MARAZ SRL
CUI 16548965 · J21/265/2004
MARAZ SRL are CUI 16548965, nr. de înregistrare J21/265/2004, înmatriculată pe 25.06.2004. Sediul social e în Sat Păltinişu, Comuna Perieţi, jud. Ialomiţa. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2024: cifră de afaceri 417.662 lei, profit net 9.546 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 418 mii lei · mediana 199 mii lei | 210% din mediană |
| Profit net | 10 mii lei · mediana 3 mii lei | 337% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 2.3% · mediana 1.6% | 144% din mediană |
| Cifră pe salariat | 418 mii lei · mediana 224 mii lei | 187% din mediană |
Comparat cu 270.691 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 417.662 | 15.346 | 683.051 | 921.058 | 1.144.351 | 1.116.745 | 1.042.535 | 895.899 | 926.174 | 785.559 | 622.754 | 555.867 | 482.040 | 415.607 |
| Venituri totale | 425.023 | 15.346 | 714.303 | 927.398 | 1.148.697 | 1.122.421 | 1.055.177 | 905.582 | 937.985 | 796.123 | 626.101 | 560.664 | 482.565 | 416.534 |
| Cheltuieli totale | 411.783 | 73.845 | 630.402 | 844.231 | 1.085.703 | 1.032.315 | 953.373 | 817.357 | 839.265 | 762.196 | 621.746 | 559.310 | 481.331 | 415.589 |
| Profit / pierdere brută | 13.240 | -58.499 | 83.901 | 83.167 | 62.994 | 90.106 | 101.804 | 88.225 | 98.720 | 33.927 | 4.355 | 1.354 | 1.234 | 945 |
| Profit / pierdere netă | 9.546 | -58.499 | 62.471 | 61.468 | 52.159 | 78.881 | 91.248 | 78.621 | 89.280 | 33.927 | 2.430 | 1.354 | 1.234 | 945 |
| Active imobilizate | 94.821 | 111.351 | 140.392 | 167.082 | 87.414 | 110.066 | 107.289 | 72.456 | 67.969 | 90.457 | 91.535 | 93.826 | 95.008 | 104.522 |
| Active circulante | 105.086 | 44.197 | 166.178 | 208.053 | 216.475 | 214.785 | 139.525 | 164.338 | 163.966 | 112.126 | 78.999 | 74.740 | 95.019 | 86.100 |
| Stocuri | 48.000 | — | — | 188.001 | 164.597 | 142.903 | 125.638 | 105.711 | 104.515 | 79.396 | 46.064 | 36.832 | 56.208 | 31.910 |
| Creanțe | 2.037 | 1.616 | 15.344 | 1.474 | 5.922 | 2.742 | 1.971 | 53.365 | 48.492 | 27.657 | 30.476 | 36.742 | 31.210 | 48.924 |
| Casa și conturi la bănci | 55.049 | 42.581 | 150.834 | 18.578 | 45.956 | 69.140 | 11.916 | 5.262 | 10.959 | 5.073 | 2.459 | 1.166 | 7.601 | 5.266 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 3.990 | 7.299 | 16.974 |
| Datorii | 34.809 | -4 | 32.520 | 163.557 | 153.778 | 88.019 | 88.863 | 170.092 | 243.853 | 303.782 | 302.661 | 307.929 | 334.053 | 345.557 |
| Capitaluri proprii | 165.098 | 155.552 | 274.050 | 211.578 | 150.111 | 236.832 | 157.951 | 66.702 | -11.918 | -101.199 | -132.127 | -135.373 | -136.727 | -137.961 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | — | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 25.06.2004 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ialomiţa |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MARAZ SRL |
| Nr. reg. com. | J21/265/2004 |
| EUID | ROONRC.J21/265/2004 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2004-06-25 |
| Sediu social | Str. Lalelelor, 1, Sat Păltinişu Com. Perieţi, IALOMIŢA |
| Domiciliu fiscal | JUD. IALOMIŢA, SAT PĂLTINIŞU COM. PERIEŢI, STR. LALELELOR, NR.1 |
| Telefon | 0728914302 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BEGONIA STEFY S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| POWDER TECH S.R.L. | 114 m |
| URBAN EXPERT SRL | 114 m |
| XANDER SRL | 114 m |
| ZIELLO S.R.L. | 114 m |
| ACRO IMPEX S.R.L. | 229 m |
| COPĂCEL LEVIS SRL inactiv | 314 m |
| IDA INSTAL S.R.L. | 314 m |
| LORYS PUB S.R.L. | 314 m |
| MAURUL CONSTRUCT S.R.L. | 314 m |
| METIC PLAN S.R.L. inactiv | 314 m |
| EXPERT GLASS WINDOWS S.R.L. inactiv | 407 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Ialomiţa
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25