ANCALIN - TRANS SRL
CUI 16834576 · J29/2134/2004
ANCALIN - TRANS SRL are CUI 16834576, nr. de înregistrare J29/2134/2004, înmatriculată pe 11.10.2004. Sediul social e în Municipiul Ploieşti, jud. Prahova. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4932. În 2025: cifră de afaceri 17.421 lei, profit net 294 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 17 mii lei · mediana 158 mii lei | 11% din mediană |
| Profit net | 294 lei · mediana 5 mii lei | 6% din mediană |
| Marjă netă | 1.7% · mediana 3.2% | 53% din mediană |
Comparat cu 94.305 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 17.421 | 12.722 | 9.772 | 41.795 | 83.629 | 85.011 | 136.400 | 45.660 | 19.200 | 16.700 | 10.143 | 19.782 | 125.695 | 74.753 | 88.075 |
| Venituri totale | 36.421 | 12.722 | 9.772 | 51.474 | 83.629 | 85.011 | 136.400 | 45.660 | 19.200 | 16.700 | 10.143 | 30.182 | 125.856 | 74.753 | 88.075 |
| Cheltuieli totale | 35.774 | 11.444 | 9.582 | 37.138 | 22.463 | 17.712 | 118.951 | 32.045 | 14.980 | 7.551 | 12.066 | 26.691 | 57.811 | 65.582 | 98.794 |
| Profit / pierdere brută | 647 | 1.278 | 190 | 14.336 | 61.166 | 67.299 | 17.449 | 13.615 | 4.220 | 9.149 | -1.923 | 3.491 | 68.045 | 9.171 | -10.719 |
| Profit / pierdere netă | 294 | 1.094 | 190 | 13.047 | 58.635 | 64.745 | 13.357 | 12.245 | 4.220 | 9.149 | -2.227 | 2.586 | 64.269 | 6.928 | -13.361 |
| Active imobilizate | 56.096 | 75.902 | -20 | -20 | 1.595 | 788 | 788 | 8.339 | 15.889 | 23.440 | 30.991 | 38.541 | 12.538 | 20.628 | 2.954 |
| Active circulante | 8.865 | 46.683 | 46.369 | 65.216 | 153.009 | 96.966 | 30.514 | 22.032 | 337 | 3.264 | 6.567 | 1.095 | 1.062 | 10.490 | 11.790 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.029 | 1.029 | — | — | — | — |
| Creanțe | 233 | 2.666 | 2.619 | 33 | — | 1.330 | — | — | — | — | — | — | — | 8.746 | 335 |
| Casa și conturi la bănci | 8.632 | 44.017 | 43.750 | 65.183 | 153.009 | 95.636 | 30.514 | 22.032 | 337 | 2.235 | 5.538 | 1.095 | 1.062 | 1.744 | 11.455 |
| Datorii | 17.224 | 75.142 | 0 | 137 | 1.091 | 2.877 | 1.170 | 13.596 | 11.695 | 26.394 | 46.397 | 46.248 | 22.798 | 104.585 | 95.139 |
| Capitaluri proprii | 47.737 | 47.443 | 46.349 | 65.059 | 153.513 | 94.877 | 30.132 | 16.775 | 4.531 | 310 | -8.839 | -6.612 | -9.198 | -73.467 | -80.395 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | — | — | 1 | 2 | 4 | 4 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 11.10.2004 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova |
| CAEN principal | 4932 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ANCALIN - TRANS SRL |
| Nr. reg. com. | J29/2134/2004 |
| EUID | ROONRC.J29/2134/2004 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2004-10-11 |
| Sediu social | Str. Cosminele, 17, Mun. Ploieşti, PRAHOVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. COSMINELE, NR.17, BL.181 B, SC.B, ET.P, AP.23 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ACARIUS INTERPREST SRL | aceeași clădire |
| ALAINNA TERAPHY S.R.L. | aceeași clădire |
| ALEXMAD SPEED TAXI SRL | aceeași clădire |
| AMBITAX LOGISTIC S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| BEAUTY STUDIO BY ESTERA S.R.L. | aceeași clădire |
| BI PGV SOFT S.R.L. | aceeași clădire |
| BĂCĂNIE LA NICULAE S.R.L. | aceeași clădire |
| CALEDONIA COMIMPEX SRL | aceeași clădire |
| CEZAR TAX S.R.L. | aceeași clădire |
| COMANDO ELECTRIC S.R.L. | aceeași clădire |
| CYCLING S.R.L. | aceeași clădire |
| CZR CUTS CONCEPT S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4932 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (11)
Sunt 11 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Prahova
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25