INSP SRL
CUI 26113151 · J32/846/2009
INSP SRL are CUI 26113151, nr. de înregistrare J32/846/2009, înmatriculată pe 13.10.2009. Sediul social e în Municipiul Sibiu, jud. Sibiu. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 7111. În 2025: cifră de afaceri 168.804 lei, profit net 81.253 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 169 mii lei · mediana 172 mii lei | 98% din mediană |
| Profit net | 81 mii lei · mediana 31 mii lei | 258% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 48.1% · mediana 23.7% | 203% din mediană |
| Cifră pe salariat | 169 mii lei · mediana 176 mii lei | 96% din mediană |
Comparat cu 103.071 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 168.804 | 113.917 | 49.408 | 117.716 | 236.467 | 59.117 | 217.154 | 113.526 | 100.939 | 79.359 | 99.958 | 134.788 | 54.103 | 68.382 | 40.470 |
| Venituri totale | 168.804 | 113.918 | 50.078 | 117.722 | 236.473 | 59.448 | 217.156 | 113.526 | 100.939 | 79.359 | 99.958 | 134.788 | 54.109 | 68.382 | 40.472 |
| Cheltuieli totale | 86.066 | 93.195 | 86.104 | 77.035 | 91.442 | 76.359 | 101.891 | 85.236 | 85.986 | 63.532 | 64.045 | 91.710 | 66.457 | 42.461 | 56.764 |
| Profit / pierdere brută | 82.738 | 20.723 | -36.026 | 40.687 | 145.031 | -16.911 | 115.265 | 28.290 | 14.953 | 15.827 | 35.913 | 43.078 | -12.348 | 25.921 | -16.292 |
| Profit / pierdere netă | 81.253 | 19.607 | -36.527 | 39.534 | 142.713 | -17.461 | 112.988 | 27.155 | 13.944 | 14.240 | 32.914 | 39.035 | -13.971 | 23.870 | -17.506 |
| Active imobilizate | 20.153 | 56 | 411 | 5.620 | 5.610 | 12.533 | 15.985 | 37.879 | 49.494 | 69.690 | 14.626 | 17.114 | 11.078 | 12.526 | 11.431 |
| Active circulante | 94.374 | 30.165 | 22.614 | 62.594 | 291.798 | 140.896 | 174.610 | 38.797 | 6.676 | 4.157 | 103.974 | 65.225 | 18.966 | 32.375 | 13.138 |
| Creanțe | 69.558 | 16.714 | 4.628 | 8.167 | 132.733 | 133.262 | 119.517 | 2.848 | 4.730 | 1.897 | 65.353 | 30.814 | 382 | 63 | — |
| Casa și conturi la bănci | 24.816 | 13.451 | 17.986 | 54.427 | 159.065 | 7.634 | 55.093 | 35.949 | 1.946 | 2.260 | 38.621 | 34.411 | 18.584 | 32.312 | 13.138 |
| Cheltuieli în avans | 706 | 691 | 3.125 | 2.406 | 346 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — |
| Datorii | 33.673 | 21.305 | 36.150 | 26.788 | 18.456 | 16.844 | 36.550 | 35.619 | 42.267 | 58.539 | 20.532 | 17.185 | 3.925 | 4.811 | 8.349 |
| Capitaluri proprii | 81.560 | 9.607 | -10.000 | 43.832 | 279.298 | 136.585 | 154.045 | 41.057 | 13.903 | 15.308 | 98.068 | 65.154 | 26.119 | 40.090 | 16.220 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Sep 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 13.10.2009 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu |
| CAEN principal | 7111 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | INSP SRL |
| Nr. reg. com. | J32/846/2009 |
| EUID | ROONRC.J32/846/2009 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2009-10-13 |
| Sediu social | Str. Gladiolelor, 13, Mun. Sibiu, SIBIU |
| Domiciliu fiscal | JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. GLADIOLELOR, NR.13, BL.1, ET.2, AP.6 |
| Telefon | 0740175653 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADMINISTRARE IMOB S.R.L. | aceeași clădire |
| ADVANCED SOFTWARE TEHNOLOGIES SRL | aceeași clădire |
| ASCENSIUNE CONSTRUCT SRL inactiv | aceeași clădire |
| AT CUSTOM BUSINESS SOLUTIONS SRL | aceeași clădire |
| AVS ALL FURNITURE S.R.L. | aceeași clădire |
| BICONT SRL inactiv | aceeași clădire |
| BIO INO FOOD S.R.L. | aceeași clădire |
| CRISLUK ADM CONDOMINIUM S.R.L. | aceeași clădire |
| DIODOR COM SRL | aceeași clădire |
| DRONNINGEN AFTRAE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| FORTYFIVE S.R.L. | aceeași clădire |
| FOTROLLAT TRA S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7111 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (13)
Sunt 13 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (0)
Niciunul.
Alte firme din Sibiu
| 787338 | MORA SRL |
| 5080078 | HUBERTUS SRL |
| 5098695 | CUB IMPEX SRL |
| 5630287 | MEDING SRL |
| 6531516 | ISPAS ARHITECTI ASOCIATI SRL |
| 7033056 | ALMA PROIECT SRL |
| 9004618 | W.K. GROUP SRL |
| 9273462 | LUMI & COMP SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25