PRODATA SRL
CUI 12947807 · J2000000123394
PRODATA SRL are CUI 12947807, nr. de înregistrare J2000000123394, înmatriculată pe 19.04.2000. Sediul social e în Sat Coteşti, Comuna Coteşti, jud. Vrancea. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4740. În 2025: cifră de afaceri 877.005 lei, profit net 203.065 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-28 | COMUNA MOVILITA | Cartuse de toner (Rev.2) | 109 lei |
| 2024-06-19 | COMUNA MOVILITA | Imprimante laser (Rev.2) | 2 mii lei |
| 2024-06-17 | COMUNA MOVILITA | Toner pentru imprimantele laser/faxuri ( | 218 lei |
| 2024-06-03 | COMUNA MOVILITA | Unitati de memorie (Rev.2) | 420 lei |
| 2024-05-30 | COMUNA MOVILITA | Echipament de retea (Rev.2) | 226 lei |
| 2024-05-22 | COMUNA MOVILITA | Echipament de retea (Rev.2) | 2 mii lei |
| 2024-05-16 | COMUNA MOVILITA | Piese si accesorii pentru masini de biro | 336 lei |
| 2024-04-25 | COMUNA MOVILITA | Ecrane plate (Rev.2) | 411 lei |
| 2024-04-04 | COMUNA MOVILITA | Camera web (Rev.2) | 50 lei |
| 2024-04-04 | COMUNA MOVILITA | Cartuse de toner (Rev.2) | 605 lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 877 mii lei · mediana 199 mii lei | 441% din mediană |
| Profit net | 203 mii lei · mediana 3 mii lei | de 72× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 23.2% · mediana 1.6% | de 15× mediana |
| Cifră pe salariat | 877 mii lei · mediana 224 mii lei | 392% din mediană |
Comparat cu 270.691 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 877.005 | 763.205 | 513.745 | 603.555 | 433.082 | 363.563 | 296.602 | 472.285 | 370.769 | 297.006 | 346.132 | 160.402 | 271.498 | 209.067 | 291.197 |
| Venituri totale | 881.875 | 790.625 | 520.079 | 614.211 | 441.006 | 369.452 | 300.682 | 477.000 | 375.939 | 638.039 | 346.132 | 160.403 | 314.509 | 209.088 | 291.385 |
| Cheltuieli totale | 660.083 | 613.946 | 411.779 | 519.463 | 422.044 | 338.396 | 253.787 | 391.725 | 302.403 | 518.829 | 347.709 | 165.259 | 262.954 | 213.377 | 278.714 |
| Profit / pierdere brută | 221.792 | 176.679 | 108.300 | 94.748 | 18.962 | 31.056 | 46.895 | 85.275 | 73.536 | 119.210 | -1.577 | -4.856 | 51.555 | -4.289 | 12.671 |
| Profit / pierdere netă | 203.065 | 158.715 | 103.910 | 90.123 | 14.552 | 27.299 | 43.888 | 80.505 | 66.373 | 106.767 | -1.586 | -4.857 | 51.555 | -4.295 | 12.613 |
| Active imobilizate | 40.711 | 61.256 | — | — | 336 | 739 | 1.141 | 1.891 | 2.294 | 2.697 | 181.717 | 181.717 | 181.717 | 181.717 | 181.717 |
| Active circulante | 377.262 | 309.613 | 202.855 | 281.647 | 164.336 | 162.073 | 137.896 | 158.325 | 112.176 | 156.342 | 65.319 | 59.715 | 72.301 | 64.324 | 53.888 |
| Stocuri | 93.679 | 101.344 | 110.360 | 85.365 | 87.408 | 83.577 | 69.125 | 70.270 | 49.277 | 42.415 | 54.867 | 52.023 | 54.905 | 52.588 | 45.000 |
| Creanțe | 132.809 | 153.801 | 28.312 | 103.082 | 25.435 | 7.356 | 10.519 | 16.089 | 9.753 | 15.208 | 6.582 | 6.992 | 15.284 | 11.311 | 6.867 |
| Casa și conturi la bănci | 150.774 | 54.468 | 64.183 | 93.200 | 51.493 | 71.140 | 58.252 | 71.966 | 53.146 | 98.719 | 3.870 | 700 | 2.112 | 425 | 2.021 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 1.762 | 1.762 | 1.762 | 1.762 | 1.762 | 1.762 | 1.762 | 1.762 | 1.762 | 1.762 | 1.762 |
| Datorii | 175.189 | 211.754 | 84.939 | 191.124 | 69.789 | 82.481 | 86.005 | 26.212 | 45.252 | 103.561 | 298.326 | 291.135 | 294.345 | 337.923 | 323.192 |
| Capitaluri proprii | 242.784 | 159.115 | 117.916 | 90.523 | 96.645 | 82.093 | 54.794 | 135.766 | 70.980 | 57.240 | -49.528 | -47.941 | -38.565 | -90.120 | -85.825 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Mar 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 25.04.2000 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea |
| CAEN principal | 4740 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PRODATA SRL |
| Nr. reg. com. | J2000000123394 |
| EUID | ROONRC.J2000000123394 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2000-04-19 |
| Sediu social | Str Morii, 24, Sat Coteşti Com. Coteşti, VRANCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VRANCEA, SAT COTEŞTI COM. COTEŞTI, STR MORII, NR.24 |
| Telefon | 0745539395 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BLACKFRAME STUDIO S.R.L. | aceeași clădire |
| CILEROD FOREST S.R.L. | 102 m |
| AS MANAGEMENT ONLINE S.R.L. | 347 m |
| AUTOBOYS GARAGE S.R.L. | 347 m |
| DALPRINCIPE SRL | 347 m |
| ELA SPĂLĂTORIE S.R.L. | 347 m |
| EUROVITIS SRL | 347 m |
| LAUGIPREST S.R.L. | 347 m |
| LOVAX HEAT&COOL S.R.L. | 347 m |
| MILEENA INVEST S.R.L. | 347 m |
| NIVICANIC S.R.L. | 347 m |
| TRANS PĂVĂLUCĂ S.R.L. | 347 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4740 | 2025 |
| 4741 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (39)
Alte firme din Vrancea
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25