RĂZVAN 78 TRANS SRL
CUI 24601270 · J2008003692138
RĂZVAN 78 TRANS SRL are CUI 24601270, nr. de înregistrare J2008003692138, înmatriculată pe 14.10.2008. Sediul social e în Municipiul Medgidia, jud. Constanţa. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4941. În 2025: cifră de afaceri 1.831.927 lei, profit net 10.827 lei, 4 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,8 mil lei · mediana 158 mii lei | de 12× mediana |
| Profit net | 11 mii lei · mediana 5 mii lei | 207% din mediană |
| Salariați | 4 · mediana 1 | 400% din mediană |
| Marjă netă | 0.6% · mediana 3.2% | 19% din mediană |
| Cifră pe salariat | 458 mii lei · mediana 175 mii lei | 262% din mediană |
Comparat cu 94.323 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.831.927 | 1.567.703 | 2.685.678 | 1.955.413 | 2.046.014 | 1.822.617 | 2.577.458 | 1.805.857 | 1.629.242 | 1.485.047 | 890.515 | 560.494 | 679.333 | 340.978 | 370.346 |
| Venituri totale | 1.851.395 | 1.732.497 | 2.750.989 | 2.005.644 | 2.195.651 | 1.838.885 | 2.668.226 | 1.839.681 | 1.649.490 | 1.489.734 | 984.434 | 717.073 | 690.128 | 355.419 | 394.550 |
| Cheltuieli totale | 1.830.361 | 1.727.846 | 2.647.498 | 1.960.721 | 1.791.518 | 1.804.207 | 2.587.204 | 1.672.524 | 1.545.430 | 1.475.751 | 976.938 | 715.020 | 646.238 | 467.942 | 512.295 |
| Profit / pierdere brută | 21.034 | 4.651 | 103.491 | 44.923 | 404.133 | 34.678 | 81.022 | 167.157 | 104.060 | 13.983 | 7.496 | 2.053 | 43.890 | -112.523 | -117.745 |
| Profit / pierdere netă | 10.827 | 1.399 | 70.522 | 27.675 | 382.616 | 17.733 | 54.341 | 148.761 | 88.004 | 13.983 | 7.496 | 2.053 | 43.890 | -112.523 | -118.816 |
| Active imobilizate | 777.689 | 748.799 | 264.177 | 428.769 | 399.038 | 547.468 | 417.902 | 484.630 | 264.169 | 336.201 | 194.134 | 172.313 | 140.324 | 44.259 | 90.360 |
| Active circulante | 254.925 | 207.567 | 478.302 | 462.218 | 646.181 | 312.159 | 208.305 | 106.309 | 106.893 | 117.534 | 241.332 | 78.038 | 29.075 | 29.009 | 36.380 |
| Stocuri | — | 77.918 | 42.343 | 208.714 | 40.769 | 184.165 | 158.123 | 183 | — | 31.811 | 70.126 | — | 988 | 300 | 300 |
| Creanțe | 130.683 | 30.971 | 178.645 | 231.553 | 462.321 | 110.275 | 65.638 | 182.330 | 96.273 | 81.382 | 110.000 | 60.185 | 24.601 | 28.253 | 33.112 |
| Casa și conturi la bănci | 124.242 | 98.678 | 257.314 | 21.951 | 143.091 | 17.719 | -15.456 | -76.204 | 10.620 | 4.341 | 61.206 | 17.853 | 3.486 | 456 | 2.968 |
| Cheltuieli în avans | — | 27.764 | 22.245 | 19.977 | 17.627 | — | — | — | — | — | — | 83.861 | 88.263 | — | — |
| Datorii | 840.596 | 656.550 | 329.300 | 398.236 | 371.248 | 532.911 | 317.224 | 336.297 | 345.181 | 615.658 | 611.372 | 517.615 | 441.564 | 301.060 | 242.009 |
| Venituri în avans | — | — | 109.244 | 109.244 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 192.018 | 327.580 | 326.180 | 403.484 | 691.598 | 326.716 | 308.983 | 254.642 | 25.881 | -161.923 | -175.906 | -183.403 | -183.902 | -227.792 | -115.269 |
| Capital subscris vărsat | 180.000 | 180.000 | 180.000 | 180.000 | 180.000 | 180.000 | 180.000 | 180.000 | 100.000 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 4 | 5 | 5 | 4 | 4 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 4 | 5 | 4 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 14.10.2008 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Medgidia |
| CAEN principal | 4941 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | RĂZVAN 78 TRANS SRL |
| Nr. reg. com. | J13/3692/2008 |
| EUID | ROONRC.J2008003692138 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2008-10-14 |
| Sediu social | Str. ROMÂNĂ, 32, CAM.1, Mun. Medgidia, CONSTANŢA |
| Domiciliu fiscal | JUD. CONSTANŢA, MUN. MEDGIDIA, STR. ROMÂNĂ, NR.32, CAM.1 |
| Telefon | 0722678092 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| FRAT CONS SRL | aceeași clădire |
| TERM CONFORT SRL inactiv | aceeași clădire |
| VALMER EXIM SRL | aceeași clădire |
| MOOD STUDIO ART PRO S.R.L. | aceeași clădire |
| VST VEGASOFT S.R.L. | aceeași clădire |
| EXPO UNION TRANS SRL inactiv | aceeași clădire |
| GOLD WEB DESIGN S.R.L. | 32 m |
| KONAK DONER KEBAB BISTRO S.R.L. | 52 m |
| BLUE THAMES FOR YOU S.R.L. inactiv | 72 m |
| ARA BEAUTY S.R.L. | 80 m |
| BUSMAN TRANS SRL | 81 m |
| DILHUS LAND SRL inactiv | 84 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4941 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Constanţa
| 1865353 | GEORGE SRL |
| 1879057 | M & G VICTORIA COM SRL |
| 1886950 | LA NASU SI FINU SRL |
| 1888420 | IMPEX GEORGIANA SRL |
| 1896341 | EXPERT AUTO 2002 SRL |
| 1897649 | CONVIL SRL |
| 1903112 | EVERY DAY SRL |
| 2409975 | AGROTRANSPORT TOMIS SA |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25