MOVIMETIX TRANS SRL
CUI 29344231 · J2011000747095
MOVIMETIX TRANS SRL are CUI 29344231, nr. de înregistrare J2011000747095, înmatriculată pe 15.11.2011. Sediul social e în Sat Movila Miresii, Comuna Movila Miresii, jud. Brăila. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 2363. În 2025: cifră de afaceri 1.280.431 lei, profit net 210.427 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-04-02 | Unitatea Administrativ-Teritoriala Movila Mir | Diverse lucrari specializate de construc | 84 mii lei |
| 2024-02-12 | Unitatea Administrativ-Teritoriala Movila Mir | Lucrari de reparatii generale si de reno | 66 mii lei |
| 2023-10-13 | LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN ANGELESCU" IANCA | Lucrari de reparatii generale si de reno | 27 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,3 mil lei · mediana 252 mii lei | 508% din mediană |
| Profit net | 210 mii lei · mediana 7 mii lei | de 29× mediana |
| Salariați | 2 · mediana 2 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 16.4% · mediana 3% | 547% din mediană |
| Cifră pe salariat | 640 mii lei · mediana 161 mii lei | 397% din mediană |
Comparat cu 95.001 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.280.431 | 2.493.097 | 1.860.706 | 337.247 | 298.896 | 101.000 | — | 97.308 | 219.084 | 218.376 | 147.329 | 215.692 | 90.442 | 0 |
| Venituri totale | 1.280.446 | 2.500.571 | 1.860.764 | 337.288 | 298.898 | 101.000 | 0 | 97.308 | 220.794 | 218.543 | 147.331 | 215.937 | 90.442 | 0 |
| Cheltuieli totale | 1.029.756 | 1.415.320 | 408.587 | 113.825 | 886 | 482 | 112 | 10.564 | 84.476 | 159.276 | 7.500 | 105.287 | 82.483 | 508 |
| Profit / pierdere brută | 250.690 | 1.085.251 | 1.452.177 | 223.463 | 298.012 | 100.518 | -112 | 86.744 | 136.318 | 59.267 | 139.831 | 110.650 | 7.959 | -508 |
| Profit / pierdere netă | 210.427 | 911.236 | 1.433.569 | 220.090 | 289.045 | 97.488 | -112 | 83.825 | 131.902 | 52.711 | 135.411 | 104.179 | 5.246 | -508 |
| Active imobilizate | 513.842 | 244.758 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 808 | 808 |
| Active circulante | 2.199.336 | 2.315.864 | 2.106.608 | 365.227 | 480.205 | 337.990 | 238.373 | 237.710 | 160.026 | 371.593 | 247.761 | 115.725 | 96.572 | 5.984 |
| Stocuri | 718.399 | 317.459 | 360.558 | — | — | — | — | — | — | 16.557 | — | — | 6.010 | 5.471 |
| Creanțe | 501.574 | 699.016 | 362.538 | 34.847 | 11.860 | 3.529 | 3.529 | 4.605 | 64.732 | 891 | 39.570 | 903 | 903 | 0 |
| Casa și conturi la bănci | 979.363 | 1.299.389 | 1.383.512 | 330.380 | 468.345 | 334.461 | 234.844 | 233.105 | 95.294 | 354.145 | 208.191 | 114.822 | 89.659 | 513 |
| Datorii | 175.815 | 133.686 | 350.836 | 30.230 | 18.457 | 7.392 | 5.262 | 5.255 | 11.396 | 64.865 | 3.135 | 6.510 | 92.344 | 7.100 |
| Venituri în avans | — | — | — | 12.794 | 12.794 | 12.794 | 12.794 | 12.794 | 12.794 | 12.794 | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 2.537.363 | 2.426.936 | 1.755.772 | 322.203 | 448.954 | 317.804 | 220.317 | 219.661 | 135.836 | 293.934 | 244.626 | 109.215 | 5.036 | -308 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 1 | 1 | 2 | — | — | — | 1 | 1 | 3 | 1 | 3 | 2 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 15.11.2011 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila |
| CAEN principal | 2363 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MOVIMETIX TRANS SRL |
| Nr. reg. com. | J2011000747095 |
| EUID | ROONRC.J2011000747095 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2011-11-15 |
| Sediu social | Str. Mioriţei, 1219, Sat Movila Miresii Com. Movila Miresii, BRĂILA |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRĂILA, SAT MOVILA MIRESII COM. MOVILA MIRESII, STR. MIORIŢEI, NR.1219 |
| Telefon | 0752656137 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| METHIAX SRL | aceeași clădire |
| ALBOMAR-PAPER S.R.L. inactiv | 676 m |
| ANDANA SECOND HAND S.R.L. | 676 m |
| COFETĂRIA MOVILIȚA S.R.L. | 676 m |
| CONTACT PROX S.R.L. | 676 m |
| NGS NICA ELECTRIC S.R.L. | 676 m |
| SCARLETDUM TRANS SRL | 676 m |
| AGRI VROMUN S.R.L. | 778 m |
| CONSTINLUC S.R.L. | 778 m |
| CRISTADAN S.R.L. | 778 m |
| CUASAR PROD COM SRL inactiv | 778 m |
| HINDARFLOR SRL | 778 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4941 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (16)
Alte firme din Brăila
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08