M.V.A.ELECTRO SERVICE SRL
CUI 1889123 · J13/2255/1991
M.V.A.ELECTRO SERVICE SRL are CUI 1889123, nr. de înregistrare J13/2255/1991, înmatriculată pe 26.06.1991. Sediul social e în Municipiul Constanţa, jud. Constanţa. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 9521. În 2025: cifră de afaceri 48.009 lei, profit net 28.357 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 48 mii lei · mediana 129 mii lei | 37% din mediană |
| Profit net | 28 mii lei · mediana 4 mii lei | 773% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 59.1% · mediana 3.6% | de 16× mediana |
| Cifră pe salariat | 48 mii lei · mediana 112 mii lei | 43% din mediană |
Comparat cu 30.919 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 48.009 | 48.000 | 48.000 | 37.920 | 218.267 | 280.146 | 224.195 | 238.679 | 242.167 | 199.900 | 102.682 | 103.303 | 167.108 | 167.042 |
| Venituri totale | 48.072 | 48.000 | 48.380 | 37.921 | 218.267 | 280.327 | 224.297 | 238.969 | 337.214 | 199.900 | 102.682 | 103.303 | 167.127 | 167.044 |
| Cheltuieli totale | 15.995 | 29.075 | 31.909 | 19.951 | 191.546 | 204.265 | 208.459 | 188.094 | 189.898 | 136.936 | 128.672 | 146.868 | 183.937 | 174.373 |
| Profit / pierdere brută | 32.077 | 18.925 | 16.471 | 17.970 | 26.721 | 76.062 | 15.838 | 50.875 | 147.316 | 62.964 | -25.990 | -43.565 | -16.810 | -7.329 |
| Profit / pierdere netă | 28.357 | 15.918 | 13.685 | 16.832 | 24.538 | 73.259 | 13.595 | 48.485 | 143.950 | 56.947 | -29.070 | -46.599 | -16.810 | -8.082 |
| Active imobilizate | 251.359 | 251.856 | 258.874 | 262.916 | 279.086 | 286.426 | 289.641 | 30.312 | 8.182 | — | — | 4.959 | 16.734 | 28.631 |
| Active circulante | 46.758 | 71.920 | 85.810 | 106.077 | 169.834 | 179.702 | 137.883 | 367.928 | 156.804 | 69.500 | 51.331 | 70.610 | 62.769 | 61.036 |
| Stocuri | — | — | 0 | — | — | 90.021 | 70.549 | 57.841 | 58.169 | 44.705 | 36.104 | 48.090 | 54.490 | 59.611 |
| Creanțe | — | — | 12.000 | 4.000 | 16.269 | 53.388 | 28.959 | 74.135 | 94.209 | 23.968 | 15.097 | 21.988 | 8.276 | 678 |
| Casa și conturi la bănci | 46.758 | 71.920 | 73.810 | 102.077 | 153.565 | 36.293 | 38.375 | 235.952 | 4.426 | 827 | 130 | 532 | 3 | 747 |
| Datorii | 68.342 | 122.358 | 32.576 | 72.569 | 192.768 | 217.708 | 252.363 | 236.674 | 52.000 | 102.128 | 140.578 | 110.162 | 67.497 | 60.851 |
| Venituri în avans | 4.000 | 4.000 | — | 4.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 225.775 | 197.418 | 308.108 | 292.424 | 256.152 | 248.420 | 175.161 | 161.566 | 112.986 | -32.628 | -89.247 | -34.593 | 12.006 | 28.816 |
| Capital subscris vărsat | 300 | 300 | — | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | — | 4 | 4 | 4 | 3 | 4 | 4 | 4 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 26.06.1991 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa |
| CAEN principal | 9521 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | M.V.A.ELECTRO SERVICE SRL |
| Nr. reg. com. | J13/2255/1991 |
| EUID | ROONRC.J13/2255/1991 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-06-26 |
| Sediu social | Str. Cişmelei, 15, Mun. Constanţa, CONSTANŢA |
| Domiciliu fiscal | JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. CIŞMELEI, NR.15, BL.1B, AP.27 |
| Telefon | 0241643948 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CATO MILLENIUM SRL inactiv | aceeași clădire |
| EMSOL GROUP SRL inactiv | aceeași clădire |
| EXPRESS INTERMED SRL inactiv | aceeași clădire |
| IUROMOB SRL | aceeași clădire |
| KYMATA STUDIO SRL | aceeași clădire |
| LEGUFRUCTE SRL inactiv | aceeași clădire |
| LILYART ATELIER S.R.L. | aceeași clădire |
| MAN FIRE PROTECT SRL inactiv | aceeași clădire |
| MARIS TRADING'95 SRL | aceeași clădire |
| MES CONTABEX BUSSINES S.R.L. | aceeași clădire |
| MES MARIN SRL | aceeași clădire |
| MONA FASHION S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 9521 | 2016 – 2025 |
| 4711 | 2011 – 2015 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (27)
Sunt 27 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Constanţa
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08