MOV ANTICHITĂŢI S.R.L.
CUI 32218004 · J2013000559155
MOV ANTICHITĂŢI S.R.L. are CUI 32218004, nr. de înregistrare J2013000559155, înmatriculată pe 06.09.2013. Sediul social e în Municipiul Târgovişte, jud. Dâmboviţa. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 8210. În 2025: cifră de afaceri 137.703 lei, pierdere netă 7.128 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-05-16 | Directia de Sanatate Publica Dambovita | Servicii de traducere (Rev.2) | 80 lei |
| 2024-04-25 | Directia de Sanatate Publica Dambovita | Servicii de traducere (Rev.2) | 40 lei |
| 2024-04-10 | Directia de Sanatate Publica Dambovita | Servicii de traducere (Rev.2) | 160 lei |
| 2024-03-29 | Directia de Sanatate Publica Dambovita | Servicii de traducere (Rev.2) | 200 lei |
| 2024-03-27 | CASA DE ASIGURARI DE SANATATE DAMBOVITA | Servicii de traducere (Rev.2) | 40 lei |
| 2024-03-21 | Directia de Sanatate Publica Dambovita | Servicii de traducere (Rev.2) | 80 lei |
| 2024-03-18 | Directia de Sanatate Publica Dambovita | Servicii de traducere (Rev.2) | 240 lei |
| 2024-02-27 | CASA DE ASIGURARI DE SANATATE DAMBOVITA | Servicii de traducere (Rev.2) | 1 mii lei |
| 2024-02-20 | Directia de Sanatate Publica Dambovita | Servicii de traducere (Rev.2) | 80 lei |
| 2024-02-15 | Directia de Sanatate Publica Dambovita | Servicii de traducere (Rev.2) | 80 lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 138 mii lei · mediana 188 mii lei | 73% din mediană |
| Profit net | -7 mii lei · mediana 26 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -5.2% · mediana 15.2% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 138 mii lei · mediana 127 mii lei | 109% din mediană |
Comparat cu 43.048 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 137.703 | 134.581 | 147.753 | 155.282 | 146.367 | 212.904 | 255.765 | 97.806 | 161.993 | 123.001 | 117.091 | 127.670 | 32.644 |
| Venituri totale | 137.785 | 134.582 | 147.754 | 155.283 | 146.619 | 215.950 | 285.256 | 97.807 | 162.208 | 123.001 | 117.114 | 127.670 | 32.644 |
| Cheltuieli totale | 143.645 | 130.713 | 104.052 | 129.929 | 118.314 | 120.493 | 179.530 | 107.852 | 111.247 | 110.626 | 91.718 | 93.856 | 22.053 |
| Profit / pierdere brută | -5.860 | 3.869 | 43.702 | 25.354 | 28.305 | 95.457 | 105.726 | -10.045 | 50.961 | 12.375 | 25.396 | 33.814 | 10.591 |
| Profit / pierdere netă | -7.128 | 2.685 | 42.401 | 23.832 | 27.062 | 93.796 | 102.874 | -11.023 | 49.339 | 11.145 | 21.882 | 29.985 | 9.612 |
| Active circulante | 78.481 | 81.021 | 78.155 | 78.108 | 373.522 | 344.358 | 254.897 | 144.741 | 157.319 | 102.158 | 89.097 | 62.496 | 22.727 |
| Stocuri | 2.766 | 4.266 | 4.405 | 7.923 | 8.628 | 8.677 | 8.449 | 1.620 | 10.914 | 8.356 | 13.566 | 11.671 | 4.158 |
| Creanțe | 61.254 | 61.502 | 61.582 | 10.954 | 17.162 | 15.081 | 23.929 | 13.019 | 12.313 | 5.542 | 4.515 | 4.135 | 300 |
| Casa și conturi la bănci | 14.461 | 15.253 | 12.168 | 59.231 | 347.732 | 320.600 | 222.519 | 130.102 | 134.092 | 88.260 | 71.016 | 46.690 | 18.269 |
| Datorii | 43.209 | 38.622 | 37.050 | 59.403 | 38.649 | 36.547 | 40.882 | 33.599 | 35.155 | 29.333 | 27.417 | 22.698 | 12.915 |
| Capitaluri proprii | 35.272 | 42.399 | 41.105 | 18.705 | 334.873 | 307.811 | 214.015 | 111.142 | 122.164 | 72.825 | 61.680 | 39.798 | 9.812 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Mar 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 06.09.2013 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa |
| CAEN principal | 8210 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MOV ANTICHITĂŢI S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2013000559155 |
| EUID | ROONRC.J2013000559155 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2013-09-06 |
| Sediu social | Bld. Libertăţii, 3-5, bl. Complex Cooperaţie, Mun. Târgovişte, DÂMBOVIŢA |
| Domiciliu fiscal | JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, BLD. LIBERTĂŢII, NR.3-5, BL. COMPLEX COOPERAŢIE, ET.PARTER |
| Telefon | 0720065555 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AGPAR SRL | aceeași clădire |
| AQUATIC BLUE SRL | aceeași clădire |
| ARA SOFAS S.R.L. | aceeași clădire |
| CARVAJAL S.R.L. | aceeași clădire |
| CERTIO CONCEPT S.R.L. | aceeași clădire |
| CRONOS SRL | aceeași clădire |
| DAMBOVITA LIVE S.R.L. | aceeași clădire |
| ERRA GREEN SRL | aceeași clădire |
| EUROSOFTWARE SRL inactiv | aceeași clădire |
| GEOMATICA SRL | aceeași clădire |
| GROUP 3 CONSULTING ROŞU S.R.L. | aceeași clădire |
| GROUP CONVERS & INNOVATE S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7410 | 2013 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (27)
Sunt 27 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Dâmboviţa
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25