CARGO INVEST S.R.L.
CUI 17813709 · J34/471/2005
CARGO INVEST S.R.L. are CUI 17813709, nr. de înregistrare J34/471/2005, înmatriculată pe 22.07.2005. Sediul social e în Municipiul Roşiori de Vede, jud. Teleorman. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 155.000 lei, profit net 92.897 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 155 mii lei · mediana 199 mii lei | 78% din mediană |
| Profit net | 93 mii lei · mediana 3 mii lei | de 33× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 59.9% · mediana 1.6% | de 37× mediana |
| Cifră pe salariat | 155 mii lei · mediana 224 mii lei | 69% din mediană |
Comparat cu 270.680 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 155.000 | 184.000 | 185.500 | 163.000 | 96.000 | 62.521 | 627.154 | 891.483 | 990.525 | 549.165 | 1.191.870 | 1.125.004 | 1.167.380 |
| Venituri totale | 155.000 | 184.000 | 185.500 | 168.433 | 100.201 | 62.521 | 875.163 | 1.157.100 | 1.392.019 | 657.853 | 1.192.434 | 1.126.465 | 1.172.719 |
| Cheltuieli totale | 60.553 | 44.424 | 11.670 | 58.710 | 25.994 | 29.069 | 993.271 | 1.178.531 | 1.385.478 | 776.621 | 1.176.580 | 1.176.847 | 1.285.937 |
| Profit / pierdere brută | 94.447 | 139.576 | 173.830 | 109.723 | 74.207 | 33.452 | -118.108 | -21.431 | 6.541 | -118.768 | 15.854 | -50.382 | -113.218 |
| Profit / pierdere netă | 92.897 | 137.736 | 171.975 | 104.670 | 71.201 | 31.787 | -124.864 | -30.465 | -2.752 | -118.768 | 11.844 | -50.382 | -231.842 |
| Active imobilizate | 722.449 | 728.004 | 733.559 | 740.185 | 747.876 | 751.281 | 759.027 | 837.450 | 849.705 | 863.874 | 941.806 | 941.806 | 826.336 |
| Active circulante | 378.168 | 369.561 | 363.782 | 377.204 | 456.902 | 393.659 | 396.149 | 412.819 | 372.917 | 459.417 | 633.722 | 508.367 | 427.234 |
| Stocuri | 77.287 | 77.287 | 77.287 | 80.582 | 98.808 | 100.873 | 95.226 | 83.967 | 83.260 | 81.226 | 131.865 | 92.037 | 92.349 |
| Creanțe | 245.183 | 245.997 | 245.996 | 245.996 | 264.922 | 252.179 | 251.219 | 262.009 | 227.026 | 271.364 | 275.353 | 218.407 | 214.878 |
| Casa și conturi la bănci | 55.698 | 46.277 | 40.499 | 50.626 | 93.172 | 40.607 | 49.704 | 66.843 | 62.631 | 106.827 | 226.504 | 197.923 | 120.007 |
| Datorii | 1.114.890 | 1.204.735 | 1.342.246 | 1.534.270 | 1.726.329 | 1.737.693 | 1.779.716 | 1.749.945 | 1.691.834 | 1.789.751 | 1.732.927 | 1.606.601 | 1.365.368 |
| Capitaluri proprii | -14.273 | -107.170 | -244.905 | -416.881 | -521.551 | -592.753 | -624.540 | -499.676 | -469.212 | -466.460 | -157.399 | -156.428 | -111.798 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | — | — | — | 1 | 10 | 15 | 11 | 13 | 16 | 15 | 14 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 22.07.2005 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Roşiori De Vede |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | CARGO INVEST SRL |
| Nr. reg. com. | J34/471/2005 |
| EUID | ROONRC.J34/471/2005 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2005-07-22 |
| Sediu social | Str. Republicii, 2, Mun. Roşiori de Vede, TELEORMAN |
| Domiciliu fiscal | JUD. TELEORMAN, MUN. ROŞIORI DE VEDE, STR. REPUBLICII, NR.2 |
| Telefon | 0727733359 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| INDEPENDENT SMART SERVICE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| DARIA INVEST SRL inactiv | 96 m |
| AQUA SERV IMPEX SRL inactiv | 97 m |
| CĂTĂLIN HOLDING GRUP SRL inactiv | 156 m |
| CĂTĂLIN INVEST GRUP SRL inactiv | 156 m |
| EXCLUSIVE BEST SERVICES S.R.L. inactiv | 156 m |
| GEANI VITI S.R.L. | 156 m |
| MARIO MOBILLY S.R.L. inactiv | 156 m |
| URBAN PLUS UNU S.R.L. inactiv | 156 m |
| CRISMATI COM SRL | 170 m |
| ALFA SERV SRL | 175 m |
| ŞTEFMAR STATISTIC S.R.L. | 191 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4711 | 2023 – 2025 |
| 5610 | 2013 – 2022 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (12)
Alte firme din Teleorman
| 1380064 | TATCOM MARIUS S.R.L. |
| 1380366 | COMRADO SRL |
| 1380463 | DIANA MOM SRL |
| 1380501 | MEDICORX SA |
| 1381183 | TRALEX SRL |
| 1381868 | CONIM SRL |
| 1381914 | COMIS SRL |
| 1382278 | MINNEX IMPORT EXPORT SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25