 | 446.124 | 237.343 | 151.058 | 190.138 | 124.997 | 17.368 | 0 | 0 | 0 | 12.416 | 0 | 0 |
| Active imobilizate | 203.840 | 53.393 | 5.101 | 14.059 | 22.250 | 39.955 | 13.148 | — | — | 0 | 0 | 0 | — | — | — |
| Active circulante | 850.140 | 856.133 | 769.251 | 1.107.580 | 504.023 | 591.413 | 469.670 | 289.937 | 127.414 | 12.800 | 12.800 | 12.800 | 12.800 | — | — |
| Stocuri | 207.872 | 207.256 | 207.297 | 263.873 | 179.729 | 120.980 | 117.462 | 40.820 | 31.836 | 0 | 0 | 0 | — | — | — |
| Creanțe | 595.539 | 553.977 | 492.411 | 793.543 | 265.906 | 418.781 | 293.413 | 131.553 | 74.834 | 12.800 | 12.800 | 12.800 | 12.800 | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 46.729 | 94.900 | 69.543 | 50.164 | 58.388 | 51.652 | 58.795 | 117.564 | 20.744 | 0 | 0 | 0 | — | — | — |
| Cheltuieli în avans | 378 | 1.893 | 2.822 | 1.598 | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | — | — | — |
| Datorii | 902.093 | 716.118 | 405.529 | 675.907 | 235.594 | 380.997 | 280.873 | 147.603 | 110.077 | 12.831 | 12.831 | 12.831 | 12.832 | 12.448 | 12.448 |
| Capitaluri proprii | 152.265 | 195.301 | 371.645 | 447.330 | 290.679 | 250.371 | 201.945 | 142.334 | 17.337 | -31 | -31 | -31 | -32 | -12.448 | -12.448 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RELUARE ACTIVITATE din data 01.07.2012 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 4647 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | IOLANDA SRL |
| Nr. reg. com. | J1997001207088 |
| EUID | ROONRC.J1997001207088 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1997-08-12 |
| Sediu social | Str. Pomiculturii, 8, camera 1, Mun. Braşov, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. POMICULTURII, NR.8, CAMERA 1 |
| Telefon | 0745058122 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADMISOFT SRL | aceeași clădire |
| ALICROM KRONSTADT SRL | aceeași clădire |
| ANDINORBI-RO S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ASM MALECAR S.R.L. | aceeași clădire |
| AUTO SOS RAPID S.R.L. | aceeași clădire |
| BODEANU SRL MANGALIA SUCURSALA BRASOV inactiv | aceeași clădire |
| BOGDI COM SRL inactiv | aceeași clădire |
| BRASETRA INTERNATIONAL SRL | aceeași clădire |
| CAPO-LAVORO TOUR SRL | aceeași clădire |
| CARDIO-PULS DR. STĂNIMIR LAURA S.R.L. | aceeași clădire |
| CELESTE BUSINESS SOLUTIONS S.R.L. | aceeași clădire |
| COMAN INVEST SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 7112 | 2019 – 2025 |
| 4711 | 2011 – 2018 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (52)
Alte firme din Braşov
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25