INITIATIVE BUSINESS CONSULTING SRL
CUI 21082402 · J13/863/2016
INITIATIVE BUSINESS CONSULTING SRL are CUI 21082402, nr. de înregistrare J13/863/2016, înmatriculată pe 31.03.2016. Sediul social e în Comuna Ghindăreşti, jud. Constanţa. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 8559. În 2025: cifră de afaceri 650.572 lei, profit net 411.687 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 651 mii lei · mediana 105 mii lei | 618% din mediană |
| Profit net | 412 mii lei · mediana 7 mii lei | de 61× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 63.3% · mediana 10.2% | 621% din mediană |
| Cifră pe salariat | 651 mii lei · mediana 110 mii lei | 593% din mediană |
Comparat cu 19.637 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 650.572 | 534.635 | 489.575 | 307.939 | 128.969 | 409 | 215 | 1.579 | 337 | 15.760 | 8.350 | 111.388 | 144.609 | 0 | 0 |
| Venituri totale | 682.342 | 534.669 | 490.330 | 308.690 | 128.970 | 409 | 3.126 | 1.706 | 362 | 24.947 | 10.105 | 112.116 | 145.921 | 15 | 0 |
| Cheltuieli totale | 252.885 | 179.719 | 145.999 | 77.970 | 52.295 | 5.225 | 11.105 | 34.413 | 29.213 | 24.170 | 9.483 | 46.912 | 57.398 | 31.183 | 32.040 |
| Profit / pierdere brută | 429.457 | 354.950 | 344.331 | 230.720 | 76.675 | -4.816 | -7.979 | -32.707 | -28.851 | 777 | 622 | 65.204 | 88.523 | -31.168 | -32.040 |
| Profit / pierdere netă | 411.687 | 344.449 | 287.689 | 227.395 | 72.806 | -4.828 | -8.073 | -32.761 | -28.862 | 29 | 622 | 61.863 | 84.146 | -31.168 | -32.040 |
| Active imobilizate | 2.666 | 35.273 | 47.345 | 65.501 | — | — | — | — | — | — | — | 139 | 1.039 | 1.873 | 67 |
| Active circulante | 445.657 | 333.181 | 333.670 | 227.271 | 6.946 | 44.937 | 44.722 | 44.452 | 40.553 | 68.259 | 40.898 | 19.179 | 35.585 | 12.511 | 10.436 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | 17.967 | 18.171 | 18.275 | 19.009 | 18.446 | 3.934 | — | — | — | 0 |
| Creanțe | 382.146 | 287.079 | 283.263 | 217.367 | 3.012 | 25.412 | 24.812 | 24.748 | 20.494 | 46.281 | 30.402 | 18.649 | 67.267 | 12.406 | 9.026 |
| Casa și conturi la bănci | 63.511 | 46.102 | 50.407 | 9.904 | 3.934 | 1.558 | 1.739 | 1.429 | 1.050 | 3.532 | 6.562 | 530 | -31.682 | 105 | 1.410 |
| Cheltuieli în avans | 1.006 | 1.419 | 1.160 | 318 | 1.015 | 333 | 268 | 5.888 | 1.844 | 980 | — | 2.341 | 203 | — | 961 |
| Datorii | 37.402 | 25.184 | 94.246 | 69.523 | 9.321 | 119.436 | 114.327 | 111.605 | 71.019 | 66.501 | 38.189 | 19.572 | 96.603 | 158.305 | 123.406 |
| Capitaluri proprii | 411.927 | 344.689 | 287.929 | 223.567 | -1.360 | -74.166 | -69.337 | -61.265 | -28.622 | 2.738 | 2.709 | 2.087 | -59.776 | -143.921 | -111.942 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 0 | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Sat Jun 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 30.03.2016 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Hârşova |
| CAEN principal | 8559 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | INITIATIVE BUSINESS CONSULTING SRL |
| Nr. reg. com. | J13/863/2016 |
| EUID | ROONRC.J13/863/2016 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2016-03-31 |
| Sediu social | Str. MICA, 285, PARTER, CAMERELE 1+2+VERANDA, Com. Ghindăreşti, CONSTANŢA |
| Domiciliu fiscal | JUD. CONSTANŢA, SAT GHINDĂREŞTI COM. GHINDĂREŞTI, STR. MICĂ, NR.285, PATER, CAMERELE 1+2+VERANDA |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| DINAMIC AQUA SPORT SRL | aceeași clădire |
| NIC STARELECTRO SRL | aceeași clădire |
| ARKLADIN SRL inactiv | 91 m |
| HAPPY STAR SRL inactiv | 91 m |
| PRIN CAFE S.R.L. | 91 m |
| PRIN ENERGY SOLUTIONS S.R.L. | 91 m |
| TUDOSIA SRL | 91 m |
| POWER PLUSE SOLUTIONS S.R.L. | 284 m |
| GHINDĂREȘTI EDIL SRL | 302 m |
| JOVIS FAM S.R.L. | 302 m |
| YOMA STUDIO S.R.L. | 302 m |
| ECOFOREST PROFESIONAL S.R.L. | 433 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 8559 | 2023 – 2025 |
| 7022 | 2011 – 2022 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (10)
Alte firme din Constanţa
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25