GSM STRATEGIC HOUSE S.R.L.
CUI 40032877 · J2018000833391
GSM STRATEGIC HOUSE S.R.L. are CUI 40032877, nr. de înregistrare J2018000833391, înmatriculată pe 22.10.2018. Sediul social e în Municipiul Focşani, jud. Vrancea. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4740. În 2025: cifră de afaceri 257.758 lei, profit net 13.544 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 258 mii lei · mediana 199 mii lei | 130% din mediană |
| Profit net | 14 mii lei · mediana 3 mii lei | 478% din mediană |
| Marjă netă | 5.3% · mediana 1.6% | 331% din mediană |
Comparat cu 270.686 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 7 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 257.758 | 288.533 | 296.299 | 343.690 | 408.247 | 427.604 | 289.947 |
| Venituri totale | 257.758 | 288.533 | 296.299 | 343.690 | 408.247 | 427.604 | 289.947 |
| Cheltuieli totale | 239.027 | 279.012 | 288.685 | 319.763 | 393.933 | 442.073 | 277.239 |
| Profit / pierdere brută | 18.731 | 9.521 | 7.614 | 23.927 | 14.314 | -14.469 | 12.708 |
| Profit / pierdere netă | 13.544 | 5.212 | 4.045 | 13.616 | 2.067 | -20.100 | 4.010 |
| Active imobilizate | 18.073 | 43.240 | 70.549 | 97.858 | 125.167 | 152.476 | — |
| Active circulante | 91.264 | 68.828 | 58.041 | 41.572 | 28.626 | 44.931 | 48.216 |
| Stocuri | 32.116 | 4.981 | 19.939 | 19.311 | 4.326 | 40.126 | 47.184 |
| Creanțe | 411 | 1.782 | 1.782 | 1.392 | 4.154 | 2.627 | 520 |
| Casa și conturi la bănci | 58.737 | 62.065 | 36.320 | 20.869 | 20.146 | 2.178 | 512 |
| Datorii | 90.279 | 106.555 | 128.288 | 142.918 | 170.898 | 216.579 | 47.287 |
| Capitaluri proprii | 19.058 | 5.513 | 302 | -3.488 | -17.105 | -19.172 | 929 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | 0 | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 22.10.2018 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea |
| CAEN principal | 4740 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | GSM STRATEGIC HOUSE S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2018000833391 |
| EUID | ROONRC.J2018000833391 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2018-10-22 |
| Sediu social | Bld. Unirii, Mun. Focşani, VRANCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, BLD. UNIRII, BL.33, ET.8, AP.34 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AIRIN VINTAGE SRL | aceeași clădire |
| ALIPAPER COM SRL | aceeași clădire |
| B.C.S. TRANSCURIER SRL | aceeași clădire |
| ENGALUMA SRL inactiv | aceeași clădire |
| FARM IMPEX SRL | aceeași clădire |
| INFINITY PROJECT SRL | aceeași clădire |
| RANI RESORT 2008 SRL | aceeași clădire |
| ROCKPOINT S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ROFLA S.R.L. | aceeași clădire |
| ROSCALAR SOFTWARE SRL | aceeași clădire |
| SALCIENERGY BIO SRL | aceeași clădire |
| LA DILILĂU S.R.L. inactiv | 23 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4742 | 2019 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (18)
Sunt 18 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Vrancea
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25