VALCEA PROTAXI S.R.L.
CUI 26484397 · J38/56/2010
VALCEA PROTAXI S.R.L. are CUI 26484397, nr. de înregistrare J38/56/2010, înmatriculată pe 04.02.2010. Sediul social e în Municipiul Râmnicu Vâlcea, jud. Vâlcea. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6190. În 2025: cifră de afaceri 281.876 lei, profit net 30.146 lei, 4 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 282 mii lei · mediana 287 mii lei | 98% din mediană |
| Profit net | 30 mii lei · mediana 114 mii lei | 27% din mediană |
| Salariați | 4 · mediana 1 | 400% din mediană |
| Marjă netă | 10.7% · mediana 45.3% | 24% din mediană |
| Cifră pe salariat | 70 mii lei · mediana 297 mii lei | 24% din mediană |
Comparat cu 28.737 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 281.876 | 294.975 | 289.954 | 290.671 | 249.150 | 232.791 | 279.630 | 243.660 | 193.733 | 117.366 | 118.922 | 136.904 | 155.204 | 133.669 | 96.616 |
| Venituri totale | 281.876 | 294.975 | 289.954 | 290.671 | 285.038 | 235.431 | 279.630 | 244.860 | 193.733 | 117.366 | 122.344 | 136.904 | 155.204 | 133.669 | 96.661 |
| Cheltuieli totale | 248.910 | 221.452 | 260.475 | 236.344 | 227.429 | 157.812 | 159.746 | 144.775 | 148.166 | 105.875 | 103.728 | 102.363 | 110.632 | 94.667 | 79.406 |
| Profit / pierdere brută | 32.966 | 73.523 | 29.479 | 54.327 | 57.609 | 77.619 | 119.884 | 100.085 | 45.567 | 11.491 | 18.616 | 34.541 | 44.572 | 39.002 | 17.255 |
| Profit / pierdere netă | 30.146 | 70.574 | 26.579 | 51.419 | 54.759 | 75.264 | 117.088 | 97.638 | 43.630 | 10.318 | 14.946 | 30.434 | 39.916 | 34.992 | 14.302 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | 1.140 | 8.144 | 15.097 | 22.051 | 29.004 | 4.884 | — | — | — | — | 0 |
| Active circulante | 44.919 | 88.246 | 47.842 | 71.911 | 143.247 | 76.956 | 266.955 | 188.686 | 118.096 | 53.014 | 53.977 | 42.607 | 54.081 | 46.798 | 24.823 |
| Stocuri | 5.930 | 5.929 | 5.930 | — | 2.760 | 6.534 | — | 808 | 26.294 | 12.126 | — | — | — | — | 0 |
| Creanțe | 8.156 | 76.831 | 27.000 | 49.580 | 4.178 | 8.328 | 18.572 | 6.018 | 506 | 2.561 | 269 | 1.492 | 269 | — | 0 |
| Casa și conturi la bănci | 30.833 | 5.486 | 14.912 | 22.331 | 136.309 | 62.094 | 248.383 | 181.860 | 91.296 | 38.327 | 53.708 | 41.115 | 53.812 | 46.798 | 24.823 |
| Datorii | 14.221 | 17.165 | 21.023 | 20.252 | 14.124 | 9.596 | 13.138 | 58.911 | 92.912 | 47.340 | 8.357 | 11.933 | 13.925 | 11.566 | 6.819 |
| Capitaluri proprii | 30.698 | 71.081 | 26.819 | 51.659 | 130.263 | 75.504 | 268.914 | 151.826 | 54.188 | 10.558 | 45.620 | 30.674 | 40.156 | 35.232 | 18.004 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 6 | 4 | 5 | 6 | 5 | 5 | 6 | 6 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 04.02.2010 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea |
| CAEN principal | 6190 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | VÂLCEA PROTAXI SRL |
| Nr. reg. com. | J38/56/2010 |
| EUID | ROONRC.J38/56/2010 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2010-02-04 |
| Sediu social | Str. STIRBEI VODA, 3, Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. STIRBEI VODA, NR.3, BL.P2, SC.A, AP.17 |
| Telefon | 0744502142 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ECONEST OLĂNEȘTI S.R.L. | aceeași clădire |
| ROXIL STYLE SRL | aceeași clădire |
| ANTHRAX SRL | 46 m |
| ARHISPACE SRL | 46 m |
| ARMAV HARD S.R.L. | 46 m |
| CASA PUFOSULUI S.R.L. | 46 m |
| ENNA SRL | 46 m |
| FLAVIRASIG S.R.L. | 46 m |
| FLORIMAR DEN S.R.L. inactiv | 46 m |
| INTES EXIM SRL | 46 m |
| LABUCU S.R.L. | 46 m |
| LUCDAV IMOB INVEST S.R.L. | 46 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6190 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (8)
Alte firme din Vâlcea
| 2535647 | MSC ELECTROMEC SRL |
| 9127327 | TELETEKNIKA ENGINEERING SRL |
| 16947303 | ROECO GOLD SRL |
| 19089778 | BIFONA SRL |
| 22189998 | EUROTOP SRL |
| 23654802 | MARGREEN SERV SRL |
| 23677695 | VALYNET SRL |
| 47707084 | STAR ONE TAXI S.R.L. |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08