COLENCOM SRL
CUI 9820896 · J1997000521389
COLENCOM SRL are CUI 9820896, nr. de înregistrare J1997000521389, înmatriculată pe 10.09.1997. Sediul social e în Municipiul Râmnicu Vâlcea, jud. Vâlcea. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4643. În 2025: cifră de afaceri 294.474 lei, profit net 52.102 lei, 5 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 294 mii lei · mediana 199 mii lei | 148% din mediană |
| Profit net | 52 mii lei · mediana 3 mii lei | de 18× mediana |
| Salariați | 5 · mediana 1 | 500% din mediană |
| Marjă netă | 17.7% · mediana 1.6% | de 11× mediana |
| Cifră pe salariat | 59 mii lei · mediana 224 mii lei | 26% din mediană |
Comparat cu 270.677 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 294.474 | 209.641 | 140.962 | 152.163 | 162.143 | 127.096 | 118.523 | 108.008 | 80.036 | 115.763 | 93.539 | 47.974 | 35.176 | 45.372 | 50.069 |
| Venituri totale | 442.240 | 244.280 | 253.462 | 154.618 | 291.036 | 207.636 | 141.444 | 108.008 | 80.036 | 115.763 | 93.539 | 47.974 | 35.176 | 69.372 | 69.069 |
| Cheltuieli totale | 387.192 | 224.996 | 219.108 | 117.803 | 178.682 | 178.692 | 105.152 | 66.266 | 54.447 | 71.437 | 62.077 | 40.142 | 34.020 | 69.040 | 67.703 |
| Profit / pierdere brută | 55.048 | 19.284 | 34.354 | 36.815 | 112.354 | 28.944 | 36.292 | 41.742 | 25.589 | 44.326 | 31.462 | 7.832 | 1.156 | 332 | 1.366 |
| Profit / pierdere netă | 52.102 | 17.187 | 32.943 | 34.806 | 111.173 | 27.805 | 34.797 | 39.194 | 23.187 | 40.853 | 28.656 | 6.393 | 127 | 282 | 1.127 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 3.940 | 29.459 |
| Active circulante | 354.771 | 309.625 | 284.939 | 328.006 | 378.852 | 272.848 | 240.385 | 210.016 | 164.247 | 141.499 | 120.160 | 83.390 | 67.455 | 65.550 | 63.036 |
| Stocuri | 268.342 | 267.558 | 253.568 | 240.044 | 230.188 | 169.104 | 148.771 | 138.021 | 144.621 | 115.502 | 118.433 | 82.953 | 65.445 | 65.157 | 62.881 |
| Creanțe | 11.719 | 3.096 | 3.653 | 3.502 | 2.331 | 231 | — | — | — | — | 1.726 | — | 461 | 393 | 155 |
| Casa și conturi la bănci | 74.710 | 38.971 | 27.718 | 84.460 | 146.333 | 103.513 | 91.614 | 71.995 | 19.626 | 25.997 | 1 | 437 | 1.549 | — | — |
| Datorii | 1.764 | 8.720 | 1.221 | 77.487 | 0 | 5.169 | 2.761 | 7.189 | 613 | 1.052 | 20.567 | 12.453 | 2.911 | 5.073 | 28.360 |
| Capitaluri proprii | 353.007 | 300.905 | 283.718 | 250.519 | 378.852 | 267.679 | 237.624 | 202.827 | 163.634 | 140.447 | 99.593 | 70.937 | 64.544 | 64.417 | 64.135 |
| Capital subscris vărsat | 58.000 | 58.000 | 58.000 | 58.000 | 58.000 | 58.000 | 58.000 | 58.000 | 58.000 | 58.000 | 58.000 | 58.000 | 58.000 | 58.000 | 58.000 |
| Număr mediu de salariați | 5 | 5 | 4 | 2 | 4 | 4 | 1 | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 07.10.1997 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea |
| CAEN principal | 4643 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | COLENCOM SRL |
| Nr. reg. com. | J1997000521389 |
| EUID | ROONRC.J1997000521389 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1997-09-10 |
| Sediu social | Str. Mihai Viteazu, 57, Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. MIHAI VITEAZU, NR.57 |
| Telefon | 0788652941 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4643 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (10)
Alte firme din Vâlcea
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25