ADETEC INVENTEXTIL SRL
CUI 33445277 · J2014000546107
ADETEC INVENTEXTIL SRL are CUI 33445277, nr. de înregistrare J2014000546107, înmatriculată pe 01.08.2014. Sediul social e în Municipiul Râmnicu Sărat, jud. Buzău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 1421. În 2025: cifră de afaceri 1.971.956 lei, profit net 23.309 lei, 32 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2,0 mil lei · mediana 254 mii lei | 775% din mediană |
| Profit net | 23 mii lei · mediana 7 mii lei | 311% din mediană |
| Salariați | 32 · mediana 2 | de 16× mediana |
| Marjă netă | 1.2% · mediana 3% | 40% din mediană |
| Cifră pe salariat | 62 mii lei · mediana 162 mii lei | 38% din mediană |
Comparat cu 94.201 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.971.956 | 1.922.990 | 2.432.039 | 1.975.678 | 1.353.140 | 1.243.827 | 1.362.326 | 1.479.332 | 1.205.056 | 518.824 | 333.364 | 0 |
| Venituri totale | 2.106.173 | 2.249.193 | 2.539.231 | 1.992.785 | 1.353.245 | 1.244.219 | 1.363.637 | 1.480.703 | 1.205.056 | 518.824 | 333.364 | 0 |
| Cheltuieli totale | 2.077.312 | 1.921.189 | 1.653.078 | 1.371.916 | 1.026.658 | 1.027.816 | 1.092.534 | 1.133.039 | 808.263 | 507.145 | 348.064 | 50.357 |
| Profit / pierdere brută | 28.861 | 328.004 | 886.153 | 620.869 | 326.587 | 216.403 | 271.103 | 347.664 | 396.793 | 11.679 | -14.700 | -50.357 |
| Profit / pierdere netă | 23.309 | 265.766 | 864.616 | 602.571 | 313.775 | 207.139 | 258.097 | 332.857 | 384.742 | 11.679 | -24.701 | -50.357 |
| Active imobilizate | 1.968.858 | 1.901.153 | 403.656 | 143.093 | 43.492 | 47.803 | 38.899 | 45.589 | 33.464 | 22.094 | 6.916 | 4.500 |
| Active circulante | 192.163 | 349.267 | 354.069 | 328.875 | 153.719 | 196.185 | 206.044 | 267.592 | 343.825 | 40.415 | 19.028 | 3.245 |
| Stocuri | — | — | 7.011 | — | — | — | 17.000 | 17.000 | — | 0 | 0 | 0 |
| Creanțe | 153.682 | 141.898 | 4.370 | 236.256 | 120.350 | 151.080 | 174.982 | 123.763 | 33.994 | 39.827 | 0 | 3.217 |
| Casa și conturi la bănci | 38.481 | 207.369 | 342.688 | 92.619 | 33.369 | 45.105 | 14.062 | 126.829 | 309.831 | 588 | 19.028 | 28 |
| Datorii | 1.204.584 | 1.317.292 | 84.280 | 141.399 | 93.362 | 136.249 | 86.246 | 179.724 | 55.426 | 125.387 | 100.501 | 57.602 |
| Capitaluri proprii | 956.437 | 933.128 | 673.445 | 330.569 | 103.849 | 107.739 | 158.697 | 133.457 | 321.863 | -62.878 | -74.557 | -49.857 |
| Capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
| Număr mediu de salariați | 32 | 30 | 36 | 35 | 30 | 32 | 35 | 39 | 32 | 25 | 20 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 01.08.2014 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală R. Sărat |
| CAEN principal | 1421 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ADETEC INVENTEXTIL SRL |
| Nr. reg. com. | J2014000546107 |
| EUID | ROONRC.J2014000546107 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2014-08-01 |
| Sediu social | Str. Ion Mihalache, 50, Mun. Râmnicu Sărat, BUZĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BUZĂU, MUN. RÂMNICU SĂRAT, STR. ION MIHALACHE, NR.50 |
| Telefon | 0769443579 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| OPENTEX FASHION S.R.L. | aceeași clădire |
| SENAR INTERNATIONAL SRL inactiv | aceeași clădire |
| SENAR PROD SRL inactiv | aceeași clădire |
| TUFOMAR PRODUCŢIE SRL inactiv | aceeași clădire |
| GIGEL FARM SRL inactiv | 102 m |
| MARINA SRL | 127 m |
| POMFRUCT SRL | 138 m |
| LORY & VALY 2006 SRL inactiv | 139 m |
| BEDOED COMSERV SRL inactiv | 161 m |
| ELAS ALIŞTEF SRL | 165 m |
| ŞTEFAN VÂLCU SRL | 171 m |
| RAPITEANU CARODAN S.R.L. | 172 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 1421 | 2025 |
| 1413 | 2014 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (53)
Alte firme din Buzău
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25