PHOENIX P M M SRL
CUI 143183 · J1992000224036
PHOENIX P M M SRL are CUI 143183, nr. de înregistrare J1992000224036, înmatriculată pe 27.01.1992. Sediul social e în Municipiul Piteşti, jud. Argeş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4633. În 2025: cifră de afaceri 68.400 lei, profit net 25.658 lei, 0 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 68 mii lei · mediana 199 mii lei | 34% din mediană |
| Profit net | 26 mii lei · mediana 3 mii lei | 906% din mediană |
| Salariați | 0 · mediana 1 | 0% din mediană |
| Marjă netă | 37.5% · mediana 1.6% | de 23× mediana |
Comparat cu 270.686 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 68.400 | 65.703 | 61.600 | 57.600 | 57.600 | 55.201 | 54.300 | 58.150 | 54.851 | 46.602 | 44.556 | 35.040 | 21.290 | 18.064 | 37.441 |
| Venituri totale | 68.400 | 65.703 | 61.600 | 57.600 | 57.600 | 55.287 | 54.300 | 58.150 | 54.851 | 46.602 | 44.556 | 35.040 | 21.290 | 18.597 | 37.441 |
| Cheltuieli totale | 37.825 | 35.899 | 55.062 | 18.680 | 17.535 | 16.046 | 15.817 | 19.191 | 58.440 | 56.237 | 59.816 | 36.870 | 43.463 | 30.215 | 41.444 |
| Profit / pierdere brută | 30.575 | 29.804 | 6.538 | 38.920 | 40.065 | 39.241 | 38.483 | 38.959 | -3.589 | -9.635 | -15.260 | -1.830 | -22.173 | -11.618 | -4.003 |
| Profit / pierdere netă | 25.658 | 25.035 | 5.922 | 37.480 | 38.337 | 37.584 | 36.854 | 37.215 | -4.137 | -10.567 | -16.596 | -2.881 | -22.811 | -12.175 | -5.126 |
| Active imobilizate | 21.919 | 22.513 | 23.225 | 23.938 | 24.650 | 25.363 | 26.075 | 26.787 | 27.499 | 37.799 | 49.389 | 75.117 | 75.118 | 75.117 | 75.117 |
| Active circulante | 63.342 | 38.870 | 23.879 | 43.693 | 106.860 | 67.090 | 28.774 | 41.422 | 6.133 | 8.583 | 7.646 | 1.460 | -10.072 | 11.329 | 13.409 |
| Creanțe | 25.000 | 0 | 0 | 30.000 | 63.800 | 60.000 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3.542 | 699 | 3.787 | 5.124 | 5.124 |
| Casa și conturi la bănci | 38.342 | 38.870 | 23.879 | 13.693 | 43.060 | 7.090 | 28.773 | 41.421 | 6.132 | 8.583 | 4.104 | 761 | -13.859 | 6.205 | 8.285 |
| Datorii | 45.670 | 1.784 | 2.540 | 8.989 | 2.348 | 1.629 | 1.609 | 51.823 | 54.462 | 68.775 | 68.861 | 37.379 | 22.967 | 21.556 | 11.461 |
| Capitaluri proprii | 39.591 | 59.599 | 44.564 | 58.642 | 129.162 | 90.824 | 53.240 | 16.386 | -20.830 | -22.393 | -11.826 | 39.198 | 42.079 | 64.890 | 77.065 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 30.11.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş |
| CAEN principal | 4633 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PHOENIX P M M SRL |
| Nr. reg. com. | J1992000224036 |
| EUID | ROONRC.J1992000224036 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-01-27 |
| Sediu social | Bld. Nicolae Bălcescu, 139, Mun. Piteşti, ARGEŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, BLD. NICOLAE BĂLCESCU, NR.139 |
| Telefon | 253319 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 14 FEBRUARIE MOV S.R.L. | aceeași clădire |
| A&A SCHNELL-TRANSPORTE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| A.M.G. PREST TOTAL 2007 SRL inactiv | aceeași clădire |
| ABC BEST CONTAB SRL | aceeași clădire |
| ACCES SRL inactiv | aceeași clădire |
| ACQUA DEVELOPMENT SRL | aceeași clădire |
| ACTIVE DOMENIUS INVESTMENT SRL inactiv | aceeași clădire |
| ADD FAME DIGITAL S.R.L. | aceeași clădire |
| ADI SOL MED S.R.L. | aceeași clădire |
| ADIENT AUTOMOTIVE ROMANIA SRL PITEŞTI SUCURSALA PITEŞTI | aceeași clădire |
| AFTER ROB RESORT S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| AGEXIM MOTOR S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (4)
| 6820 | 2025 |
| 7734 | 2013 – 2024 |
| 7729 | 2012 |
| 7734 | 2011 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (0)
Niciunul.
Alte firme din Argeş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25