PALESTRA TRAINING SRL
CUI 26569035 · J2010000313352
PALESTRA TRAINING SRL are CUI 26569035, nr. de înregistrare J2010000313352, înmatriculată pe 24.02.2010. Sediul social e în Municipiul Timişoara, jud. Timiş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 8552. În 2025: cifră de afaceri 221.061 lei, profit net 55.160 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 221 mii lei · mediana 105 mii lei | 210% din mediană |
| Profit net | 55 mii lei · mediana 7 mii lei | 817% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 25% · mediana 10.2% | 245% din mediană |
| Cifră pe salariat | 221 mii lei · mediana 110 mii lei | 201% din mediană |
Comparat cu 19.637 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 221.061 | 156.652 | 141.226 | 124.367 | 126.310 | 108.647 | 124.132 | 124.089 | 144.357 | 116.604 | 105.342 | 81.402 | 63.414 | 70.145 | 50.606 |
| Venituri totale | 221.156 | 156.906 | 141.279 | 125.041 | 126.312 | 108.678 | 124.132 | 124.089 | 144.357 | 116.606 | 105.408 | 81.402 | 63.586 | 70.177 | 50.634 |
| Cheltuieli totale | 163.828 | 136.229 | 108.920 | 83.760 | 87.230 | 80.554 | 93.018 | 100.584 | 74.694 | 52.671 | 57.699 | 68.338 | 55.694 | 54.609 | 48.820 |
| Profit / pierdere brută | 57.328 | 20.677 | 32.359 | 41.281 | 39.082 | 28.124 | 31.114 | 23.505 | 69.663 | 63.935 | 47.709 | 13.064 | 7.892 | 15.568 | 1.814 |
| Profit / pierdere netă | 55.160 | 19.140 | 31.112 | 40.056 | 38.434 | 27.401 | 29.860 | 22.279 | 68.625 | 60.797 | 44.547 | 10.622 | 5.788 | 15.568 | 1.518 |
| Active imobilizate | — | 983 | 3.933 | — | — | — | 1.973 | 4.124 | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 67.149 | 43.326 | 59.894 | 59.680 | 204.931 | 226.713 | 212.813 | 216.895 | 196.114 | 127.745 | 79.611 | 36.439 | 24.480 | 22.714 | 12.175 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 4.751 | 4.069 | 4.069 | 3.004 | 51 | — |
| Creanțe | 24.350 | 29.941 | 45.742 | 51.245 | 196.217 | 198.568 | 193.254 | 194.304 | 193.596 | 118.663 | 69.528 | 18.569 | 16.385 | 15.013 | 673 |
| Casa și conturi la bănci | 42.799 | 13.385 | 14.152 | 8.435 | 8.714 | 28.145 | 19.559 | 22.591 | 2.518 | 4.331 | 6.014 | 13.801 | 5.091 | 7.650 | 11.502 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 79 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 11.179 | 5.721 | 9.053 | 8.300 | 4.739 | 6.980 | 6.665 | 11.180 | 6.658 | 6.380 | 19.043 | 20.326 | 18.631 | 22.653 | 27.615 |
| Capitaluri proprii | 55.970 | 38.588 | 54.774 | 51.380 | 200.271 | 219.733 | 208.121 | 209.839 | 189.456 | 121.365 | 60.568 | 16.113 | 5.849 | 61 | -15.440 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 24.02.2010 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş |
| CAEN principal | 8552 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PALESTRA TRAINING SRL |
| Nr. reg. com. | J2010000313352 |
| EUID | ROONRC.J2010000313352 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2010-02-24 |
| Sediu social | Str. Vasile Alecsandri, 6, Mun. Timişoara, TIMIŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. VASILE ALECSANDRI, NR.6, AP.9 |
| Telefon | 0730582815 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| LOGHIN SRL | aceeași clădire |
| ASTA SRL | 15 m |
| DE TOATE SRL inactiv | 15 m |
| FULL SPACE SRL inactiv | 15 m |
| GALACTIQUE FREE 2009 SRL inactiv | 15 m |
| GI-BI BIJUTERIA SRL | 15 m |
| INNER SHINE BY NICOLL S.R.L. | 15 m |
| PRISMA TECHNOCONSTRUCT BDM S.R.L. | 15 m |
| SUPERPLUS SRL inactiv | 15 m |
| ARHIFLAG SRL inactiv | 21 m |
| D.M.C. SERVICES SRL | 21 m |
| IMAGIO PROIECT DEVELOPMENT SRL inactiv | 21 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8552 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Timiş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25