NAMICON - TESTING SRL
CUI 6769438 · J2010003387233
NAMICON - TESTING SRL are CUI 6769438, nr. de înregistrare J2010003387233, înmatriculată pe 30.12.2010. Sediul social e în Oraş Otopeni, jud. Ilfov. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4690. În 2025: cifră de afaceri 17.666.778 lei, profit net 1.884.570 lei, 11 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-04-22 | Universitatea Nationala de Stiinta si Tehnolog | Imprimante si trasatoare (Rev.2) | 7 mii lei |
| 2024-04-22 | Universitatea Nationala de Stiinta si Tehnolog | Unitate centrala de procesare (CPU) sau | 6 mii lei |
| 2024-04-11 | Garda de Coasta | Endoscoape (Rev.2) | 267 mii lei |
| 2024-04-02 | Universitatea Nationala de Stiinta si Tehnolog | Diverse echipamente (Rev.2) | 4 mii lei |
| 2024-04-02 | Universitatea Nationala de Stiinta si Tehnolog | Diverse echipamente (Rev.2) | 800 lei |
| 2024-04-02 | Universitatea Nationala de Stiinta si Tehnolog | Diverse echipamente (Rev.2) | 2 mii lei |
| 2024-04-02 | Universitatea Nationala de Stiinta si Tehnolog | Diverse echipamente (Rev.2) | 5 mii lei |
| 2024-04-02 | Universitatea Nationala de Stiinta si Tehnolog | Diverse echipamente (Rev.2) | 21 mii lei |
| 2024-04-02 | Universitatea Nationala de Stiinta si Tehnolog | Diverse echipamente (Rev.2) | 27 mii lei |
| 2024-03-22 | Unitatea Militara nr. 01969 -Campia Turzii | Servicii de calibrare (Rev.2) | 3 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 18 mil lei · mediana 199 mii lei | de 89× mediana |
| Profit net | 1,9 mil lei · mediana 3 mii lei | de 666× mediana |
| Salariați | 11 · mediana 1 | de 11× mediana |
| Marjă netă | 10.7% · mediana 1.6% | 669% din mediană |
| Cifră pe salariat | 1,6 mil lei · mediana 224 mii lei | 718% din mediană |
Comparat cu 270.686 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 17.666.778 | 17.478.999 | 12.787.652 | 10.794.065 | 9.740.037 | 10.714.214 | 8.671.878 | 10.182.660 | 7.083.922 | 7.500.441 | 9.401.954 | 5.821.858 | 6.803.550 | 9.831.249 | 6.389.293 |
| Venituri totale | 17.863.199 | 17.611.403 | 12.925.482 | 10.951.442 | 9.820.726 | 10.763.747 | 8.721.666 | 10.259.583 | 7.159.711 | 7.674.644 | 9.565.309 | 5.958.339 | 6.963.719 | 9.946.388 | 6.460.873 |
| Cheltuieli totale | 15.603.168 | 14.771.170 | 10.906.894 | 8.850.056 | 8.431.224 | 9.090.678 | 7.887.496 | 9.037.767 | 6.731.553 | 7.416.018 | 8.734.133 | 5.751.689 | 6.539.381 | 8.454.392 | 5.826.393 |
| Profit / pierdere brută | 2.260.031 | 2.840.233 | 2.018.588 | 2.101.386 | 1.389.502 | 1.673.069 | 834.170 | 1.221.816 | 428.158 | 258.626 | 831.176 | 206.650 | 424.338 | 1.491.996 | 634.480 |
| Profit / pierdere netă | 1.884.570 | 2.426.611 | 1.717.360 | 1.762.790 | 1.175.215 | 1.412.554 | 674.993 | 997.883 | 329.828 | 185.043 | 674.528 | 141.352 | 328.599 | 1.224.036 | 504.197 |
| Active imobilizate | 2.868.922 | 2.578.565 | 2.698.075 | 2.173.990 | 2.027.906 | 2.187.928 | 2.357.789 | 1.728.926 | 1.791.290 | 1.510.163 | 630.019 | 674.260 | 359.370 | 152.201 | 203.820 |
| Active circulante | 9.148.034 | 7.136.356 | 4.808.879 | 5.341.963 | 3.700.400 | 3.989.499 | 3.581.597 | 3.226.850 | 2.417.808 | 1.471.872 | 3.486.288 | 1.809.806 | 2.750.947 | 2.607.240 | 2.367.366 |
| Stocuri | 1.490.857 | 1.058.211 | 1.267.616 | 406.540 | 437.204 | 628.349 | 385.335 | 333.947 | 689.907 | 243.997 | 409.290 | 539.424 | 557.366 | 284.137 | 257.784 |
| Creanțe | 2.813.494 | 2.791.385 | 2.106.272 | 3.436.426 | 974.197 | 1.225.567 | 1.524.017 | 1.385.211 | 1.159.681 | 863.585 | 1.403.844 | 517.842 | 1.641.739 | 974.394 | 857.218 |
| Casa și conturi la bănci | 4.843.683 | 3.286.760 | 1.434.991 | 1.498.997 | 2.288.999 | 2.135.583 | 1.672.245 | 1.507.692 | 568.220 | 364.290 | 1.673.154 | 752.540 | 551.842 | 1.348.709 | 1.252.364 |
| Cheltuieli în avans | 61.125 | 31.643 | 38.416 | 15.333 | 6.447 | 18.404 | 10.512 | 6.087 | 9.732 | 10.440 | 15.280 | 23.604 | 12.668 | 14.456 | 14.052 |
| Datorii | 10.180.143 | 7.306.585 | 5.051.852 | 5.755.128 | 2.669.150 | 3.097.034 | 3.933.826 | 3.620.784 | 3.875.634 | 2.794.064 | 3.445.828 | 2.355.087 | 2.783.155 | 1.538.630 | 2.069.810 |
| Capitaluri proprii | 1.897.938 | 2.439.979 | 2.493.518 | 1.776.158 | 3.065.603 | 3.098.797 | 2.016.072 | 1.341.079 | 343.196 | 198.411 | 685.759 | 152.583 | 339.830 | 1.235.267 | 515.428 |
| Capital subscris vărsat | 1.780 | 1.780 | 1.780 | 1.780 | 1.780 | 1.780 | 1.780 | 1.780 | 1.780 | 1.780 | 1.780 | 1.780 | 1.780 | 1.780 | 1.780 |
| Număr mediu de salariați | 11 | 10 | 9 | 9 | 10 | 10 | 11 | 10 | 9 | 10 | 10 | 7 | 9 | 7 | 7 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 30.12.2010 |
| Organ fiscal | Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ilfov |
| CAEN principal | 4690 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | NAMICON - TESTING SRL |
| Nr. reg. com. | J2010003387233 |
| EUID | ROONRC.J2010003387233 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2010-12-30 |
| Sediu social | Str FERME D, 5, Orş. Otopeni, ILFOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. ILFOV, ORŞ. OTOPENI, STR FERME D, NR.5 |
| Telefon | 0744632262 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| DAX METHOD SRL | 67 m |
| CHRIS SHOW PRODUCTION SRL inactiv | 102 m |
| DAVID MOBILITY S.R.L. | 102 m |
| JOYSTIK GAMING SRL | 102 m |
| MICRONANOPICO S.R.L. | 102 m |
| WELEAD MOBILITY S.A. | 102 m |
| MAX PROPERTY S.R.L. | 172 m |
| PUBLISHING MEDIA DESIGN S.R.L. | 172 m |
| DPA FORMER HOLDINGS S.R.L. | 204 m |
| SPALATORIE TUNARI S.R.L. | 204 m |
| MULTICAMPER TRADING S.R.L. | 206 m |
| ROMCARAVAN SRL | 206 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4690 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (34)
Alte firme din Ilfov
Actualizat ANAF: 2026-10-16 · ONRC: 2026-10-25