NEC-IONUŢ S.R.L.
CUI 31332840 · J2013000147383
NEC-IONUŢ S.R.L. are CUI 31332840, nr. de înregistrare J2013000147383, înmatriculată pe 07.03.2013. Sediul social e în Municipiul Râmnicu Vâlcea, jud. Vâlcea. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4712. În 2025: cifră de afaceri 338.190 lei, profit net 127.533 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 338 mii lei · mediana 199 mii lei | 170% din mediană |
| Profit net | 128 mii lei · mediana 3 mii lei | de 45× mediana |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 37.7% · mediana 1.6% | de 24× mediana |
| Cifră pe salariat | 169 mii lei · mediana 224 mii lei | 76% din mediană |
Comparat cu 270.695 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 338.190 | 265.218 | 268.180 | 257.494 | 222.811 | 155.185 | 169.003 | 184.317 | 188.818 | 175.095 |
| Venituri totale | 338.270 | 265.218 | 268.180 | 257.494 | 243.552 | 186.649 | 169.003 | 190.679 | 193.313 | 175.095 |
| Cheltuieli totale | 205.763 | 189.117 | 195.493 | 199.869 | 178.020 | 111.798 | 88.137 | 127.325 | 107.264 | 104.180 |
| Profit / pierdere brută | 132.507 | 76.101 | 72.687 | 57.625 | 65.532 | 74.851 | 80.866 | 63.354 | 86.049 | 70.915 |
| Profit / pierdere netă | 127.533 | 73.449 | 70.005 | 55.050 | 63.304 | 72.893 | 79.176 | 61.510 | 84.161 | 67.006 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | 332 | 664 |
| Active circulante | 226.691 | 200.646 | 219.742 | 249.257 | 242.416 | 180.246 | 104.823 | 89.223 | 149.693 | 127.976 |
| Stocuri | 196.143 | 179.131 | 184.807 | 229.310 | 94.745 | 50.744 | 42.986 | 59.022 | 65.811 | 42.973 |
| Creanțe | 6.927 | 2.430 | 5.489 | 1.100 | 1.457 | — | — | — | 4.846 | 0 |
| Casa și conturi la bănci | 23.621 | 19.085 | 29.446 | 18.847 | 146.214 | 129.502 | 61.837 | 30.201 | 79.036 | 85.003 |
| Datorii | 12.203 | 113.691 | 6.236 | 105.756 | 3.965 | 5.099 | 2.570 | 6.346 | 58.658 | 61.434 |
| Capitaluri proprii | 214.488 | 86.955 | 213.506 | 143.501 | 238.451 | 175.147 | 102.253 | 82.877 | 91.367 | 67.206 |
| Capital subscris vărsat | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | — | 2 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 07.03.2013 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea |
| CAEN principal | 4712 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | NEC-IONUȚ S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2013000147383 |
| EUID | ROONRC.J2013000147383 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2013-03-07 |
| Sediu social | Str. Iancu Pop, 02, Complexul Comercial Dovali, Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. IANCU POP, NR.02, COMPLEXUL COMERCIAL DOVALI |
| Telefon | 0740021214 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CD EXPERT CONSULT SRL inactiv | aceeași clădire |
| CRISELIOMA SRL inactiv | aceeași clădire |
| DAN SI DENI IMPEX SRL | aceeași clădire |
| IFN TRAFFIC AMANET SRL | aceeași clădire |
| SILVAREV SRL | aceeași clădire |
| TO SMART CONSULT SRL | aceeași clădire |
| VLD SOLUTIONS S.R.L. | aceeași clădire |
| WBC EMASTYLE BEAUTY S.R.L. | aceeași clădire |
| 2CISSORS S.R.L. | 65 m |
| CONSUMCOOP RM. VÂLCEA SOCIETATE COOPERATIVĂ | 65 m |
| HWW EUROPE S.R.L. inactiv | 65 m |
| MONYBOG IMPEX S.R.L. | 65 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4712 | 2025 |
| 4645 | 2016 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Vâlcea
| 1469227 | RODION SRL |
| 1472230 | MARCOMEX SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ |
| 1483825 | FLORICA SRL |
| 1484944 | MANIU SRL |
| 1485273 | MARICOM SRL |
| 1485834 | FLOR-CHIM SRL |
| 1486864 | ANDA SRL |
| 1487940 | TINTACOM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-14 · ONRC: 2026-10-25