MELS AFFAIRS SRL
CUI 30540541 · J8/1246/2012
MELS AFFAIRS SRL are CUI 30540541, nr. de înregistrare J8/1246/2012, înmatriculată pe 10.08.2012. Sediul social e în Sat Hălchiu, Comuna Hălchiu, jud. Braşov. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8552. În 2025: cifră de afaceri 76.942 lei, pierdere netă 22.855 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 77 mii lei · mediana 105 mii lei | 73% din mediană |
| Profit net | -23 mii lei · mediana 7 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | -29.7% · mediana 10.2% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 38 mii lei · mediana 110 mii lei | 35% din mediană |
Comparat cu 19.634 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 76.942 | 138.296 | 127.975 | 51.961 | 65.607 | 100.243 | 89.095 | 84.442 | 81.951 | 60.572 | 76.561 | 41.351 | 22.514 |
| Venituri totale | 76.942 | 138.296 | 127.975 | 51.961 | 65.607 | 100.243 | 89.095 | 84.442 | 81.951 | 60.572 | 76.561 | 41.360 | 22.515 |
| Cheltuieli totale | 99.797 | 137.812 | 132.322 | 72.646 | 58.882 | 77.614 | 66.105 | 60.044 | 50.218 | 32.828 | 61.146 | 20.678 | 6.552 |
| Profit / pierdere brută | -22.855 | 484 | -4.347 | -20.685 | 6.725 | 22.629 | 22.990 | 24.398 | 31.733 | 27.744 | 15.415 | 20.682 | 15.963 |
| Profit / pierdere netă | -22.855 | -3.909 | -5.538 | -21.957 | 5.293 | 21.626 | 22.099 | 23.553 | 30.094 | 25.932 | 13.118 | 19.445 | 15.288 |
| Active imobilizate | — | — | 0 | 10.207 | 18.094 | 26.123 | 281 | 0 | 24 | — | 0 | 22.373 | 291 |
| Active circulante | 98.485 | 105.106 | 83.276 | 86.232 | 96.191 | 92.715 | 130.876 | 131.761 | 111.776 | 84.836 | 49.291 | 15.411 | 16.503 |
| Stocuri | 7.501 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 27.848 | 698 | — | — | — | 1.667 | — |
| Creanțe | 82.843 | 83.198 | 40.808 | 21.966 | 23.544 | 27.818 | 25.064 | 32.481 | 27.593 | 21.839 | 19.022 | 10.420 | 7.177 |
| Casa și conturi la bănci | 8.141 | 16.908 | 37.468 | 59.266 | 67.647 | 59.897 | 77.964 | 98.582 | 84.183 | 62.997 | 30.269 | 3.324 | 9.326 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 130 | 130 | 130 | 130 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 51.264 | 35.030 | 9.291 | 3.032 | -1.079 | 8.768 | 607 | 23.181 | 7.723 | 10.853 | 1.240 | 2.851 | 1.306 |
| Capitaluri proprii | 47.221 | 70.076 | 73.985 | 93.537 | 115.494 | 110.200 | 130.680 | 108.580 | 104.077 | 73.983 | 48.051 | 34.933 | 15.488 |
| Capital subscris vărsat | 1.150 | 1.150 | — | 1.150 | 1.150 | 1.150 | 1.150 | 1.150 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | — | 2 | 2 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 10.08.2012 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Codlea |
| CAEN principal | 8552 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MEL'S AFFAIRS SRL |
| Nr. reg. com. | J08/1246/2012 |
| EUID | ROONRC.J8/1246/2012 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2012-08-10 |
| Sediu social | Str. Tudor Vladimirescu, 638, cam.1., Sat Hălchiu Com. Hălchiu, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, SAT HĂLCHIU COM. HĂLCHIU, STR. TUDOR VLADIMIRESCU, NR.638, CAM.1. |
| Telefon | 0742151668 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BRR LOGISTIC S.R.L. | 32 m |
| DIOSILV COMP S.R.L. | 49 m |
| RUX-DIACOM SRL | 49 m |
| WIRELESS BROADBAND SRL | 86 m |
| COJOCARU CLEAN S.R.L. | 100 m |
| GIMMYX SPEDITION SRL | 108 m |
| CRAFTIQUE GIFT S.R.L. | 111 m |
| COMPLEX BING-BANG SRL | 127 m |
| LA MUSU S.R.L. | 129 m |
| PLAIUL BRASOVEAN COOPERATIVĂ AGRICOLĂ inactiv | 129 m |
| RAZVET SRL | 129 m |
| TIMP PENTRU LEMN S.R.L. | 138 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8552 | 2012 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Braşov
| 14164240 | HOT MOVE SRL |
| 14972530 | DEGRAPH 29 SRL |
| 21111354 | INTER EDUCATIONAL SRL |
| 22862473 | TEACHER SRL |
| 24610677 | VIA ANDANNE SRL |
| 25319561 | CENTER DEEJAY SRL |
| 26467027 | STEP IN2 SALSA SRL |
| 27017055 | EDU FOCUS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08