ARGESIS COM SRL
CUI 13316952 · J51/181/2000
ARGESIS COM SRL are CUI 13316952, nr. de înregistrare J51/181/2000, înmatriculată pe 09.08.2000. Sediul social e în Municipiul Călăraşi, jud. Călăraşi. Este neplătitoare de TVA, INACTIVĂ fiscal. Activitatea principală: CAEN 4941. În 2024: cifră de afaceri 58.870 lei, pierdere netă 9.405 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Profit net | -1 mii lei · mediana 5 mii lei | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 94.327 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 58.870 | 213.874 | 218.213 | 140.258 | 141.810 | 153.151 | 185.619 | 188.051 | 230.223 | 193.742 | 129.239 | 119.503 | 105.155 | 82.109 |
| Venituri totale | 2 | 61.576 | 213.874 | 218.213 | 140.258 | 141.810 | 153.151 | 185.619 | 201.051 | 230.223 | 193.742 | 129.239 | 119.503 | 105.155 | 104.870 |
| Cheltuieli totale | 1.300 | 70.672 | 208.796 | 206.934 | 145.000 | 144.098 | 164.676 | 186.076 | 198.674 | 214.040 | 186.671 | 119.484 | 130.567 | 147.534 | 160.151 |
| Profit / pierdere brută | -1.298 | -9.096 | 5.078 | 11.279 | -4.742 | -2.288 | -11.525 | -457 | 2.377 | 16.183 | 7.071 | 9.755 | -11.064 | -42.379 | -55.281 |
| Profit / pierdere netă | -1.298 | -9.405 | 2.940 | 9.097 | -6.145 | -5.223 | -13.057 | -2.314 | 179 | 9.276 | 1.260 | 5.878 | -14.503 | -42.379 | -55.281 |
| Active imobilizate | 47.065 | 47.065 | 55.200 | 55.763 | 59.067 | 62.808 | 70.539 | 70.539 | 70.539 | 84.129 | 93.023 | 96.717 | 99.512 | 99.512 | 103.136 |
| Active circulante | 672 | 1.034 | 30.213 | 19.561 | 13.706 | 24.232 | 30.673 | -10.498 | 53.817 | 54.824 | 62.642 | 55.590 | 59.076 | 72.286 | 74.408 |
| Stocuri | — | — | 18.468 | 15.209 | 9.109 | 13.685 | 25.338 | 41.651 | 34.100 | 32.012 | 25.863 | 14.344 | 11.957 | 28.329 | 28.879 |
| Creanțe | 679 | 751 | 594 | — | — | — | — | — | — | — | — | 850 | 11.518 | 14.031 | 11.518 |
| Casa și conturi la bănci | -7 | 283 | 11.151 | 4.352 | 4.597 | 10.547 | 5.335 | -52.149 | 19.717 | 22.812 | 15.441 | 19.058 | 14.263 | 8.588 | 12.673 |
| Datorii | 142.448 | 141.512 | 169.421 | 162.271 | 168.817 | 176.940 | 185.888 | 131.661 | 193.662 | 208.438 | 234.426 | 232.328 | 244.487 | 243.194 | 206.562 |
| Capitaluri proprii | -94.711 | -93.413 | -84.008 | -86.947 | -96.044 | -89.900 | -84.676 | -71.620 | -69.306 | -69.485 | -78.761 | -80.021 | -85.899 | -71.396 | -29.018 |
| Capital subscris vărsat | 15.000 | 15.000 | 15.000 | 15.000 | 15.000 | 15.000 | 15.000 | 15.000 | 15.000 | 15.000 | 15.000 | 15.000 | 15.000 | 15.000 | 15.000 |
| Număr mediu de salariați | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 | — | 3 | — | — | 4 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | INACTIV |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | SUSPENDARE ACTIVITATE din data 09.12.2024 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi |
| CAEN principal | 4941 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ARGESIS COM SRL |
| Nr. reg. com. | J51/181/2000 |
| EUID | ROONRC.J51/181/2000 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2000-08-09 |
| Sediu social | Str. Eroilor Revolutiei din 22 Decembrie 1989, 21, Mun. Călăraşi, CĂLĂRAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. CĂLĂRAŞI, MUN. CĂLĂRAŞI, STR. EROILOR REVOLUTIEI DIN 22 DECEMBRIE 1989, NR.21 |
| Telefon | 0242313568 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| RAFIXASIG S.R.L. | aceeași clădire |
| ANDO CREDIT SRL inactiv | 220 m |
| ANDREEAS UNIVERSAL COM S.R.L. | 220 m |
| AVE IULIA IMPORT EXPORT S.R.L. inactiv | 220 m |
| HAITHAM KANAAN S.R.L. inactiv | 230 m |
| OPTIMOD 21 SRL | 230 m |
| PESCĂRUŞ SHIPPING SRL | 230 m |
| 96TCI CONSTRUCT S.R.L. | 259 m |
| BMP TOP CARNPROD S.R.L. inactiv | 259 m |
| CUSTOM AUTO PCM S.R.L. inactiv | 259 m |
| CYF SRL inactiv | 259 m |
| GALLINA SRL | 259 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (4)
| 4941 | 2017 – 2025 |
| 4725 | 2016 |
| 1393 | 2015 |
| 4725 | 2011 – 2014 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (0)
Niciunul.
Alte firme din Călăraşi
| 1913051 | AGROTRANSPORT CALARASI SA |
| 1918377 | AGER TRANS SRL |
| 1922440 | SOTAM SA |
| 1924352 | PITER TRANS SRL |
| 2733393 | TRANS PETCU SRL |
| 3795033 | GO TRANS SRL |
| 3795475 | IANYS SRL |
| 4443710 | TRANS EUROTUR SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25