ROVALAR S.R.L.
CUI 989833 · J04/1338/1992 · este sub incidența Legii nr. 85/2014
ROVALAR S.R.L. are CUI 989833, nr. de înregistrare J04/1338/1992, înmatriculată pe 04.05.1992. Sediul social e în Municipiul Bacău, jud. Bacău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 111. În 2025: cifră de afaceri 984.466 lei, profit net 209.504 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 984 mii lei · mediana 252 mii lei | 391% din mediană |
| Profit net | 210 mii lei · mediana 7 mii lei | de 28× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | 21.3% · mediana 3% | 710% din mediană |
| Cifră pe salariat | 984 mii lei · mediana 161 mii lei | 611% din mediană |
Comparat cu 95.001 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 984.466 | 570.361 | 1.028.434 | 1.336.509 | 1.793.765 | 1.099.181 | 1.262.208 | 1.065.814 | 1.257.333 | 777.721 | 459.428 | 729.356 | 480.659 | 268.377 | 11.717 |
| Venituri totale | 774.288 | 364.455 | 865.934 | 2.037.348 | 2.120.882 | 1.213.792 | 1.302.720 | 1.126.429 | 1.090.063 | 591.385 | 787.416 | 771.622 | 612.512 | 268.377 | 11.717 |
| Cheltuieli totale | 540.200 | 575.893 | 655.200 | 1.656.884 | 1.090.602 | 1.095.760 | 907.022 | 719.389 | 514.467 | 466.752 | 735.652 | 487.387 | 442.539 | 256.478 | 24.959 |
| Profit / pierdere brută | 234.088 | -211.438 | 210.734 | 380.464 | 1.030.280 | 118.032 | 395.698 | 407.040 | 575.596 | 124.633 | 51.764 | 284.235 | 169.973 | 11.899 | -13.242 |
| Profit / pierdere netă | 209.504 | -219.218 | 204.541 | 369.648 | 1.014.357 | 109.577 | 385.459 | 398.552 | 565.823 | 106.342 | 51.764 | 259.115 | 169.973 | 11.899 | -13.242 |
| Active imobilizate | 485.789 | 765.323 | 765.323 | 765.323 | 782.385 | 535.635 | 342.203 | 304.386 | 262.371 | 220.354 | 220.354 | 220.354 | 51.085 | 34.621 | 34.621 |
| Active circulante | 1.172.271 | 2.789.781 | 3.375.089 | 3.563.836 | 2.817.397 | 1.738.575 | 1.368.563 | 1.002.205 | 751.279 | 791.770 | 872.340 | 561.610 | 264.211 | 111.386 | 85.050 |
| Stocuri | 342.057 | 501.685 | 936.929 | 1.149.358 | 459.380 | 448.030 | 55.867 | 29.591 | 29.359 | 218.250 | 436.436 | 71.347 | 102.038 | 4.161 | — |
| Creanțe | 699.915 | 1.329.149 | 1.648.576 | 1.376.358 | 1.559.283 | 1.113.662 | 994.020 | 750.270 | 549.952 | 250.963 | 49.553 | 269.139 | 156.965 | 105.900 | 76.611 |
| Casa și conturi la bănci | 130.299 | 958.947 | 789.584 | 1.038.120 | 798.734 | 176.883 | 318.676 | 222.344 | 171.968 | 322.557 | 386.351 | 221.124 | 5.208 | 1.325 | 8.439 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 7.397 | 7.397 | 7.397 | 7.397 | 7.397 | 7.397 | 7.397 | 7.397 | 7.397 | 7.397 |
| Datorii | 1.897.547 | 1.937.272 | 2.316.153 | 1.798.301 | 1.438.572 | 958.164 | 566.746 | 214.902 | 322.483 | 769.102 | 956.014 | 605.793 | 306.797 | 249.930 | 235.493 |
| Capitaluri proprii | -239.487 | 1.617.832 | 1.824.259 | 2.530.858 | 2.161.210 | 1.323.443 | 1.151.417 | 1.099.086 | 698.564 | 250.419 | 144.077 | 183.568 | 15.896 | -96.526 | -108.425 |
| Capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 3 | 3 | 4 | 4 | 3 | 2 | 2 | — | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 07.12.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău |
| CAEN principal | 111 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ROVALAR SRL |
| Nr. reg. com. | J04/1338/1992 |
| EUID | ROONRC.J04/1338/1992 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-05-04 |
| Sediu social | Str. Şoimului, 11, Mun. Bacău, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. ŞOIMULUI, NR.11, BL.11, SC.A, ET.2, AP.6 |
| Telefon | 0234524613 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AGROVALMON SRL inactiv | aceeași clădire |
| COSMONIC SRL | aceeași clădire |
| DONAMED SRL | aceeași clădire |
| KUDOS COMMUNICATION S.R.L. | aceeași clădire |
| LARION MEDICAL SRL | aceeași clădire |
| OPERATIONAL PERFORMANCE ENGINEERING S.R.L. | aceeași clădire |
| IONAŞ JUSTCONSULT S.R.L. | 44 m |
| MOVI MIRANDI SRL | 44 m |
| MOVI TEAM S.R.L. | 44 m |
| AMBIANCE CONCEPT BUILDING S.R.L. | 54 m |
| CLEANTIM SERVICE S.R.L. inactiv | 54 m |
| DESCARO SRL | 54 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 111 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (7)
| 3413605 | CONT-PAL SRL |
| 6896245 | TAFI INTERMED SRL |
| 8502584 | GEOLI-SIM-SERV SRL |
| 10270052 | OVIDIU VLAD SRL |
| 15673803 | DONAMED S.R.L. |
| 16187216 | COSMONIC SRL |
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Bacău
| 951847 | BRIZA-ALEXA SRL |
| 954231 | AGRIBAC-FORTUNA S.A. |
| 961832 | ANTARES SRL |
| 972467 | COMIS SA |
| 975161 | SEMACOMP S.R.L. |
| 975170 | ROMAGRIA SRL |
| 983830 | HEPGAS SRL |
| 987484 | NEW EST SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08