GPSAT IT SRL
CUI 27407902 · J2010001175292
GPSAT IT SRL are CUI 27407902, nr. de înregistrare J2010001175292, înmatriculată pe 21.09.2010. Sediul social e în Municipiul Câmpina, jud. Prahova. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 9510. În 2025: cifră de afaceri 6.995 lei, profit net 4.366 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 7 mii lei · mediana 129 mii lei | 5% din mediană |
| Profit net | 4 mii lei · mediana 4 mii lei | 119% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 62.4% · mediana 3.6% | de 17× mediana |
| Cifră pe salariat | 7 mii lei · mediana 112 mii lei | 6% din mediană |
Comparat cu 30.792 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 6.995 | 3.318 | 3.855 | 5.511 | 4.055 | 3.997 | 814 | 2.261 | 2.581 | 3.463 | 2.497 | 2.688 | 4.096 | 4.501 | 2.709 |
| Venituri totale | 9.495 | 5.820 | 3.855 | 5.512 | 4.055 | 3.998 | 814 | 2.261 | 2.581 | 3.463 | 2.497 | 2.688 | 4.096 | 4.501 | 2.709 |
| Cheltuieli totale | 4.365 | 1.908 | 2.384 | 3.569 | 4.436 | 4.809 | 1.097 | 1.352 | 4.093 | 6.062 | 4.147 | 2.703 | 3.678 | 3.928 | 2.447 |
| Profit / pierdere brută | 5.130 | 3.912 | 1.471 | 1.943 | -381 | -811 | -283 | 909 | -1.512 | -2.599 | -1.650 | -15 | 418 | 573 | 262 |
| Profit / pierdere netă | 4.366 | 3.299 | 1.236 | 1.943 | -381 | -903 | -307 | 841 | -1.590 | -2.703 | -1.724 | -97 | 308 | 558 | 262 |
| Active imobilizate | — | — | — | 17 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 406 |
| Active circulante | 6.026 | 6.328 | 2.562 | 2.920 | 1.143 | 999 | 729 | 132 | 255 | 267 | 509 | 592 | 900 | 680 | 33 |
| Stocuri | 2.938 | 2.706 | 1.706 | 1.492 | 1.073 | 901 | 118 | — | 252 | 245 | 386 | 139 | — | — | — |
| Creanțe | 61 | 61 | 66 | 61 | 61 | 61 | 97 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 3.027 | 3.561 | 790 | 1.367 | 9 | 37 | 514 | 132 | 3 | 22 | 123 | 453 | 900 | 680 | 33 |
| Datorii | 1.441 | 6.127 | 5.660 | 7.271 | 7.420 | 6.895 | 5.722 | 4.818 | 5.782 | 4.204 | 1.743 | 102 | 314 | 401 | 718 |
| Capitaluri proprii | 4.585 | 201 | -3.098 | -4.334 | -6.277 | -5.896 | -4.993 | -4.686 | -5.527 | -3.937 | -1.234 | 490 | 586 | 279 | -279 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 21.09.2010 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Câmpina |
| CAEN principal | 9510 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | GPSAT IT SRL |
| Nr. reg. com. | J2010001175292 |
| EUID | ROONRC.J2010001175292 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2010-09-21 |
| Sediu social | Str. Aurel Vlaicu, 18A, Mun. Câmpina, PRAHOVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. PRAHOVA, MUN. CÂMPINA, STR. AUREL VLAICU, NR.18A |
| Telefon | 0732594815 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CAMARIS - STYLE SRL inactiv | 20 m |
| PAZE ELECTRIC SERV S.R.L. | 48 m |
| CONSIDER DUMI AUTO S.R.L. | 79 m |
| DUMI BEST CAFFE S.R.L. | 79 m |
| KYMARA S.R.L. | 85 m |
| ALCAST CONSTRUCT SERV SRL | 87 m |
| CAMAST CONSUM S.R.L. | 87 m |
| METMONT ALIAJ SRL | 87 m |
| GRIFO FLEX S.R.L. | 89 m |
| RAMISODOR SRL | 98 m |
| MIADCRIS COM SRL | 104 m |
| TOTAL DRIVING SOLUTIONS S.R.L. inactiv | 104 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 9510 | 2025 |
| 9511 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (55)
Alte firme din Prahova
| 4211728 | DIGITAL-SERV SRL |
| 4677320 | ROTEC SRL |
| 5840750 | KLARISSA SRL |
| 6288353 | MERGAB SERV SRL |
| 12075937 | INFORMEDIA CASH SYSTEMS SRL |
| 13400041 | ATXCOMPUTERS GROUP SRL |
| 13434567 | PROBITZ SRL |
| 14634431 | SLAD SOFT SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25