SILVANIA CONSTRUCTII SRL
CUI 14263180 · J12/1372/2001
SILVANIA CONSTRUCTII SRL are CUI 14263180, nr. de înregistrare J12/1372/2001, înmatriculată pe 31.10.2001. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4110. În 2024: cifră de afaceri 54.710 lei, pierdere netă 23.787 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Profit net | -5 mii lei · mediana 19 mii lei | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 112.121 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 54.710 | 118.401 | 59.053 | — | 26.784 | 57.900 | 9.750 | 7.000 | 0 | 0 | 0 | 29.020 | 136.886 | 31.541 |
| Venituri totale | 0 | 54.710 | 118.401 | 59.053 | 0 | 26.784 | 57.900 | 17.476 | 7.000 | 3.291 | 0 | 1.143 | 29.417 | 136.997 | 35.094 |
| Cheltuieli totale | 5.357 | 77.950 | 104.475 | 21.182 | 6.860 | 4.503 | 34.057 | 2.725 | 1.540 | 5.233 | 12.182 | 29.919 | 47.543 | 30.179 | 45.967 |
| Profit / pierdere brută | -5.357 | -23.240 | 13.926 | 37.871 | -6.860 | 22.281 | 23.843 | 14.751 | 5.460 | -1.942 | -12.182 | -28.776 | -18.126 | 106.818 | -10.873 |
| Profit / pierdere netă | -5.357 | -23.787 | 12.766 | 37.292 | -6.860 | 21.477 | 22.106 | 14.458 | 5.250 | -1.942 | -12.182 | -28.776 | -18.997 | 97.171 | -10.873 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1.499 | 4.518 |
| Active circulante | 5.429 | 10.786 | 38.699 | 52.305 | 29.015 | 36.875 | 35.298 | 22.416 | 7.665 | 7.415 | 7.649 | 15.343 | 37.737 | 109.427 | 8.042 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | 163 | 163 | 163 | 1.263 | 1.263 | 1.263 | 2 | 57 | 57 |
| Creanțe | 290 | 290 | 24.024 | — | — | — | 20.000 | 5.794 | 5.794 | 5.794 | 5.794 | 5.174 | 7.222 | 93.395 | 5.177 |
| Casa și conturi la bănci | 5.139 | 10.496 | 14.675 | 52.305 | 29.015 | 36.875 | 15.135 | 16.459 | 1.708 | 358 | 592 | 8.906 | 30.513 | 15.975 | 2.808 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 106 | 95 | 43 | 105 | 116 |
| Datorii | 0 | 0 | 4.126 | 10.998 | 0 | 1.000 | 900 | 10.125 | 9.832 | 14.832 | 13.232 | 8.731 | 2.352 | 56.606 | 55.423 |
| Capitaluri proprii | 5.429 | 10.786 | 34.573 | 41.307 | 29.015 | 35.875 | 34.398 | 12.291 | -2.167 | -7.417 | -5.477 | 6.707 | 35.428 | 54.425 | -42.747 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | 1 | 2 | 2 | — | 0 | — | — | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Wed May 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 31.10.2001 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 4110 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SILVANIA CONSTRUCTII SRL |
| Nr. reg. com. | J12/1372/2001 |
| EUID | ROONRC.J12/1372/2001 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2001-10-31 |
| Sediu social | Cal. Turzii, 279, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. COMETEI, NR.13, AP.7 |
| Telefon | 0740162116 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CALYPSO DELIVERY S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CATAEGIS HOLDING S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CENAN & ASSOCIATES S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CENAN TAXI 2016 SRL | aceeași clădire |
| COSTIN HOLDING RMB S.R.L. | aceeași clădire |
| CRISANC CONSULTING S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CYBERTRON CONSULTING S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| DEB0X TECHNOLOGIES S.R.L. | aceeași clădire |
| EVEN2US S.R.L. | aceeași clădire |
| FLY IN TRANSILVANIA S.R.L. | aceeași clădire |
| GREENVOLT PRO S.R.L. | aceeași clădire |
| MATADE S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 4110 | 2016 – 2025 |
| 7820 | 2013 – 2015 |
| 4110 | 2011 – 2012 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (29)
Sunt 29 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (26)
Alte firme din Cluj
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25