CROSSLINE ENGINEERING SRL
CUI 33355468 · J2014002098123
CROSSLINE ENGINEERING SRL are CUI 33355468, nr. de înregistrare J2014002098123, înmatriculată pe 07.07.2014. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 7412. În 2025: cifră de afaceri 444.280 lei, profit net 274.731 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 444 mii lei · mediana 172 mii lei | 258% din mediană |
| Profit net | 275 mii lei · mediana 31 mii lei | 872% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 61.8% · mediana 23.7% | 261% din mediană |
| Cifră pe salariat | 444 mii lei · mediana 176 mii lei | 252% din mediană |
Comparat cu 103.071 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 444.280 | 482.634 | 439.904 | 454.441 | 280.704 | 221.129 | 203.169 | 198.585 | 346.608 | 190.233 | 100.066 | 49.717 |
| Venituri totale | 444.280 | 482.832 | 440.491 | 454.610 | 280.704 | 221.668 | 203.920 | 198.617 | 346.608 | 190.233 | 100.412 | 49.717 |
| Cheltuieli totale | 157.547 | 215.906 | 177.350 | 133.344 | 149.304 | 178.755 | 124.384 | 77.104 | 78.544 | 80.568 | 73.769 | 13.408 |
| Profit / pierdere brută | 286.733 | 266.926 | 263.141 | 321.266 | 131.400 | 42.913 | 79.536 | 121.513 | 268.064 | 109.665 | 26.643 | 36.309 |
| Profit / pierdere netă | 274.731 | 262.821 | 259.264 | 316.810 | 128.649 | 40.971 | 77.497 | 119.527 | 224.537 | 97.238 | 23.631 | 34.817 |
| Active imobilizate | 53.480 | 67.285 | 27.935 | 22.745 | 1.801 | 2.263 | 2.755 | 3.239 | 4.826 | 7.755 | 11.633 | 15.511 |
| Active circulante | 367.685 | 370.269 | 272.124 | 314.226 | 158.435 | 103.352 | 108.933 | 138.247 | 240.716 | 99.083 | 17.724 | 21.131 |
| Stocuri | — | 0 | 9.247 | 3.536 | 3.536 | 3.536 | 3.536 | 3.550 | — | — | — | — |
| Creanțe | 244.145 | 169.063 | 232.672 | 298.972 | 117.067 | 95.569 | 49.210 | 90.606 | 28.128 | 15.112 | 36 | — |
| Casa și conturi la bănci | 123.540 | 201.206 | 30.205 | 11.718 | 37.832 | 4.247 | 56.187 | 44.091 | 212.588 | 83.971 | 17.688 | 21.131 |
| Cheltuieli în avans | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 939 | 388 | — | 32 | 471 | — |
| Datorii | 153.838 | 51.635 | 8.072 | 19.921 | 31.256 | 15.284 | 34.847 | 11.107 | 20.766 | 9.391 | 5.957 | 1.625 |
| Capitaluri proprii | 267.327 | 385.919 | 291.987 | 317.050 | 128.980 | 90.331 | 77.780 | 130.767 | 224.776 | 97.479 | 23.871 | 35.017 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 0 | 0 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Aug 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 07.07.2014 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 7412 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | CROSSLINE ENGINEERING SRL |
| Nr. reg. com. | J2014002098123 |
| EUID | ROONRC.J2014002098123 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2014-07-07 |
| Sediu social | Str. Mamaia, 10, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. MAMAIA, NR.10, SC.2, AP.29 |
| Telefon | 0752975958 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| GEOGAM TEST&DRILL S.R.L. | aceeași clădire |
| GEOTEHNICA SIM S.R.L. | aceeași clădire |
| SOIL PRECISION S.R.L. | aceeași clădire |
| SPV SIRIUS SRL | aceeași clădire |
| CLINICA VASCULARA VENART SRL | 55 m |
| CLT SOFT SRL | 55 m |
| INFO MAR SOFTWARE S.R.L. | 55 m |
| IRIS DATAVIZ S.R.L. | 55 m |
| NETPOSITIVE EVENTS S.R.L. | 55 m |
| PRODONE ODIS S.R.L. | 55 m |
| SEEI TECHNOLOGY S.R.L. | 55 m |
| COLIVE A LITTLE JOY SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ | 96 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7410 | 2014 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (5)
| 35807497 | SPV SIRIUS SRL |
| 37475386 | GEOGAM TEST&DRILL S.R.L. |
| 42767131 | SOIL PRECISION S.R.L. |
| 46905148 | GEOTEHNICA SIM S.R.L. |
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Cluj
| 2880793 | EFG CONT SRL |
| 14312444 | LIDER CONT G T SRL |
| 14317891 | CONSULT C & M SRL |
| 14845242 | KONTA TOTAL SRL |
| 15033219 | ATUDESIGN SRL |
| 15091791 | EX CONT SRL |
| 15686560 | ACCOUNT CONSULTING SRL |
| 16470190 | LACRISTI SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25