OFTA TOTALMED SRL
CUI 32669462 · J2014000034323
OFTA TOTALMED SRL are CUI 32669462, nr. de înregistrare J2014000034323, înmatriculată pe 17.01.2014. Sediul social e în Municipiul Sibiu, jud. Sibiu. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4774. În 2025: cifră de afaceri 3.144.158 lei, profit net 1.033.694 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 3,1 mil lei · mediana 199 mii lei | de 16× mediana |
| Profit net | 1,0 mil lei · mediana 3 mii lei | de 365× mediana |
| Salariați | 3 · mediana 1 | 300% din mediană |
| Marjă netă | 32.9% · mediana 1.6% | de 21× mediana |
| Cifră pe salariat | 1,0 mil lei · mediana 224 mii lei | 468% din mediană |
Comparat cu 270.695 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3.144.158 | 3.018.732 | 2.294.007 | 2.111.817 | 2.255.099 | 1.619.281 | 1.781.638 | 2.126.693 | 944.488 | — | — | 0 |
| Venituri totale | 3.532.901 | 3.039.420 | 2.294.007 | 2.111.827 | 2.255.099 | 1.619.520 | 1.781.639 | 2.126.732 | 944.582 | 0 | 0 | 0 |
| Cheltuieli totale | 2.270.816 | 1.857.553 | 1.456.639 | 1.535.894 | 1.400.081 | 989.338 | 1.085.862 | 901.171 | 387.647 | 1.189 | 629 | 1.000 |
| Profit / pierdere brută | 1.262.085 | 1.181.867 | 837.368 | 575.933 | 855.018 | 630.182 | 695.777 | 1.225.561 | 556.935 | -1.189 | -629 | -1.000 |
| Profit / pierdere netă | 1.033.694 | 994.404 | 814.257 | 555.010 | 835.152 | 618.389 | 678.662 | 1.204.252 | 547.481 | -1.189 | -629 | -1.000 |
| Active imobilizate | 1.057.886 | 267.187 | 409.980 | 538.760 | 481.623 | 69.001 | 100.847 | 0 | — | — | — | 0 |
| Active circulante | 1.153.089 | 1.515.797 | 586.860 | 597.387 | 1.343.830 | 1.348.821 | 1.004.649 | 1.293.897 | 652.870 | 772 | 462 | 290 |
| Stocuri | 175.388 | 140.739 | 131.709 | 188.620 | 172.146 | 83.592 | 32.126 | 85.247 | 73.116 | — | — | 0 |
| Creanțe | 73.526 | 607.932 | 44.788 | 388.026 | 593.214 | 744.795 | 556.472 | 545.010 | 550.001 | — | — | 0 |
| Casa și conturi la bănci | 904.175 | 767.126 | 410.363 | 20.741 | 578.470 | 520.434 | 416.051 | 663.640 | 29.753 | 772 | 462 | 290 |
| Cheltuieli în avans | 5.372 | 5.819 | 7.011 | 4.986 | 2.027 | — | 240 | 0 | — | — | — | — |
| Datorii | 258.182 | 226.565 | 188.589 | 585.883 | 133.925 | 259.421 | 102.580 | 89.403 | 108.007 | 3.390 | 1.891 | 1.090 |
| Capitaluri proprii | 1.958.165 | 1.562.238 | 815.262 | 555.250 | 1.693.555 | 1.158.401 | 1.003.156 | 1.204.494 | 544.863 | -2.618 | -1.429 | -800 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 3 | 4 | 4 | — | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 17.01.2014 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu |
| CAEN principal | 4774 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | OFTA TOTALMED SRL |
| Nr. reg. com. | J2014000034323 |
| EUID | ROONRC.J2014000034323 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2014-01-17 |
| Sediu social | Str. Semaforului, 4, Mun. Sibiu, SIBIU |
| Domiciliu fiscal | JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. SEMAFORULUI, NR.4 |
| Telefon | 0745252821 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CENTRUL MEDICAL DR.STANILA SRL | aceeași clădire |
| OFTALASER SRL | aceeași clădire |
| ENER.GEO PRODUCTION S.R.L. | 20 m |
| ENERG.GEO START S.R.L. | 20 m |
| EU TRANS SRL | 20 m |
| FOCUS PART SRL | 20 m |
| IDEAL IMOB SIBIU S.R.L. | 20 m |
| MONACONT SRL | 20 m |
| NADU TAKESHI S.R.L. | 20 m |
| NERA ALPIN SRL | 20 m |
| TEO-MA SRL inactiv | 20 m |
| UNIVERSAL ALPIN SRL | 20 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4773 | 2014 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Sibiu
| 3801216 | OPTICA 1 SRL |
| 8652921 | TEHMED SRL |
| 13329308 | ASTRA TRADE SRL |
| 13671822 | MIADI SRL |
| 14307065 | ANDOMED SRL |
| 17737768 | B & V GROUP SRL |
| 18458699 | SPLENDIA GROUP SRL |
| 19278157 | STIL OPTICA SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25