ILIE & COSTI SRL
CUI 11059658 · J1998009738402
ILIE & COSTI SRL are CUI 11059658, nr. de înregistrare J1998009738402, înmatriculată pe 29.09.1998. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 4, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4754. În 2025: cifră de afaceri 419.715 lei, pierdere netă 194.665 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 420 mii lei · mediana 199 mii lei | 211% din mediană |
| Profit net | -195 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 3 · mediana 1 | 300% din mediană |
| Marjă netă | -46.4% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 140 mii lei · mediana 224 mii lei | 63% din mediană |
Comparat cu 270.699 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 419.715 | 652.505 | 663.948 | 742.170 | 679.851 | 955.387 | 750.279 | 685.577 | 738.830 | 775.879 | 995.212 | 1.080.275 | 1.127.077 | 1.132.803 | 952.593 |
| Venituri totale | 419.715 | 652.505 | 663.948 | 742.170 | 679.949 | 955.487 | 750.362 | 685.717 | 739.007 | 775.879 | 1.014.042 | 1.083.677 | 1.135.965 | 1.132.803 | 961.682 |
| Cheltuieli totale | 610.183 | 644.848 | 663.380 | 708.666 | 603.225 | 855.192 | 675.880 | 612.544 | 669.236 | 756.342 | 976.596 | 1.033.610 | 1.103.777 | 1.090.428 | 939.778 |
| Profit / pierdere brută | -190.468 | 7.657 | 568 | 33.504 | 76.724 | 100.295 | 74.482 | 73.173 | 69.771 | 19.537 | 37.446 | 50.067 | 32.188 | 42.375 | 21.904 |
| Profit / pierdere netă | -194.665 | 3.882 | -6.071 | 26.082 | 64.335 | 93.403 | 66.995 | 66.269 | 65.692 | 11.261 | 29.487 | 46.346 | 27.038 | 35.595 | 18.408 |
| Active imobilizate | 642.557 | 548.176 | 552.114 | 561.564 | 333.514 | 342.964 | 359.029 | 342.055 | 349.255 | 365.636 | 391.136 | 442.269 | 300.710 | 255.016 | 263.682 |
| Active circulante | 695.862 | 765.186 | 928.477 | 864.524 | 741.775 | 732.125 | 812.827 | 835.069 | 764.017 | 550.675 | 411.717 | 533.575 | 506.932 | 548.076 | 620.145 |
| Stocuri | 683.072 | 764.486 | 925.664 | 863.844 | 800.453 | 803.927 | 864.013 | 880.227 | 790.285 | 525.932 | 378.757 | 351.953 | 472.862 | 547.286 | 602.502 |
| Creanțe | — | — | 2.583 | 639 | 639 | 639 | 18.570 | 14.127 | 1.044 | 23.870 | 30.469 | 181.617 | 33.292 | — | 7.187 |
| Casa și conturi la bănci | 12.790 | 700 | 230 | 41 | -59.317 | -72.441 | -69.756 | -59.285 | -27.312 | 873 | 2.491 | 5 | 778 | 790 | 10.456 |
| Datorii | 988.003 | 764.399 | 935.510 | 874.936 | 550.219 | 614.354 | 804.525 | 876.788 | 879.205 | 747.936 | 645.739 | 848.217 | 726.361 | 748.849 | 865.179 |
| Capitaluri proprii | 350.416 | 548.963 | 545.081 | 551.152 | 525.070 | 460.735 | 367.331 | 300.336 | 234.067 | 168.375 | 157.114 | 127.627 | 81.281 | 54.243 | 18.648 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 6 | 6 | 8 | 8 | 8 | 10 | 10 | 7 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 29.09.1998 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 4754 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ILIE & COSTI SRL |
| Nr. reg. com. | J1998009738402 |
| EUID | ROONRC.J1998009738402 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1998-09-29 |
| Sediu social | Aleea Slătioara, 7, Sector 4 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, ALE SLĂTIOARA, NR.7, BL.16, SC.2, ET.3, AP.35 |
| Telefon | 0213226464 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CRISTMANS AGRIC 2004 SRL inactiv | aceeași clădire |
| FEMINI BY MARIE ANTOINETTE S.R.L. | aceeași clădire |
| FRAGRANCES 4 ALL DISTRIB S.R.L. | aceeași clădire |
| FUNDATII CONSTRUCT SPECIALIST S.R.L. | aceeași clădire |
| FUSETECH S.R.L. | aceeași clădire |
| GEORGE RAPID CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| GINGA CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| GREECE BLĂNURI SRL | aceeași clădire |
| MARMI CONTA-ASSISTENT SRL | aceeași clădire |
| MOLDOVENII DISTRIBUTIEI S.R.L. | aceeași clădire |
| ROOSTER TRANSPORT SRL | aceeași clădire |
| RUGET CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4754 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (13)
Sunt 13 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (7)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-11-05 · ONRC: 2026-11-08