FLOARE DE COLT B SRL
CUI 1330660 · J29/2005/1991
FLOARE DE COLT B SRL are CUI 1330660, nr. de înregistrare J29/2005/1991, înmatriculată pe 15.11.1991. Sediul social e în Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, jud. Prahova. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 149.773 lei, pierdere netă 51.279 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 150 mii lei · mediana 199 mii lei | 75% din mediană |
| Profit net | -51 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Marjă netă | -34.2% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 270.680 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 149.773 | 259.751 | 191.236 | 339.396 | 242.178 | 318.552 | 397.946 | 386.165 | 329.559 | 410.617 | 509.915 | 427.406 | 427.622 | 462.158 | 405.654 |
| Venituri totale | 149.773 | 259.751 | 191.236 | 339.396 | 242.178 | 318.552 | 397.946 | 386.165 | 329.559 | 410.617 | 542.915 | 444.606 | 427.622 | 462.158 | 405.654 |
| Cheltuieli totale | 201.052 | 278.824 | 216.929 | 433.920 | 254.758 | 311.997 | 355.151 | 348.097 | 335.639 | 401.171 | 523.805 | 434.746 | 423.572 | 456.508 | 400.776 |
| Profit / pierdere brută | -51.279 | -19.073 | -25.693 | -94.524 | -12.580 | 6.555 | 42.795 | 38.068 | -6.080 | 9.446 | 19.110 | 9.860 | 4.050 | 5.650 | 4.878 |
| Profit / pierdere netă | -51.279 | -19.073 | -25.693 | -99.832 | -15.001 | 3.555 | 38.816 | 34.207 | -9.139 | 7.135 | 16.052 | 8.153 | 3.296 | 4.746 | 4.097 |
| Active imobilizate | 30.329 | 30.329 | 30.329 | 30.329 | 30.329 | 30.329 | 30.329 | 30.329 | 30.329 | 30.329 | 45.764 | 133.457 | 140.865 | 160.288 | 176.883 |
| Active circulante | 46.247 | 320.082 | 415.106 | 173.283 | 195.391 | 194.225 | 362.429 | 387.507 | 398.258 | 386.448 | 486.501 | 462.138 | 455.335 | 247.574 | 219.180 |
| Stocuri | 4.802 | 255.375 | 351.790 | 142.827 | 162.055 | 156.483 | 352.548 | 378.692 | 386.576 | 365.797 | 465.413 | 432.272 | 438.191 | 240.289 | 210.085 |
| Creanțe | 41.355 | 63.306 | 61.847 | 29.598 | 33.046 | 37.620 | 9.729 | 7.791 | 10.012 | 18.830 | 20.463 | 28.595 | 16.426 | 3.318 | 3.425 |
| Casa și conturi la bănci | 90 | 1.401 | 1.469 | 858 | 290 | 122 | 152 | 1.024 | 1.670 | 1.821 | 625 | 1.271 | 718 | 3.967 | 5.670 |
| Datorii | 25.297 | 219.864 | 347.201 | 103.780 | 1.957 | 794 | 172.554 | 236.449 | 290.545 | 269.596 | 392.219 | 395.406 | 404.164 | 219.122 | 212.069 |
| Capitaluri proprii | 51.279 | 130.547 | 98.234 | 99.832 | 223.763 | 223.760 | 220.204 | 181.387 | 138.042 | 147.181 | 140.046 | 200.189 | 192.036 | 188.740 | 183.994 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 29.11.1992 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Buşteni |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | FLOARE DE COLT B SRL |
| Nr. reg. com. | J29/2005/1991 |
| EUID | ROONRC.J29/2005/1991 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-11-15 |
| Sediu social | Bld. Carol I, 5, Orş. Sinaia, PRAHOVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. PRAHOVA, ORŞ. SINAIA, BLD. CAROL I, NR.5 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| LIVSAN CONS SRL | 65 m |
| TERMINAL SERV SRL | 65 m |
| MATTY EAT-ALIANO SRL inactiv | 115 m |
| PECODIN IMPEX SRL | 115 m |
| SUNNYDAYS VOIAJ SRL inactiv | 115 m |
| CLINICA L & R MEDICAL CENTER S.R.L. | 118 m |
| HOTEL PALACE CONGRESE SINAIA S.R.L. | 118 m |
| FISCAL CONSULT SRL | 133 m |
| PALACE SA | 133 m |
| SINAIA FOREVER SRL | 160 m |
| INTERLEVEL S.R.L. inactiv | 167 m |
| CASA LA POALELE MUNTELUI S.R.L. | 176 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 4711 | 2024 – 2025 |
| 4771 | 2023 |
| 4711 | 2011 – 2022 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (4)
| 21003220 | CODREANU VICTORIA ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ |
| 21044590 | MARIN D. PETRE ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ |
| 21044603 | LAZAR I. DAN IORDAN INTREPRINDERE INDIVIDUALA |
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Prahova
| 406956 | TRIO EXPRESS SRL |
| 434000 | LUIMEX SRL |
| 1299602 | COPROS SRL |
| 1299920 | VERA IMPEX SRL |
| 1300251 | BUGA & CO SRL |
| 1300480 | COMPACT DEI SRL |
| 1301273 | AGROCIN SRL |
| 1301656 | APOSTOL SNC |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25