RUX-DIACOM SRL
CUI 32074146 · J2013001141085
RUX-DIACOM SRL are CUI 32074146, nr. de înregistrare J2013001141085, înmatriculată pe 29.07.2013. Sediul social e în Sat Hălchiu, Comuna Hălchiu, jud. Braşov. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4771. În 2025: cifră de afaceri 361.969 lei, profit net 4.944 lei, 0 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 362 mii lei · mediana 199 mii lei | 182% din mediană |
| Profit net | 5 mii lei · mediana 3 mii lei | 175% din mediană |
| Salariați | 0 · mediana 1 | 0% din mediană |
| Marjă netă | 1.4% · mediana 1.6% | 87% din mediană |
Comparat cu 270.695 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 361.969 | 403.374 | 299.958 | 126.844 | 122.976 | 99.906 | 170.836 | 196.647 | 207.873 | 239.954 | 215.129 | 57.965 | 51.751 |
| Venituri totale | 361.969 | 403.376 | 379.958 | 251.490 | 290.716 | 180.789 | 238.567 | 281.192 | 240.293 | 290.192 | 266.853 | 57.965 | 51.751 |
| Cheltuieli totale | 353.722 | 393.800 | 382.301 | 243.445 | 262.367 | 173.058 | 216.719 | 262.920 | 229.708 | 253.045 | 209.750 | 89.339 | 60.409 |
| Profit / pierdere brută | 8.247 | 9.576 | -2.343 | 8.045 | 28.349 | 7.731 | 21.848 | 18.272 | 10.585 | 37.147 | 57.103 | -31.374 | -8.658 |
| Profit / pierdere netă | 4.944 | 4.543 | -7.767 | 1.516 | 20.476 | 3.174 | 14.691 | 9.837 | 3.377 | 28.441 | 49.787 | -33.113 | -10.210 |
| Active imobilizate | 236.121 | 222.093 | 180.601 | 232.728 | 286.752 | 349.885 | 314.217 | 263.356 | 298.176 | 332.997 | 88.688 | — | — |
| Active circulante | 73.595 | 73.244 | 120.993 | 66.888 | 94.904 | 80.181 | 62.079 | 80.314 | 70.304 | 44.673 | 55.977 | 20.698 | 23.662 |
| Stocuri | 71.907 | 69.713 | 105.245 | 72.291 | 48.018 | 41.445 | 56.679 | 78.504 | 70.203 | 44.218 | 48.594 | 18.515 | 22.958 |
| Creanțe | 1.679 | 1.492 | 7.068 | -5.391 | 46.848 | 23.351 | 1.692 | 1.635 | 5 | 32 | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 9 | 2.039 | 8.680 | -12 | 38 | 15.385 | 3.708 | 175 | 96 | 423 | 7.383 | 2.183 | 704 |
| Cheltuieli în avans | 2.025 | 2.956 | 2.135 | 1.743 | 1.326 | 36 | 324 | 807 | — | — | — | — | — |
| Datorii | 53.504 | 41.010 | 179.033 | 164.917 | 248.056 | 263.918 | 213.610 | 296.158 | 329.998 | 342.565 | 138.001 | 63.821 | 33.672 |
| Capitaluri proprii | 258.237 | 257.283 | 124.696 | 136.442 | 134.926 | 166.184 | 163.010 | 48.319 | 38.482 | 35.105 | 6.664 | -43.123 | -10.010 |
| Capital subscris vărsat | 232.400 | 232.400 | 100.200 | 100.200 | 100.200 | 100.200 | 100.200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 29.07.2013 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Codlea |
| CAEN principal | 4771 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | RUX-DIACOM SRL |
| Nr. reg. com. | J2013001141085 |
| EUID | ROONRC.J2013001141085 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2013-07-29 |
| Sediu social | Str. Tudor Vladimirescu, 641, Sat Hălchiu Com. Hălchiu, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, SAT HĂLCHIU COM. HĂLCHIU, STR. TUDOR VLADIMIRESCU, NR.641 |
| Telefon | 0755433868 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| DIOSILV COMP S.R.L. | aceeași clădire |
| BRR LOGISTIC S.R.L. | 17 m |
| WIRELESS BROADBAND SRL | 38 m |
| MEL'S AFFAIRS SRL | 49 m |
| GIMMYX SPEDITION SRL | 59 m |
| CRAFTIQUE GIFT S.R.L. | 78 m |
| COJOCARU CLEAN S.R.L. | 91 m |
| COMPLEX BING-BANG SRL | 119 m |
| BALEA-TRANS-TUR SRL inactiv | 138 m |
| DENISA TRANS COMPANY SRL inactiv | 138 m |
| DORALDA SOLUTIONS SRL inactiv | 138 m |
| FERMA FELD S.R.L. | 138 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4771 | 2013 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (18)
Alte firme din Braşov
| 1088249 | BRUTUS SRL |
| 1092568 | CONSTRUCTII VANGHELE SRL |
| 1099973 | OLTUL SRL |
| 1110141 | CALIN POP TRANS SRL |
| 1115343 | MERCATOR SRL |
| 1122065 | ARIZOO SRL |
| 3047814 | VIRFUL CU DOR SRL |
| 3480175 | TRIK SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-15 · ONRC: 2026-10-25