DAX METHOD SRL
CUI 25525847 · J2015000389237
DAX METHOD SRL are CUI 25525847, nr. de înregistrare J2015000389237, înmatriculată pe 09.02.2015. Sediul social e în Oraş Otopeni, jud. Ilfov. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7499. În 2025: cifră de afaceri 347.398 lei, profit net 109.132 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 347 mii lei · mediana 172 mii lei | 202% din mediană |
| Profit net | 109 mii lei · mediana 31 mii lei | 347% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 31.4% · mediana 23.7% | 132% din mediană |
| Cifră pe salariat | 347 mii lei · mediana 176 mii lei | 197% din mediană |
Comparat cu 103.071 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 347.398 | 173.086 | 235.191 | 324.519 | 214.214 | 100.414 | 302.584 | 293.907 | 121.551 | 80.404 | 103.147 | 103.249 | 104.092 | 103.407 | 99.397 |
| Venituri totale | 347.398 | 173.086 | 296.871 | 324.519 | 214.214 | 100.414 | 302.584 | 293.907 | 121.551 | 80.409 | 103.147 | 103.249 | 104.100 | 103.407 | 104.397 |
| Cheltuieli totale | 233.114 | 168.631 | 184.536 | 222.833 | 172.626 | 125.383 | 190.478 | 190.066 | 114.188 | 85.239 | 62.650 | 64.425 | 71.223 | 60.775 | 70.848 |
| Profit / pierdere brută | 114.284 | 4.455 | 112.335 | 101.686 | 41.588 | -24.969 | 112.106 | 103.841 | 7.363 | -4.830 | 40.497 | 38.824 | 32.877 | 42.632 | 33.549 |
| Profit / pierdere netă | 109.132 | 2.984 | 109.722 | 98.798 | 39.489 | -25.863 | 109.080 | 100.902 | 5.557 | -7.243 | 37.403 | 35.727 | 29.754 | 39.531 | 30.417 |
| Active imobilizate | 165.544 | 186.938 | 224.418 | 93.556 | 91.942 | 93.353 | 105.811 | 134.594 | 160.685 | 189.575 | 113.719 | 98.606 | 101.694 | 74.698 | — |
| Active circulante | 45.762 | 32.709 | 54.869 | 71.148 | 43.517 | 16.596 | 109.147 | 23.919 | 25.900 | 3.416 | 53.396 | 53.677 | 18.980 | 14.211 | 50.137 |
| Stocuri | 5.278 | 1.082 | 1.082 | 1.973 | 7.495 | 9.844 | 1.082 | 1.082 | 4.268 | 1.082 | — | 11 | 11 | 11 | — |
| Creanțe | 31.290 | 27.902 | 43.429 | 67.304 | 25.749 | 1.119 | 75.118 | 21.242 | 549 | 351 | 537 | 112 | 615 | 112 | 112 |
| Casa și conturi la bănci | 9.194 | 3.725 | 10.358 | 1.871 | 10.273 | 5.633 | 32.947 | 1.595 | 21.083 | 1.983 | 52.859 | 53.554 | 18.354 | 14.088 | 50.025 |
| Datorii | 29.721 | 38.306 | 100.930 | 44.983 | 52.958 | 66.937 | 52.398 | 56.612 | 36.690 | 48.653 | 15.534 | 15.854 | 19.972 | 17.961 | 18.720 |
| Capitaluri proprii | 181.585 | 181.341 | 178.357 | 119.721 | 82.501 | 43.012 | 162.560 | 101.901 | 149.895 | 144.338 | 151.581 | 136.429 | 100.702 | 70.948 | 31.417 |
| Capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 06.02.2015 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov |
| CAEN principal | 7499 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | DAX METHOD SRL |
| Nr. reg. com. | J2015000389237 |
| EUID | ROONRC.J2015000389237 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2015-02-09 |
| Sediu social | Str FERME D, 7, Orş. Otopeni, ILFOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. ILFOV, ORŞ. OTOPENI, STR FERME D, NR.7 |
| Telefon | 0213220300 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| NAMICON - TESTING SRL | 67 m |
| CHRIS SHOW PRODUCTION SRL inactiv | 117 m |
| DAVID MOBILITY S.R.L. | 117 m |
| JOYSTIK GAMING SRL | 117 m |
| MICRONANOPICO S.R.L. | 117 m |
| WELEAD MOBILITY S.A. | 117 m |
| A G I TRADE SRL | 160 m |
| BIROUL DE REPREZENTARE DAUNE S.R.L. | 160 m |
| CORE BUSINESS SOLUTIONS S.R.L. | 160 m |
| ID TAX&ACCOUNT SRL | 160 m |
| YAY CONSTRUCT SRL inactiv | 160 m |
| MAX PROPERTY S.R.L. | 164 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 7490 | 2017 – 2025 |
| 4619 | 2011 – 2016 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (106)
Alte firme din Ilfov
Actualizat ANAF: 2026-10-17 · ONRC: 2026-10-25