PLASTO REX SRL
CUI 2987600 · J1992001119388
PLASTO REX SRL are CUI 2987600, nr. de înregistrare J1992001119388, înmatriculată pe 30.07.1992. Sediul social e în Sat Blidari, Comuna Goleşti, jud. Vâlcea. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 5231. În 2025: cifră de afaceri 2.767.913 lei, profit net 145.190 lei, 8 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2,8 mil lei · mediana 158 mii lei | de 17× mediana |
| Profit net | 145 mii lei · mediana 5 mii lei | de 28× mediana |
| Salariați | 8 · mediana 1 | 800% din mediană |
| Marjă netă | 5.2% · mediana 3.2% | 163% din mediană |
| Cifră pe salariat | 346 mii lei · mediana 175 mii lei | 198% din mediană |
Comparat cu 94.315 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2.767.913 | 2.024.298 | 1.916.565 | 2.080.219 | 2.228.521 | 2.986.179 | 5.561.918 | 4.724.176 | 3.351.924 | 2.507.599 | 1.926.289 | 1.616.735 | 1.366.834 | 1.032.713 | 834.099 |
| Venituri totale | 2.848.200 | 2.078.542 | 2.187.649 | 2.094.944 | 2.684.741 | 3.277.383 | 6.005.012 | 5.435.390 | 3.632.000 | 2.608.865 | 1.970.018 | 1.667.102 | 1.383.226 | 1.073.595 | 842.816 |
| Cheltuieli totale | 2.671.408 | 1.771.238 | 2.142.479 | 2.217.196 | 2.631.303 | 2.924.981 | 5.495.164 | 4.836.468 | 3.274.477 | 2.320.398 | 1.776.657 | 1.739.267 | 1.332.070 | 1.073.164 | 874.353 |
| Profit / pierdere brută | 176.792 | 307.304 | 45.170 | -122.252 | 53.438 | 352.402 | 509.848 | 598.922 | 357.523 | 288.467 | 193.361 | -72.165 | 51.156 | 431 | -31.537 |
| Profit / pierdere netă | 145.190 | 249.377 | 24.560 | -142.754 | 29.514 | 294.960 | 421.020 | 525.478 | 299.430 | 240.870 | 173.178 | -72.165 | 47.697 | 431 | -31.537 |
| Active imobilizate | 1.353.069 | 661.196 | 694.838 | 875.431 | 1.360.168 | 1.921.837 | 1.774.778 | 1.768.299 | 646.261 | 278.755 | 173.163 | 177.403 | 218.101 | 200.159 | 168.828 |
| Active circulante | 777.291 | 782.745 | 714.669 | 551.019 | 930.120 | 1.172.970 | 1.532.978 | 1.050.032 | 1.092.795 | 630.159 | 625.870 | 394.351 | 149.151 | 294.352 | 171.221 |
| Stocuri | — | 15.000 | — | — | — | — | 2.054 | — | 161.070 | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 657.279 | 639.415 | 669.355 | 304.660 | 346.104 | 523.836 | 737.756 | 288.463 | 420.751 | 387.517 | 426.638 | 352.894 | 98.728 | 257.306 | 132.710 |
| Casa și conturi la bănci | 120.012 | 128.330 | 45.314 | 246.359 | 584.016 | 649.134 | 793.168 | 761.569 | 510.974 | 242.642 | 199.232 | 41.457 | 50.423 | 37.046 | 38.511 |
| Datorii | 1.141.370 | 352.141 | 537.084 | 548.587 | 769.671 | 1.553.704 | 2.061.613 | 1.993.208 | 1.439.411 | 667.829 | 688.237 | 634.136 | 357.469 | 532.425 | 378.394 |
| Capitaluri proprii | 988.990 | 1.091.800 | 872.423 | 877.863 | 1.520.617 | 1.541.103 | 1.246.143 | 825.123 | 299.645 | 241.085 | 110.796 | -62.382 | 9.783 | -37.914 | -38.345 |
| Capital subscris vărsat | 215 | 215 | 215 | 215 | 215 | 215 | 215 | 215 | 215 | 215 | 215 | 215 | 215 | 215 | 215 |
| Număr mediu de salariați | 8 | 8 | 10 | 11 | 13 | 13 | 14 | 12 | 10 | 9 | 8 | 7 | 7 | 6 | 5 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 03.02.1993 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea |
| CAEN principal | 5231 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PLASTO REX SRL |
| Nr. reg. com. | J1992001119388 |
| EUID | ROONRC.J1992001119388 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-07-30 |
| Sediu social | Str. Uliţa Popii, 4, Sat Blidari Com. Goleşti, VÂLCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VÂLCEA, SAT BLIDARI COM. GOLEŞTI, STR. ULIŢA POPII, NR.4 |
| Telefon | 0766300585 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CRISMAD TEAM S.R.L. | 326 m |
| ADR MARKETING & BUSINESS S.R.L. | 367 m |
| ALI & SORI S.R.L. inactiv | 367 m |
| GMA TRANSPORT S.R.L. | 367 m |
| MAIN STREET BARBER SHOP S.R.L. inactiv | 367 m |
| SILVIU CONSTRUCT SRL | 367 m |
| CRINA INNA GLOBAL S.R.L. | 389 m |
| INNACRICREW S.R.L. | 389 m |
| DECOLIVING S.R.L. | 656 m |
| INAHOS TRANS S.R.L. | 656 m |
| DAKTARI SRL | 910 m |
| LAY ALEIAN CONSTRUCT S.R.L. | 910 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4941 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Vâlcea
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25