TERRA VIRIDIS SRL
CUI 28765739 · J2011000778044
TERRA VIRIDIS SRL are CUI 28765739, nr. de înregistrare J2011000778044, înmatriculată pe 04.07.2011. Sediul social e în Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, jud. Bacău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 240. În 2023: cifră de afaceri 45.676 lei, profit net 20.411 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Profit net | 278 lei · mediana 8 mii lei | 4% din mediană |
Comparat cu 11.858 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | 45.676 | 2.738 | — | 57.125 | 29.379 | 8.168 | 110.273 | 198.559 | 281.202 | 134.393 | 124.796 | 231.057 | 91.494 |
| Venituri totale | 35.000 | 0 | 45.676 | 2.738 | 0 | 57.125 | 29.379 | 8.168 | 110.273 | 197.737 | 246.731 | 168.790 | 160.967 | 231.100 | 91.508 |
| Cheltuieli totale | 34.494 | 11.412 | 19.169 | 33.959 | 23.342 | 52.997 | 28.047 | 6.144 | 112.679 | 150.869 | 177.020 | 155.189 | 155.725 | 94.456 | 23.862 |
| Profit / pierdere brută | 506 | -11.412 | 26.507 | -31.221 | -23.342 | 4.128 | 1.332 | 2.024 | -2.406 | 46.868 | 69.711 | 13.601 | 5.242 | 136.644 | 67.646 |
| Profit / pierdere netă | 278 | -11.412 | 20.411 | -31.247 | -23.342 | 3.329 | 1.038 | 1.942 | -3.508 | 43.710 | 63.179 | 9.570 | 440 | 129.711 | 64.901 |
| Active imobilizate | 6.892 | 38.288 | 38.705 | 39.310 | 39.915 | 40.552 | 46.921 | 45.124 | 37.913 | 40.410 | 89.137 | 139.365 | 123.341 | 151.169 | — |
| Active circulante | 54.790 | 15.959 | 35.037 | 143.021 | 182.171 | 206.106 | 228.893 | 250.177 | 286.787 | 318.254 | 266.807 | 112.587 | 144.339 | 185.960 | 95.670 |
| Stocuri | 1.640 | 1.640 | 1.640 | 1.640 | 1.640 | — | — | — | — | 2.619 | 7.324 | 7.324 | 11.388 | 7.441 | — |
| Creanțe | 222 | 573 | 180 | 181 | 160.337 | 160.868 | 171.268 | 237.324 | 181.588 | 164.069 | 108.403 | 78.351 | 24.321 | 63.549 | 46.849 |
| Casa și conturi la bănci | 52.928 | 13.746 | 33.217 | 141.200 | 20.194 | 45.238 | 57.625 | 12.853 | 105.199 | 151.566 | 151.080 | 26.912 | 108.630 | 114.970 | 48.821 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | -761 | 34.135 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 8.227 | 1.071 | 9.154 | 138.154 | 20.347 | 21.577 | 28.062 | 50.869 | 48.074 | 46.953 | 87.943 | 47.130 | 72.428 | 142.318 | 30.569 |
| Capitaluri proprii | 53.455 | 53.176 | 64.588 | 44.177 | 201.739 | 225.081 | 246.991 | 278.567 | 276.626 | 311.711 | 268.001 | 204.822 | 195.252 | 194.811 | 65.101 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | 1 | 1 | 1 | — | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 1 | 2 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 04.07.2011 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Moineşti |
| CAEN principal | 240 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | TERRA VIRIDIS SRL |
| Nr. reg. com. | J2011000778044 |
| EUID | ROONRC.J2011000778044 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2011-07-04 |
| Sediu social | Str. 22 Decembrie, 39, Orş. Comăneşti, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, ORŞ. COMĂNEŞTI, STR. 22 DECEMBRIE, NR.39 |
| Telefon | 0745354834 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ASTRIDA PRODCOM SRL | aceeași clădire |
| AUTO REGENT SRL | aceeași clădire |
| COLPOS SNC inactiv | aceeași clădire |
| CONSTADI PERFECT BUSINESS S.R.L. | aceeași clădire |
| DAVIDE MMD AUTO S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| LRFP MOT S.R.L. | aceeași clădire |
| OV INTERFILMS S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| VASALY ROY SRL inactiv | aceeași clădire |
| AA AUTOMOBILE GARAGE S.R.L. | 352 m |
| ANTONY TOUR 1306 S.R.L. | 352 m |
| ADALEX CER S.R.L. | 385 m |
| ASPENDOS FOOD S.R.L. | 385 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 240 | 2012 – 2025 |
| 210 | 2011 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (16)
Alte firme din Bacău
| 17087215 | O.M.B. PRODUCTION SRL |
| 17398858 | ROBICOP SRL |
| 26679119 | SILVASERV TRANS SRL |
| 36392070 | NICOTAT LEMN SRL |
| 46414868 | TODI PREST S.R.L. |
| 47016917 | TEO MARCEL EXPLO S.R.L. |
| 49229113 | GABI & SORINA EXPLO S.R.L. |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25