EL-AMA SYSTEMS SRL
CUI 29622656 · J38/53/2012
EL-AMA SYSTEMS SRL are CUI 29622656, nr. de înregistrare J38/53/2012, înmatriculată pe 07.02.2012. Sediul social e în Municipiul Râmnicu Vâlcea, jud. Vâlcea. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4321. În 2025: cifră de afaceri 149.160 lei, pierdere netă 48.744 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 149 mii lei · mediana 221 mii lei | 68% din mediană |
| Profit net | -49 mii lei · mediana 19 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | -32.7% · mediana 9.3% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 149 mii lei · mediana 141 mii lei | 106% din mediană |
Comparat cu 112.124 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 149.160 | 140.525 | 726.810 | 959.497 | 464.598 | 107.533 | 38.146 | 76.450 | 235.932 | 233.583 | 249.587 | 144.221 | 205.153 | 120.436 |
| Venituri totale | 149.160 | 205.008 | 727.308 | 959.497 | 464.598 | 107.533 | 29.646 | 65.063 | 255.819 | 233.583 | 249.587 | 144.221 | 205.160 | 124.104 |
| Cheltuieli totale | 196.412 | 202.654 | 388.730 | 815.624 | 56.756 | 80.940 | 46.851 | 63.243 | 211.121 | 165.413 | 222.452 | 118.527 | 178.235 | 126.453 |
| Profit / pierdere brută | -47.252 | 2.354 | 338.578 | 143.873 | 407.842 | 26.593 | -17.205 | 1.820 | 44.698 | 68.170 | 27.135 | 25.694 | 26.925 | -2.349 |
| Profit / pierdere netă | -48.744 | 1.113 | 331.450 | 134.278 | 403.289 | 25.518 | -17.586 | 949 | 42.339 | 63.491 | 19.647 | 21.367 | 21.621 | -2.349 |
| Active imobilizate | 24.744 | 41.446 | 49.265 | 3.855 | 5.024 | 5.980 | 2.698 | 3.247 | 4.013 | 1.052 | 1.330 | 2.994 | 4.657 | 7.194 |
| Active circulante | 215.881 | 155.315 | 456.047 | 190.291 | 463.701 | 195.986 | 162.619 | 201.003 | 195.638 | 174.094 | 119.184 | 175.988 | 97.568 | 72.381 |
| Stocuri | 74.797 | 73.021 | — | — | — | — | 54.715 | 52.108 | 64.943 | 46.570 | 42.049 | 122.694 | 21.316 | 36.438 |
| Creanțe | 141.746 | 64.739 | 379.519 | 163.306 | 355.474 | 49.794 | 61.681 | 80.896 | 64.364 | 91.617 | 57.711 | 15.994 | 65.282 | 34.449 |
| Casa și conturi la bănci | -662 | 17.555 | 76.528 | 26.985 | 108.227 | 146.192 | 46.223 | 67.999 | 66.331 | 35.907 | 19.424 | 37.300 | 10.970 | 1.494 |
| Datorii | 218.106 | 125.498 | 173.662 | 59.668 | 64.892 | 52.981 | 41.849 | 36.986 | 33.336 | 51.170 | 60.029 | 138.144 | 82.753 | 81.724 |
| Capitaluri proprii | 22.519 | 71.263 | 331.650 | 134.478 | 403.833 | 148.985 | 123.468 | 167.264 | 166.315 | 123.976 | 60.485 | 40.838 | 19.472 | -2.149 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 2 | 2 | 4 | 4 | 4 | 5 | 6 | 5 | 6 | 4 | 2 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 07.02.2012 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea |
| CAEN principal | 4321 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | EL-AMA SYSTEMS SRL |
| Nr. reg. com. | J38/53/2012 |
| EUID | ROONRC.J38/53/2012 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2012-02-07 |
| Sediu social | Str. Zorilor, 3, Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. ZORILOR, NR.3, BL.P7, SC.B, ET.4, AP.20 |
| Telefon | 0741148850 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALIDADA CAD SRL | aceeași clădire |
| COPACEANU SRL | aceeași clădire |
| CRISTETI STUP S.R.L. | aceeași clădire |
| DEACRIS DENT S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ELREM SOFT S.R.L. | aceeași clădire |
| LUCA ELECTRIC SOLUTION S.R.L. | aceeași clădire |
| SOFTIQ DIGITAL S.R.L. | aceeași clădire |
| ALBUM CONCEPT S.R.L. | 179 m |
| BIZNET SRL | 179 m |
| CATPET SRL inactiv | 179 m |
| CCD CORE CYBER DEFENSE S.R.L. | 179 m |
| DARIUS & LORD COMPANY S.R.L. | 179 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4321 | 2023 – 2025 |
| 4759 | 2012 – 2022 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (4)
| 32672247 | PAPAY TRANS S.R.L. |
| 33593133 | BRĂNESCU MARIUS-STELIAN PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ |
| 40985199 | DULCĂ GH. MARIA ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ |
CAEN autorizat (15)
Alte firme din Vâlcea
| 1467471 | VALLON SRL |
| 2537567 | LAVINIA SRL |
| 3828866 | ARCANSA SRL |
| 4608320 | ROSIANU INSTAL SRL |
| 5390958 | DOCRIS UNIVERSAL SRL |
| 5815609 | CLASICOR SRL |
| 6764007 | ATLANTIS INTERNATIONAL SRL |
| 7059714 | PRELCHIM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25