BAU ART GRANIT SRL
CUI 25935901 · J2009001351296
BAU ART GRANIT SRL are CUI 25935901, nr. de înregistrare J2009001351296, înmatriculată pe 25.08.2009. Sediul social e în Sat Filipeştii de Pădure, Comuna Filipeştii de Pădure, jud. Prahova. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4100. În 2019: cifră de afaceri 2.155 lei, profit net 1.778 lei, 0 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Profit net | -2 mii lei · mediana 19 mii lei | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 112.118 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | — | — | — | — | 2.155 | 177.828 | 617.361 | 661.408 | 660.469 | 673.620 | 118.070 | 709.400 | 752.756 |
| Venituri totale | 0 | 0 | 16.698 | 0 | 0 | 0 | 15.155 | 192.458 | 617.361 | 661.408 | 660.469 | 689.620 | 118.070 | 638.206 | 778.041 |
| Cheltuieli totale | 2.234 | 32.062 | 18.801 | 2.062 | 909 | 232.211 | 12.922 | 654.205 | 550.387 | 607.529 | 649.365 | 668.256 | 98.614 | 624.414 | 727.762 |
| Profit / pierdere brută | -2.234 | -32.062 | -2.103 | -2.062 | -909 | -232.211 | 2.233 | -461.747 | 66.974 | 53.879 | 11.104 | 21.364 | 19.456 | 13.792 | 50.279 |
| Profit / pierdere netă | -2.234 | -32.062 | -4.575 | -2.062 | -909 | -232.211 | 1.778 | -464.528 | 61.599 | 42.370 | 9.325 | 17.804 | 16.273 | 11.227 | 36.527 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | 9.651 | 91.273 | 95.697 | 109.358 | 109.358 | 165.813 | 158.165 | 221.518 |
| Active circulante | 1.674 | -41 | 14.014 | 35.561 | 35.550 | 35.560 | 43.722 | 30.286 | 463.122 | 467.358 | 520.637 | 1.649.498 | 361.233 | 410.639 | 1.143.733 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | 8.878 | 9.365 | 2.120 | — | 5.168 | 22.636 | — | — | 70.200 |
| Creanțe | 146 | 13 | 14.014 | 35.550 | 35.550 | 35.550 | 34.839 | 20.824 | 420.655 | 377.973 | 510.958 | 1.611.333 | 359.044 | 409.750 | 1.070.235 |
| Casa și conturi la bănci | 1.528 | -54 | — | 11 | 0 | 10 | 5 | 97 | 40.347 | 89.385 | 4.511 | 15.529 | 2.189 | 889 | 3.298 |
| Cheltuieli în avans | — | — | 133.000 | 133.000 | 133.000 | 133.000 | 133.000 | 388.000 | 488.000 | 445.000 | 116.600 | — | 8.500 | 356.452 | 410.000 |
| Datorii | 188.300 | 185.351 | 300.344 | 317.316 | 315.243 | 314.343 | 160.115 | 413.108 | 452.289 | 493.421 | 289.634 | 515.220 | 105.714 | 511.697 | 1.145.694 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 29.177 | 13.044 | — | 796.000 | — | — | 227.226 |
| Provizioane | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 2.259 | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -186.626 | -185.392 | -153.330 | -148.755 | -146.693 | -145.783 | 16.607 | 14.829 | 560.929 | 499.331 | 456.961 | 447.636 | 429.832 | 413.559 | 402.331 |
| Capital subscris vărsat | 11.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 | 10.000 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 1 | 4 | 7 | 9 | 5 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RELUARE ACTIVITATE din data 07.05.2012 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Băicoi |
| CAEN principal | 4100 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | BAU ART GRANIT SRL |
| Nr. reg. com. | J2009001351296 |
| EUID | ROONRC.J2009001351296 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2009-08-25 |
| Sediu social | Str. Gării, 732, Corp C2. parter. încăperea 1A, Sat Filipeştii de Pădure Com. Filipeştii de Pădure, PRAHOVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. PRAHOVA, SAT FILIPEŞTII DE PĂDURE COM. FILIPEŞTII DE PĂDURE, STR. GĂRII, NR.732, CORP C2. PARTER. ÎNCĂPEREA 1A |
| Telefon | 0344112064 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AMARADIA DESIGN S.R.L. | aceeași clădire |
| ARTEMIS PROTECT SRL inactiv | aceeași clădire |
| AUTOSERVICE ZOHAN S.R.L. | aceeași clădire |
| BELLDAN SRL | aceeași clădire |
| CRIS-TIM FAMILY HOLDING S.A. | aceeași clădire |
| DESERT C M C SRL | aceeași clădire |
| DYA EXPERT CONSTRUCT CONSULTING S.R.L. | aceeași clădire |
| ECO FERM INVEST SRL | aceeași clădire |
| ELS CONSULTING S.R.L. | aceeași clădire |
| FARBE NET SRL | aceeași clădire |
| FILIPEŞTII DE PĂDURE SOCIETATE COOPERATIVĂ DE CONSUM | aceeași clădire |
| GRAMIADY SERV SRL inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4100 | 2025 |
| 4120 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (23)
Alte firme din Prahova
| 1308760 | MIRECO REP SRL |
| 1322691 | CIREX SRL |
| 1323433 | EDILCONST SA |
| 1331622 | PRIVACONS SRL |
| 1333305 | BROS CONSTRUCT SRL |
| 1348098 | ROMCONSTRUCT SA |
| 1352315 | CONF METAL SRL |
| 1356082 | RECONSTRUCTIA SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25