VERBENA COMPANY SRL
CUI 15428545 · J40/6388/2003
VERBENA COMPANY SRL are CUI 15428545, nr. de înregistrare J40/6388/2003, înmatriculată pe 14.05.2003. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 2, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4120. În 2025: cifră de afaceri 228.488 lei, pierdere netă 57.988 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 228 mii lei · mediana 221 mii lei | 103% din mediană |
| Profit net | -58 mii lei · mediana 19 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 2 · mediana 2 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -25.4% · mediana 9.3% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 114 mii lei · mediana 141 mii lei | 81% din mediană |
Comparat cu 112.126 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 228.488 | 624.422 | 123.021 | 246.193 | 663.782 | 550.151 | 290.691 | 166.141 | 21.130 | 15.833 | — | 4.011 | 9.832 | 159.071 | 154.202 |
| Venituri totale | 235.488 | 624.422 | 123.021 | 250.263 | 664.070 | 550.779 | 290.691 | 172.519 | 21.130 | 17.500 | 0 | 4.011 | 9.832 | 159.071 | 154.553 |
| Cheltuieli totale | 291.474 | 349.882 | 137.728 | 203.745 | 443.663 | 255.758 | 186.651 | 68.061 | 14.476 | 32.878 | 3.554 | 3.459 | 27.736 | 130.500 | 172.027 |
| Profit / pierdere brută | -55.986 | 274.540 | -14.707 | 46.518 | 220.407 | 295.021 | 104.040 | 104.458 | 6.654 | -15.378 | -3.554 | 552 | -17.904 | 28.571 | -17.474 |
| Profit / pierdere netă | -57.988 | 258.448 | -15.875 | 44.157 | 213.897 | 289.560 | 101.133 | 102.716 | 6.020 | -15.904 | -3.554 | 431 | -18.199 | 28.571 | -17.474 |
| Active imobilizate | 26.391 | 20.879 | 24.709 | 18.534 | 13.706 | 15.912 | 25.633 | 17.291 | 14.490 | 25.740 | 52.740 | 52.991 | 53.744 | 54.496 | 67.956 |
| Active circulante | 589.736 | 713.376 | 481.978 | 705.482 | 620.650 | 680.231 | 291.177 | 283.532 | 133.740 | 115.891 | 109.355 | 104.077 | 83.821 | 109.914 | 53.260 |
| Stocuri | 306.848 | 302.604 | 300.606 | 293.226 | 273.146 | 154.557 | 95.053 | 44.398 | 42.050 | 41.575 | 38.339 | 28.326 | 19.143 | 10.583 | 20.144 |
| Creanțe | 205.179 | 129.919 | 162.511 | 107.902 | 175.450 | 103.994 | 76.690 | 58.001 | 24.360 | 28.412 | 30.642 | 27.892 | 32.475 | 19.768 | 14.312 |
| Casa și conturi la bănci | 77.709 | 280.853 | 18.861 | 304.354 | 172.054 | 421.680 | 119.434 | 181.133 | 67.330 | 45.904 | 40.374 | 47.859 | 32.203 | 79.563 | 18.804 |
| Cheltuieli în avans | 191 | 191 | 191 | 191 | 539 | 477 | 447 | — | — | — | — | — | — | 6.521 | 6.521 |
| Datorii | 208.412 | 268.552 | 299.432 | 284.203 | 239.048 | 235.724 | 145.921 | 230.620 | 180.742 | 180.164 | 184.724 | 176.143 | 157.071 | 172.237 | 157.615 |
| Capitaluri proprii | 407.906 | 465.894 | 207.446 | 440.004 | 395.847 | 460.896 | 171.336 | 70.203 | -32.512 | -38.533 | -22.629 | -19.075 | -19.506 | -1.306 | -29.878 |
| Capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 5 | 3 | 3 | 2 | — | 1 | 1 | 1 | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 14.05.2003 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 4120 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | VERBENA COMPANY SRL |
| Nr. reg. com. | J40/6388/2003 |
| EUID | ROONRC.J40/6388/2003 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2003-05-14 |
| Sediu social | Şos. Pantelimon, 311, Sector 2 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, SOS. PANTELIMON, NR.311, BL.7, SC.C, AP.109 |
| Telefon | 0723386221 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALEXANDREE SALES SRL | aceeași clădire |
| ALEXROM PROD SRL inactiv | aceeași clădire |
| ALPHABETICA PROJECT SRL inactiv | aceeași clădire |
| ANKH STONE S.R.L. | aceeași clădire |
| ARDONA SOFTWARE S.R.L. | aceeași clădire |
| ATHON SKY BUSINESS S.R.L. | aceeași clădire |
| AUTO NORDIC STAR SRL inactiv | aceeași clădire |
| CAFREX SRL inactiv | aceeași clădire |
| CEAPRAZARIA DARIUS SRL | aceeași clădire |
| CONDOR EXIM-PROD-COM SRL inactiv | aceeași clădire |
| COVERMOBILE S.R.L. | aceeași clădire |
| CRITEX SRL inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4120 | 2019 – 2025 |
| 8121 | 2011 – 2018 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (24)
Sunt 24 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25