SLAVY IMPORT EXPORT SRL
CUI 9891 · J1992004698406
SLAVY IMPORT EXPORT SRL are CUI 9891, nr. de înregistrare J1992004698406, înmatriculată pe 28.02.1992. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 2, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4642. În 2025: cifră de afaceri 1.228.682 lei, profit net 274.904 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,2 mil lei · mediana 198 mii lei | 620% din mediană |
| Profit net | 275 mii lei · mediana 3 mii lei | de 96× mediana |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 22.4% · mediana 1.6% | de 14× mediana |
| Cifră pe salariat | 614 mii lei · mediana 223 mii lei | 276% din mediană |
Comparat cu 272.137 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.228.682 | 1.277.114 | 1.005.825 | 1.002.182 | 718.073 | 400.790 | 776.146 | 1.038.975 | 1.173.356 | 1.128.197 | 1.198.904 | 574.430 | 367.744 | 369.078 | 232.638 |
| Venituri totale | 1.403.543 | 1.424.090 | 1.031.138 | 1.007.346 | 735.325 | 402.393 | 777.817 | 1.041.797 | 1.173.356 | 1.128.208 | 1.198.904 | 574.559 | 367.927 | 369.078 | 232.638 |
| Cheltuieli totale | 1.087.952 | 983.114 | 693.813 | 531.543 | 533.024 | 397.317 | 735.229 | 893.366 | 708.743 | 729.958 | 783.628 | 535.934 | 358.628 | 339.036 | 273.582 |
| Profit / pierdere brută | 315.591 | 440.976 | 337.325 | 475.803 | 202.301 | 5.076 | 42.588 | 148.431 | 464.613 | 398.250 | 415.276 | 38.625 | 9.299 | 30.042 | -40.944 |
| Profit / pierdere netă | 274.904 | 408.002 | 329.241 | 467.756 | 196.754 | 1.914 | 35.427 | 138.043 | 446.020 | 333.262 | 348.832 | 32.445 | 7.811 | 30.042 | -40.944 |
| Active imobilizate | — | — | — | 920 | 1.933 | 3.093 | 13.755 | 25.795 | 129.158 | 129.158 | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 3.165.861 | 2.730.183 | 2.004.606 | 1.836.189 | 1.673.061 | 1.647.121 | 2.166.096 | 2.505.637 | 2.051.564 | 1.501.715 | 1.242.982 | 876.075 | 1.991.411 | 1.577.626 | 1.490.819 |
| Stocuri | 2.858.323 | 2.455.998 | 1.660.677 | 1.586.088 | 1.420.440 | 1.478.798 | 1.493.901 | 1.551.774 | 1.308.045 | 641.460 | 538.117 | 793.129 | 913.797 | 746.410 | 765.194 |
| Creanțe | 222.259 | 194.192 | 186.676 | 130.457 | 143.199 | 137.027 | 614.178 | 769.137 | 729.178 | 843.033 | 211.583 | 48.985 | 1.033.628 | 816.516 | 732.205 |
| Casa și conturi la bănci | 85.279 | 79.993 | 157.253 | 119.644 | 109.422 | 31.296 | 58.017 | 184.726 | 14.341 | 17.222 | 493.282 | 33.961 | 43.986 | 14.700 | -6.580 |
| Cheltuieli în avans | 43.370 | 24.891 | 6.984 | 21.211 | 9.547 | 6.580 | 6.641 | 19.179 | 60.387 | 59.705 | 38.333 | — | — | — | — |
| Datorii | 2.060.484 | 1.481.231 | 1.145.749 | 370.337 | 222.208 | 391.215 | 922.828 | 748.432 | 1.085.251 | 984.241 | 910.700 | 854.292 | 1.994.272 | 1.588.299 | 1.531.533 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 5.960 | 2.460 | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1.148.747 | 1.273.843 | 865.841 | 1.487.983 | 1.462.333 | 1.265.579 | 1.263.664 | 1.802.179 | 1.149.898 | 703.877 | 370.615 | 21.783 | -2.861 | -10.673 | -40.714 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | — | — | 200 | — | — | — | — |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 4 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 | 4 | 3 | 4 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 28.02.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 4642 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SLAVY IMPORT EXPORT SRL |
| Nr. reg. com. | J1992004698406 |
| EUID | ROONRC.J1992004698406 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-02-28 |
| Sediu social | Str. Doamna Ghica, 24, Sector 2 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. DOAMNA GHICA, NR.24, BL.6, SC.A, ET.1, AP.5 |
| Telefon | 0745023666 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 1ST. SPORT MANAGEMENT & ADVERTISING SRL | aceeași clădire |
| AEDEMIA. CO SRL | aceeași clădire |
| BOOKS HOUSE DISTRIBUTION SRL inactiv | aceeași clădire |
| DAR EGIRO SRL inactiv | aceeași clădire |
| ELITE PRO SRL | aceeași clădire |
| GLOBAL GSM CENTER SRL inactiv | aceeași clădire |
| J.M. CONSULTING GROUP SRL inactiv | aceeași clădire |
| LAURA INTERNATIONAL TRANSPORT SRL | aceeași clădire |
| PALDO TRADING SRL inactiv | aceeași clădire |
| PREMIUM CONTENT SRL inactiv | aceeași clădire |
| PYRAMIDS COMEXIM SRL inactiv | aceeași clădire |
| STUDIOUL DE ACTIVARE URBANĂ S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4642 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (17)
Sunt 17 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-12