OMONIA COM SRL
CUI 3061932 · J1992001063117
OMONIA COM SRL are CUI 3061932, nr. de înregistrare J1992001063117, înmatriculată pe 03.09.1992. Sediul social e în Municipiul Reşiţa, jud. Caraş-Severin. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6820. În 2025: cifră de afaceri 491.573 lei, profit net 264.054 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 492 mii lei · mediana 124 mii lei | 395% din mediană |
| Profit net | 264 mii lei · mediana 17 mii lei | de 16× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 53.7% · mediana 19.4% | 277% din mediană |
| Cifră pe salariat | 492 mii lei · mediana 172 mii lei | 286% din mediană |
Comparat cu 55.834 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 491.573 | 470.019 | 460.210 | 452.396 | 441.266 | 407.180 | 397.383 | 390.568 | 376.653 | 367.724 | 268.253 | 207.488 | 212.914 | 256.652 | 308.468 |
| Venituri totale | 491.573 | 470.019 | 460.210 | 452.396 | 441.266 | 407.195 | 404.419 | 390.568 | 376.708 | 367.724 | 279.059 | 207.491 | 212.915 | 257.137 | 323.443 |
| Cheltuieli totale | 217.752 | 168.811 | 192.775 | 283.318 | 207.755 | 187.708 | 226.326 | 214.058 | 237.559 | 191.345 | 134.582 | 119.677 | 146.072 | 391.300 | 485.042 |
| Profit / pierdere brută | 273.821 | 301.208 | 267.435 | 169.078 | 233.511 | 219.487 | 178.093 | 176.510 | 139.149 | 176.379 | 144.477 | 87.814 | 66.843 | -134.163 | -161.599 |
| Profit / pierdere netă | 264.054 | 292.376 | 262.414 | 164.644 | 230.196 | 215.524 | 174.049 | 172.605 | 135.382 | 172.702 | 136.405 | 81.589 | 60.988 | -134.163 | -161.599 |
| Active imobilizate | 576.128 | 345.403 | 371.986 | 426.136 | 503.681 | 529.396 | 587.174 | 677.976 | 791.681 | 812.266 | 862.817 | 895.678 | 835.841 | 774.245 | 1.064.450 |
| Active circulante | 283.322 | 187.923 | 221.493 | 125.253 | 152.266 | 44.115 | 24.727 | 17.908 | 108.682 | 826 | 4.830 | 5.370 | 56.298 | 79.926 | 129.915 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 105.201 |
| Creanțe | 216.217 | 121.980 | 180.000 | 112.000 | — | — | — | 16 | 67 | 69 | 1.049 | 69 | 208 | 2.679 | 3 |
| Casa și conturi la bănci | 67.105 | 65.943 | 41.493 | 13.253 | 152.266 | 44.115 | 24.727 | 17.892 | 108.615 | 757 | 3.781 | 5.301 | 56.090 | 77.247 | 24.711 |
| Cheltuieli în avans | 1.210 | — | — | — | — | — | 1.879 | 1.879 | 2.806 | 19.642 | — | — | — | 2.727 | — |
| Datorii | 387.413 | 44.665 | 142.388 | 199.410 | 59.634 | 81.189 | 128.878 | 367.390 | 610.408 | 511.474 | 616.464 | 799.197 | 871.256 | 895.202 | 869.420 |
| Venituri în avans | 177.153 | 164.244 | 156.637 | 155.295 | 148.500 | 146.205 | 129.009 | 125.728 | 125.339 | 116.518 | 116.866 | 103.940 | 104.561 | 106.362 | 101.870 |
| Capitaluri proprii | 296.094 | 324.417 | 294.454 | 196.684 | 447.813 | 346.117 | 355.893 | 204.645 | 167.422 | 204.742 | 134.317 | -2.089 | -83.678 | -144.666 | 223.075 |
| Capital subscris vărsat | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 5 | 7 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 05.02.1993 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Caraş-Severin |
| CAEN principal | 6820 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | OMONIA COM SRL |
| Nr. reg. com. | J1992001063117 |
| EUID | ROONRC.J1992001063117 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-09-03 |
| Sediu social | Bld. Republicii, SPAŢIU COMERCIAL, Mun. Reşiţa, CARAŞ-SEVERIN |
| Domiciliu fiscal | JUD. CARAŞ-SEVERIN, MUN. REŞIŢA, BLD. REPUBLICII, SPAŢIU COMERCIAL, AP.2 |
| Telefon | 222217 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| A & R LARAYAN PROJECT S.R.L. | aceeași clădire |
| A&C MAYA IMPEX SRL | aceeași clădire |
| A.M. LESCO VASA S.R.L. | aceeași clădire |
| A1 ARPA ADY S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| AANG ATHENA CONSULTING SRL | aceeași clădire |
| AD - GOFER 2003 SRL | aceeași clădire |
| AD - TIMMAR SRL inactiv | aceeași clădire |
| AEON FLUX ARIS CONSULTING AGENT DE ASIGURARE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| AGENŢIA DE DEZINSECŢIE, DERATIZARE SRL inactiv | aceeași clădire |
| AGROBEI - TOM SRL inactiv | aceeași clădire |
| AL PREST FAN S.R.L. | aceeași clădire |
| ALCA 4 CARS SYSTEMS S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6820 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (134)
Sunt 134 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Caraş-Severin
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08